Warsztaty z grafiki wypukłej

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza dzieci, młodzież szkolną oraz dorosłych do udziału w warsztatach z zakresu grafiki wypukłej, najstarszej techniki graficznej, do której zalicza się drzeworyt i linoryt.

Zajęcia składają się będą z dwóch części: merytorycznej, obejmującej oprowadzanie po wystawie czasowej pt. „Władysław Skoczylas 1883-1934”, prezentowanej w Galerii Wystaw Czasowych oraz części praktycznej, umożliwiającej zdobycie wiedzy w technice linorytu, prowadzonej w Manufakturze Muzealnej. Podstawą tworzenia tej techniki jest rytowanie obrazu w miękkim materiale (najczęściej w linoleum) przy pomocy dłuta lub noża.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję samodzielnie wykonać projekt i własnoręcznie go odbić na papierze, a wykonaną odbitkę zabrać ze sobą do domu. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pracowników, w tym artystę plastyka Jarosława Gosia.

Gdzie? – część merytoryczna: Galeria Wystaw Czasowych (Rynek 19, 24-120 Kazimierz Dolny) oraz część praktyczna: Manufaktura Muzealna (ul. Podzamcze 20, 24-120 Kazimierz Dolny).

Kiedy? –  od 16 listopada 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Godziny rozpoczęcia ustalane są indywidualnie, czas trwania: 3 godz.

Uczestnicy – warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, szkół artystycznych oraz dorosłych.

Koszt – 20 zł/os. (w cenę wliczony jest bilet wstępu na wystawę czasową).

Zapisy – zapisy grup (nieprzekraczających 20 osób) przyjmujemy pod numerem telefonu 81 881 00 50, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Ilość miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę