Wystawa „Ballada o Miasteczku” Stanisława Jana Łazorka w Domu Kuncewiczów

We wrześniu i październiku we wnętrzach Domu Kuncewiczów będzie eksponowana wystawa „Ballada o Miasteczku” Stanisława Jana Łazorka. Serdecznie zapraszamy!
Ekspozycję tworzy 12 prac, pozyskanych przez muzeum od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie. Obrazy olejne pochodzą z lat 70. i 80. XX wieku i są najbardziej reprezentatywne dla tego artysty. Bohaterem wszystkich dzieł jest Kazimierz Dolny. Oglądający odnajdą tu okolice Rynku, ul. Lubelską czy Nadrzeczną.
Stanisław Jan Łazorek (1938 – 2000) to najbardziej rozpoznawalny artysta, tworzący w Kazimierzu Dolnym. Choć mieszkał w Warszawie i często poróżował za granicę, ulubionym motywem malarskim były kazimierskie zaułki. Był wierny zarówno tematowi jak i sposobowi uwieczniania Miasteczka. Wielu krytyków uważało wręcz, że idealizował Kazimierz w swoich pracach.
Łazorek był popularnym artystą. To on, jako pierwszy sprzedawał swoje prace w galerii „pod chmurką” na kazimierskim Rynku. Malował w plenerze, budząc zainteresowanie turystów i nierzadko sprzedając mokre jeszcze obrazy prosto ze sztalug.
Źródło: materiały prasowe

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę