Spektakl w Teatrze Klepisko: Władcy

Teatr Klepisko Skowieszynek 15 - 5 km od centrum Kazimierza Dolnego w stronę Korzeniowego Dołu zaprasza na spektakl "Władcy".

wejsciówka: 25zł
Płatność i odbiór na miejscu od godziny 16:00
Czas trwania spektaklu: 2,5 h + przerwa

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia.

Rezerwacje biletów pod adresem naklepisku@gmail.com

"Ludobójstwo w historii cywilizacji nigdy nie było aktem spontanicznym. Do tego trzeba przygotować społeczeństwo."

Joanna Kos-Krauze

„Władcy”, to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny w ł a d c a, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy *Kongo* *Hołogomor* *Radziłów* *Kisielin* *Srebrenica* *Utoya* *Zamachy*

Dwie strony: kat i ofiara. Nie oskarżamy władców - robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym jest przypadku? Dajemy im na scenie prawo do wydawania swoich morderczych rozkazów, czynienia zbrodni.
Jedną z głównych inspiracji do rozpoczęcia pracy nad spektaklem była powieść Williama Goldinga „Władca much”. Scenariusz oraz zdarzenia dramatyczne były tworzone w oparciu o teksty źródłowe i historyczne. Motywem przewodnim spektaklu stało się - ludobójstwo.
Spektakl “Władcy” jest także odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu. Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne co możemy zrobić aby ujarzmić strach i pójść dalej. Być może na którejś z wysp zobaczymy również i swoją twarz.

reżyseria: Mateusz Tymura
autorka dramatu: Magdalena Wleklik
współpraca scenograficzna: Aaliyah Navras
choreografia: Izabela Szostak
asystent reżysera: Błażej Twarowski
koordynacja: Katarzyna Kapuścińska, Olga Lemieszek
wsparcie techniczne: Tomasz Waszczeniuk, Piotr Duniewski

Występują: Urszula Chrzanowska, Magdalena Czajkowska, Paula Czarnecka, Cezary Jabłoński, Jakub Klimaszewski, Rafał Pietrzak, Jan Wawrzyniec Tuźnik

W spektaklu wykorzystano utwór Daniela Tymury

Partnerzy:
Uniwersyteckie Centrum Kultury
Uniwersytet w Białymstoku
Białostocki Ośrodek Kultury
Narodowe Centrum Kultury

Spektakl został zrealizowany w ramach festiwalu Wschód Kultury dzięki wsparciu finansowym ze środków Narodowego Centrum Kultury. Organizatorem festiwalu jest Białostocki Ośrodek Kultury.

 

Źródło: Teatr Klepisko


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę