Kinedok w Trzecim Księżycu: Toto i jego siostry reż. Alexander Nanau

Przejmująca, choć niepozbawiona optymistycznych akcentów historia trójki rodzeństwa: dziesięcioletniego Toto, czternastoletniej Andrei i siedemnastoletniej Any. Siostry z bratem mieszkają w romskim getcie na przedmieściach Bukaresztu, podczas gdy ich matka odsiaduje wyrok za handel narkotykami. W ciągu pięciu lat, kiedy rodzeństwo zostało same, Toto starał się poznać inne życie, które pozwoli mu wyrwać się z dosyć przygnębiającej codzienności: nauczył się pisać i czytać, chodził do kina, tańczył. W tym czasie siostry starały się utrzymać rodzinę razem. Gdy w życiu rodzeństwa pojawia się szansa na zmianę, cena okazuje się bardzo wysoka: Ana, Toto i Andrea musieliby się rozstać. Wielokrotnie nagradzany dokument Alexandra Nanau to wzruszająca historia rodzinna, której siłą jest wiara bohaterów, że wszystko się zmieni na dobre.

Czas: 93
Reżyser: Alexander Nanau
Oryginalny język: rumuński
Rok: 2014
Kraj: Rumunia
Zwiastun filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=MXtjJbB1Oh4


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę