Rzeczyca: auto w płomieniach (uzupełnione)

Skomentuj (8)

Wczoraj w miejscowości Kolonia Rzeczyca w gminie Kazimierz doszło do groźnego wypadku. Auto wypadło z drogi i stanęło w płomieniach.

Straż pożarna otrzymała wczoraj około godziny 14.00 dwa niezależne zgłoszenia dotyczące Rzeczycy: o pożarze i dachowaniu pojazdu. Na miejscu okazało się, że oba dotyczą tego samego zdarzenia.

- Oba zgłoszenia były prawdziwe i dotyczyły pojazdu, który wypadł z drogi, dachował, a następnie się zapalił – relacjonuje Krzysztof Morawski rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Kierowca samochodu samodzielnie opuścił pojazd i w momencie przyjazdu strażaków był już poza autem. Mężczyźnie została udzielona pomoc i wsparcie psychiczne. Niezależnie od tego strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że samochodem kierował 36-latek z gminy Kazimierz Dolny.

- Mężczyzna jadąc od strony Rzeczycy, na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał do rowu – mówi asp. Ewa Rejn – Kozak rzecznik prasowy  Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – Udzielono mu pierwszej pomocy, a następnie został przewieziony do szpitala w Puławach. Szybko ustalono też przyczynę utraty kontroli nad pojazdem. Jak wykazało badanie, 36-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


Fot. Ochotnicza Straż Pożarna
w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (8)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę