Bursztyn w świetle dwóch księżyców

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w niedzielę 23 lipca o godz. 13:00 na wernisaż wystawy "Bursztyn w świetle dwóch księżyców". W sali wystawowej Oddziału Przyrodniczego (ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny) zaprezentujemy obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów Lucjana Gazdy.

Wystawa będzie kontynuacją, a zarazem pewną syntezą działań, które zostały rozpoczęte w 1991 r. w Oddziale Przyrodniczym wystawą pt. „Inspiracje Ziemią”. Jest to zatem fetowanie srebrnego jubileuszu wspólnych prezentacji malarstwa i magii kamieni. Malarstwa niezwykłego, inspirowanego naturą i zwykłych surowych kamieni, fundamentu natury. Tym razem tłem dla malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody są bursztyny. Kamienie, występujące na Lubelszczyźnie, pochodzące z epoki eocenu, od przynajmniej neolitu intrygowały miejscowych, a wiślane transporty i depozyty tego "kruszczu" od wieków oświetlały dwa księżyce zawieszone nad magicznym miastem.

Połączenie obrazów Krystyny Rudzkiej-Przychody i bursztynów z kolekcji Lucjana Gazdy jest narracją o naturze, inspiracjach, pasjach i magii malarstwa oraz kamieni i Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Wstep wolny na wernisaż.


Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę