Agnieszka Lasota - przekraczanie designu

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Muzeum Nadwiślańskie. Galeria Wystaw Czasowych ul. Rynek 19
  • Data rozpoczęcia: 2020-03-14
  • Data zakończenia: 2020-03-14
  • Godzina rozpoczęcia: 14:00:00
IMPREZA ODWOŁANA!
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 14 marca o godz. 14:00 na wykład zatytułowany "Agnieszka Lasota – przekraczanie designu". Obowiązuje bilet wstępu.

4 marca minął rok od śmierci Agnieszki Lasoty (1971-2019), artystki wyróżnianej na targach w Berlinie i na targach Salone del Mobile w Mediolanie. Tygodnik "L'Espresso" określił ją, jako jedną z ciekawych współczesnych designerek. Lasota wiązana, i słusznie, z polskim designem, przekraczała granice wzornictwa realizując projekty konceptualne. Artystka lata szkolne spędziła w Kazimierzu Dolnym i tu ciągle powracała. Jest to zatem kolejna postać, która aktualizuje Kazimierz jako przestrzeń kultury.
Może gdzieś w tutejszych domach, poza wspomnieniami i zdjęciami, znajdują się jej obiekty, jak choćby abażur nazwany "Wiechą" (2009), nawiązujący do ludowych tradycji. Zwiedzając Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zwrócimy uwagę na stary, pozbawiony nogi stół "zamknięty" w szklanej konstrukcji. Nowoczesna obudowa wzmocniona dodatkowo efektem multimedialnym pozwala przywrócić jego formę i jednocześnie zatrzymać o nim pamięć. Należy on do cyklu "Meble z pamięcią" (2006-2010). Artystkę interesował problem pamięci, czasu, przemijania, emocji.

Na wykładzie 14 marca dowiecie się Państwo o innych realizacjach Lasoty, m.in.. "Słoneczko", "Autoportrety". Przypomniany zostanie także projekt Face Blok (2010-2012). I choć wykład skupi się na przekraczaniu designu, nie zostanie pominięta działalność związana z projektowaniem wnętrz. Jeżeli ktoś z Państwa szukał inspiracji urządzając mieszkanie w czasopiśmie "Twój Styl", to właśnie "podpowiadała mu" Agnieszka Lasota, która po ukończeniu studiów na wydziale architektury wnętrz warszawskiej ASP została szefową działu Dom i wnętrza.

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Pokaż stopkę