Toskania nad Wisłą - wycieczka do winnicy z kolacją, winem i opowieścią

 

Wieczorna wyprawa busem na drugi brzeg Wisły do winnicy Widok w Wojszynie, z kolacją, degustacją win, opowieściami właścicieli winnicy i przewodnika.

 

 

Termin: 18 lipca 2020, godz. 18.00 – 22.30 (23.00)

Cena 150 zł / os.

 • Niezwykła wieczorna wyprawa na drugi brzeg Wisły, do winnicy Widok w Wojszynie, vis-a-vis Kazimierza Dolnego, z opowieściami kazimierskiego przewodnika

 • Lekka kolacja z degustacją kilku gatunków tutejszych win

 • Atmosfera luzu i nieskrępowana rozmowa przy winie ... w pięknej scenerii z urzekającym widokiem Kazimierza o zachodzie słońca

Ta wycieczka to kilka godzin relaksu z opowieściami właścicieli winnicy Widok o historii tego miejsca, winach i swoich fascynacjach winiarskich. Do tego mnóstwo anegdot kazimierskiego przewodnika, historyka sztuki – Doroty Szczuki. Opowieści o Kazimierzu Dolnym i jego artystach, ale także o urokach drugiej strony Wisły i Janowcu, o tradycjach winiarskich tych okolic, o lokalnych smakach, uprawach, kuchni, o ludziach i historii tych miejsc wypełnionych sztuką i pięknem krajobrazu.

W winnicy będzie również możliwość zakupu lokalnych win butelkowanych.

W cenie wycieczki są zawarte:

 • transport z Kazimierza do Wojszyna busem w obie strony , wyjazd o godz. 18.00 z dworca autobusów w Kazimierzu Dolnym, ul. Podzamcze, powrót ok. 22.30

 • zwiedzanie winnicy, upraw i części przetwórczej z opowieściami właścicieli winnicy

 • degustacja kilku gatunków lokalnych win

 • lekka kolacja z przekąskami do wina z akcentami produktów lokalnych, ok. godz. 20.00

 • podczas kolacji opowieści przewodnika o Kazimierzu Dolnym, Janowcu i okolicy

 • opieka przewodnika w czasie całej wyprawy

 • bezcenne - urzekające widoki :-))))

 • w razie niepogody – kolacja i całe spotkanie w oranżerii.

Cena za osobę dorosłą : 150 zł. Dzieci i młodzież do 18 lat : 100 zł / os.

Ze względu na wieczorna porę i charakter imprezy, wycieczka nie jest przeznaczona raczej dla małych dzieci.

Wycieczka kameralna, odbywa się przy udziale minimum 12, maximum 22 osób.

Kontakt: Dorota Szczuka, Szept Kazimierza (tel. 501 175 805) / Winnica Widok (601 563 990)

Konieczność wcześniejszej rezerwacji - zgłoszenia najpóźniej 3 dni przed terminem.

O winnicy...

Winnica Widok położona jest w Wojszynie w gminie Janowiec nad Wisłą. Znajduje się na zboczu skarpy wiślanej, w odległości kilku kilometrów od zamku w Janowcu. Z winnicy roztacza się przepiękna panorama Kazimierza Dolnego i doliny Wisły.

Winnica zajmuje obszar 1,2 ha, na którym rośnie ponad 5 tys. krzewów winorośli.

Tutejsza ziemia, wapienna i kamienista, kryje w sobie często skamieniałości sprzed wielu milionów lat, których przykłady będzie można obejrzeć w czasie spotkania.

Uprawa i wytwarzanie wina prowadzone są tradycyjnymi metodami opartymi o ręczne wykonywanie prac. Właściciele, ze względu na szczególne warunki glebowe i położenie działki, postawili na klasyczne szczepy vitis vinifera ( Riesling, Gewurztraminer, Chardonnay, Pinot Noir…). Wina z Winnicy Widok są lekkie i aromatyczne, oddające smak odmian winorośli, z których powstają. Właściciele winnicy należą do Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły.

 

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę