W tym roku mniej Baszt

Skomentuj (2)

Baszty - główne nagrody Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych przyznano w tym roku tylko w dwóch kategoriach

.

Stanisław Fijałkowski z Chrzanowa (Lubelskie) został uznany najlepszym solistą śpiewakiem, natomiast skrzypek Tadeusz Zygadło z Goniwilka Starego (Mazowieckie) wygrał w kategorii solistów instrumentalistów.

Z powodu wyrównanego poziomu jury nie przyznało Baszt, kapelom ludowym i zespołom śpiewaczym.

Natomiast w konkursie „Duży – Mały” wyróżniono Tomasza Kicińskiego z kapelą dudziarzy z Bukowca Górnego oraz Edwarda Ignysia z kapelą dudziarzy z Leszna.

W tym roku w kazimierskim festiwalu wzięło udział około 900 artystów i twórców ludowych.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Jaś z Radomia
    Jestem oczarowany festiwalem.Byłem kilkakrotnie.Za każdym razem widzę, że festiwal nabiera rozmachu.Z czego należy cieszyć się.Jestem mieszczuchem od pokoleń,ale piękno polskiej ziemi widzę i czuję w nieprzebranych kolorach strojów ludowych i muzyki.Słucham i patrzę na wykonawców.Widzę wtedy Polskę.Właśnie ta muzyka była inspiracją Chopina,Szymanowskiego i wielu,wielu innych polskich kompozytorów,muzyków i tekściarzy.Z muzyki ludowej czerpali poeci i malarze.Ubolewam tylko nad tym,że Festiwalowi Kapel i Śpiewaków Ludowych Polskie Radio i TV bardzo mało poświęcają czasu na antenie.Jednocześnie jestem zbulwersowany tym,że festiwal country jest transmitowany przez program I polskiego radia i program I telewizji polskiej.Korneliusz Pacuda z ordynarnością prubuję nam polakom wszczepić tę amerykańską muzykę.Która to jest zlepkiem wielokulturowym.Nie mająca historii,tradycji i piękna.Jest w niej pustka. Apeluję do organizatorów festiwalu w Kazimierzu.Niechaj ta muzyka nie zamyka się w Kazimierzu.Domagajcie się aby ten festiwal poszedł w radiu i telewizji na ogólnopolskich kanałach.Aby mogła zobaczyć i usłyszeć na całym świecie polonia.Nie mamy czego się wsztydzić.Powinniśmy być dumni z polskiej muzyki.Jest piękna.
  • anka
    festiwal był fajny bardzo fajny

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę