Oprowadzanie po wystawie Michała Smółki

W sobotę 6 maja o godz. 13:00 Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie Doroty Seweryn-Puchalskiej po wystawie malarstwa Michała Smółki pt. "Światło i kolor". Oprowadzaniu towarzyszył będzie również sam artysta, który opowie o swoich inspiracjach i tajnikach warsztatu. Wstęp wolny!

Wystawa prezentowana jest w Oddziale Kamienica Celejowska do 14 maja br.

Pokaz prac Michała Smółki, absolwenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ucznia Jerzego Dudy-Gracza, Romana Nowotarskiego i Bronisława Chromego, wiąże się ze szczególnym momentem w życiu Artysty, 60. urodzinami. Jest to czas, gdy głęboka refleksja nad życiem łączy się z pełną dojrzałością twórczą. Ta chwila pozwala na zatrzymanie i przyjrzenie się temu skąd przyszedłem i dokąd dalej zmierzam. Pokażemy zatem obrazy z różnych etapów drogi artystycznej, nawet te wczesne, studenckie, które ujawniły już osobowość twórcy poszukującego, wychodzącego poza mimetyczne przedstawianie rzeczywistości. Z całości prezentowanych prac będzie można wyodrębnić martwe natury, widoki z Wenecji, Madagaskaru i Zanzibaru oraz cykl Indyki. Martwa natura czy widok jakiegoś miejsca to zagadnienia malarskie obecnie w sztuce od stuleci, i choć pozornie przewidywalne, może zaskoczyć nową jakością artystyczną. I tak jest w przypadku prac Michała Smółki. Zastygłe martwe natury są wynikiem refleksji nad przedmiotem, jego formą, barwą. (Źródło: Muzeum Nadwiślańskie)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę