Wernisaż wystawy 50 lat Pracy Twórczej Janusza Olszewskiego w Galerii Grabskich

Gorąco zapraszamy na nietuzinkowe wydarzenie rangi krajowej - wernisaż retrospektywnej wystawy 50 lat Pracy Twórczej JANUSZA OLSZEWSKIEGO. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00, 25 września w Galerii Grabskich.
Jesteśmy głęboko przekonani, iż nie zabraknie Państwa w Kazimierzu Dolnym na spotkaniu z artystą tak wybitnym i tak mocno związanym z miasteczkiem. Twórczość Janusza Olszewskiego do 2018 r. nawiązywała głównie do tradycji impresjonizmu, koloryzmu i postimpresjonizmu. Kojarzymy ją zazwyczaj z wykonanymi ekspresyjną, dynamiczną techniką pejzażami w ożywionej kolorystyce. Po 2018 r. artysta dokonuje zwrotu w kierunku całkowitej wolności twórczej, abstrakcji i trudnych do zdefiniowania form. Mistrz po 50-ciu latach "pejzażowania" zaczął tworzyć abstrakcje, a od początku 2020 r. w okresie Covid-19 maluje koty jako formę żartu.
Prace Janusza Olszewskiego znajdują się między innymi w zbiorach Królowej Elżbiety, cesarza Japonii, Roberta De Niro, Ewy Curie, Orianny Fallaci, Jana Karskiego i wielu innych znanych osobistości nauki, kultury i polityki.
Prosimy, aby wystawę tę potraktowali Państwo jako pozycję obowiązkową w kalendarzu każdego miłośnika , jak również inwestora w dzieła sztuki.
Zarówno wernisaż, jak i wystawa odbędą się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

Źródło: materiały prasowe

Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę