Marcin Król

Projekt 'Muzyka i Poezja', którego pomysłodawcą i wykonawcą jest Marcin Król to połączenie dwóch dziedzin sztuki. Pochodząca z różnych kultur i epok poezja stała się tu uzupełnieniem dla muzyki klasycznej dobranej także pod kątem różnorodności kulturowej.

W programie znalazły się utwory muzyczne kompozytorów będących wizytówką swoich czasów i kultur:

'II Partita d-moll na skrzypce solo' Jana Sebastiana Bacha, jednego z najbardziej znanych niemieckich kompozytorów epoki baroku, obejmuje pięć tańców. Ostatni z nich to słynna Ciaconna, utwór, o którym Yehudi Menuhin miał powiedzieć, że jest najwspanialszym utworem na skrzypce solo, jaki został kiedykolwiek napisany.

VI sonata na skrzypce solo belgijskiego kompozytora i skrzypka Eugène Ysaÿe'a została dedykowana hiszpańskiemu skrzypkowi Manuelowi Quiroga. Ten jednoczęściowy utwór napisany jest w stylu hiszpańskiego tańca ' Habanera'.

Wielki kaprys 'Król Olch' Heinricha Wilhelma Ernsta, wielkiego skrzypka i kompozytora pochodzącego z Moraw to opracowanie na skrzypce solo pieśni Franciszka Szuberta. Nawiązuje ona bezpośrednio to wiersza Johanna Wolfganga Goethego pod tym samym tytułem.

Kaprys nr 4 z opusu 18 Henryka Wieniawskiego, polskiego skrzypka i kompozytora pochodzącego z Lublina oraz kaprys nr 5 Niccolo Paganiniego, włoskiego geniusza skrzypiec to przykłady wirtuozerii i wyżyny techniki skrzypcowej.

Pomiędzy utworami muzycznymi publiczność będzie miała okazję wysłuchać wierszy perskiego poety Dżalaludina Rumiego, pochodzącego z Indii Kabira, wielkich polski poetów Bolesława Leśmiana i Wisławy Szymborskiej, pochodzącego z Niemiec Johanna Wolfganga Goethego a także myśli żydowskiego mistyka Nachmana z Bracławia.

- - - - - - - -
BILETY
Cena: 30 zł
Do nabycia w Starej Synagodze

REZERWACJE
Rezerwacja telefoniczna: 509 728 012
rezerwacja e-mail: artbiz@artbiz.eu

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę