Tropem wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce odbędą się biegi Tropem wilczym.

W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

 

Zapisy na bieg 1963 m odbędą się od godz. 15.00 do 18.00 w sobotę w Starej Wozowni, przy Zamkowej 4. Będzie można zapisać się także przed samym biegiem w niedzielę o godz. 13.00 w Porcie Jachtowym.

 

Więcej informacji: http://www.kazimierzdolny.pl/news/v-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-tropem-wilczym/38866.html


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę