Polska wygrała „Minimistrzostwa Europy”

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

Taki tytuł nosi artykuł opublikowany w lokalnej gazecie "Badische Zeitung" na temat uroczystości stulecia klubu piłkarskiego FC 08 Staufen, na które zaproszono przedstawicieli klubu „Orły Kazimierz”. Zwycięstwo na osłodę po klęsce Polski w dużych mistrzostwach w Austrii i Szwajcarii.

Z okazji 100-lecia istnienia staufeńskiego klubu piłkarskiego w partnerskim mieście Kazimierza Dolnego – Staufen położonym w Badenii-Wirtembergii w Niemczech zorganizowano pierwsze międzynarodowe zawody sportowe reprezentacji dwu miast partnerskich Staufen. Wzięły w nim udział drużyny oldbojów z francuskiego Bonneville, Kazimierza Dolnego oraz przedstawiciele gospodarzy: jubilat FC 08 Staufen oraz Grunern i Wettelbrunn. Rozegrano serię półgodzinnych spotkań, z których zwycięsko wyszła drużyna kazimierska. Gole dla naszych oldbojów strzelili: Krzysztof Siudaj – 2 bramki w meczu z Bonneville (2: 0 dla Kazimierza), Henryk Kozak – w meczu z Grunern (1: 1), Wojciech Wiak i Krzysztof Siudaj w meczu z FC 08 Staufen (2: 0 dla Kazimierza). W sumie – 5 bramek. To wystarczyło, by zdobyć puchar burmistrza Staufen Michaela Boenitza.

- Przyjechaliśmy, żeby wygrać. I udało się – komentuje zwycięstwo naszych Orłów – radny Piotr Guz.

Drugie miejsce wywalczyli sobie gospodarze – klub FC 08 Staufen, trzecie – Grunern/Wettelbrunn, czwarte – Bonneville.

W ramach programu dwudniowego pobytu sportowcy z Francji byli podejmowani przez komitet partnerski Staufen-Bonneville i klub FC 08 Staufen. Delegacja z miasta nad Wisłą wraz z burmistrzem Grzegorzem Dunią podczas czterodniowego pobytu korzystała z gościnności komitetu partnerskiego Staufen-Kazimierz Dolny i klubu piłkarskiego FC Grunern/Wettelbrunn.  Przed rozpoczęciem turnieju, burmistrz Michael Boenitz spotkał się ze sportowymi delegacjami obu miast partnerskich Staufen w „Stubenhaus”.
 
Jakie są perspektywy dalszej współpracy między Kazimierzem i Staufen? W tej chwili nasze miasto przygotowuje się do uczczenia 15 rocznicy partnerstwa, którą obchodzić będziemy
już za rok. Więcej na ten temat – wkrótce.

Fot. Ernst Dibon
Pomoc w opracowaniu tekstu z Badische Zeitung – Andrzej Pawłowski

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę