Rzeczyca: auto w płomieniach (uzupełnione)

Skomentuj (8)

Wczoraj w miejscowości Kolonia Rzeczyca w gminie Kazimierz doszło do groźnego wypadku. Auto wypadło z drogi i stanęło w płomieniach.

Straż pożarna otrzymała wczoraj około godziny 14.00 dwa niezależne zgłoszenia dotyczące Rzeczycy: o pożarze i dachowaniu pojazdu. Na miejscu okazało się, że oba dotyczą tego samego zdarzenia.

- Oba zgłoszenia były prawdziwe i dotyczyły pojazdu, który wypadł z drogi, dachował, a następnie się zapalił – relacjonuje Krzysztof Morawski rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Kierowca samochodu samodzielnie opuścił pojazd i w momencie przyjazdu strażaków był już poza autem. Mężczyźnie została udzielona pomoc i wsparcie psychiczne. Niezależnie od tego strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że samochodem kierował 36-latek z gminy Kazimierz Dolny.

- Mężczyzna jadąc od strony Rzeczycy, na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał do rowu – mówi asp. Ewa Rejn – Kozak rzecznik prasowy  Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – Udzielono mu pierwszej pomocy, a następnie został przewieziony do szpitala w Puławach. Szybko ustalono też przyczynę utraty kontroli nad pojazdem. Jak wykazało badanie, 36-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


Fot. Ochotnicza Straż Pożarna
w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (8)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę