Spektakl w Teatrze Klepisko: Władcy

Teatr Klepisko Skowieszynek 15 - 5 km od centrum Kazimierza Dolnego w stronę Korzeniowego Dołu zaprasza na spektakl "Władcy".

wejsciówka: 25zł
Płatność i odbiór na miejscu od godziny 16:00
Czas trwania spektaklu: 2,5 h + przerwa

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia.

Rezerwacje biletów pod adresem naklepisku@gmail.com

"Ludobójstwo w historii cywilizacji nigdy nie było aktem spontanicznym. Do tego trzeba przygotować społeczeństwo."

Joanna Kos-Krauze

„Władcy”, to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny w ł a d c a, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy *Kongo* *Hołogomor* *Radziłów* *Kisielin* *Srebrenica* *Utoya* *Zamachy*

Dwie strony: kat i ofiara. Nie oskarżamy władców - robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym jest przypadku? Dajemy im na scenie prawo do wydawania swoich morderczych rozkazów, czynienia zbrodni.
Jedną z głównych inspiracji do rozpoczęcia pracy nad spektaklem była powieść Williama Goldinga „Władca much”. Scenariusz oraz zdarzenia dramatyczne były tworzone w oparciu o teksty źródłowe i historyczne. Motywem przewodnim spektaklu stało się - ludobójstwo.
Spektakl “Władcy” jest także odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu. Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne co możemy zrobić aby ujarzmić strach i pójść dalej. Być może na którejś z wysp zobaczymy również i swoją twarz.

reżyseria: Mateusz Tymura
autorka dramatu: Magdalena Wleklik
współpraca scenograficzna: Aaliyah Navras
choreografia: Izabela Szostak
asystent reżysera: Błażej Twarowski
koordynacja: Katarzyna Kapuścińska, Olga Lemieszek
wsparcie techniczne: Tomasz Waszczeniuk, Piotr Duniewski

Występują: Urszula Chrzanowska, Magdalena Czajkowska, Paula Czarnecka, Cezary Jabłoński, Jakub Klimaszewski, Rafał Pietrzak, Jan Wawrzyniec Tuźnik

W spektaklu wykorzystano utwór Daniela Tymury

Partnerzy:
Uniwersyteckie Centrum Kultury
Uniwersytet w Białymstoku
Białostocki Ośrodek Kultury
Narodowe Centrum Kultury

Spektakl został zrealizowany w ramach festiwalu Wschód Kultury dzięki wsparciu finansowym ze środków Narodowego Centrum Kultury. Organizatorem festiwalu jest Białostocki Ośrodek Kultury.

 

Źródło: Teatr Klepisko


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę