Kazimierski Festiwal Organowy

Organizator: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, KOKPiT

4 SIERPNIA | godz. 19:30 |WSTĘP WOLNY

WACŁAW GOLONKA | ORGANY
IRENA CZUBEK DAVIDSON | HARFA
LINDSAY DAVIDSON | DUDY

PROGRAM KONCERTU
- Johann Pachelbel (1653-1706):Toccata in C, Fuga in C (organy)
- Jan Pieterszoon Sweelinck (1562–1621): Wariacje „Unter den Linden grüne" (organy)
- Johann Jakob Froberger (1616-1667): Toccata in a (organy)
- Lindsay Davidson (*1973) komp./aranż.: nvitation to Dance (dudy, harfa), Kawai Nessie (dudy, harfa), Jolly Duet (dudy, harfa), Koszaliński Toothache (borderpipes solo), Abercainey Suite (harfa solo)
- František Xaver Brixi (1732-1771): Preludium F-dur (organy)
- Josef F.N. Seger (1716-1782): Preludium a fuga a-moll (organy)
- Georg Muffat (1653-1704): Toccata duodecima et ultima (organy)
- Lindsay Davidson (*1973) komp./aranż.: Concerto na smallpipes i clarsach (dudy, harfa), Eightsome Reels (dudy, harfa), Highland Bagpipe (dudy)

WACŁAW GOLONKA
Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Hansa Haselböcka. Jest laureatem konkursów organowych w Pradze (II nagroda), Norymberdze (III nagroda), i Pretorii, gdzie oprócz pierwszej nagrody otrzymał trzy wyróżnienia. Od wielu lat intensywnie koncertuje nie tylko w Europie, ale także Azji, Ameryce Północnej, Afryce. Najważniejsze miejsca jego działalności artystycznej to: katedry w Wiedniu, Utrechcie, Chartres, Lozannie, Oliwie, sale koncertowe Filharmonii Narodowej w Warszawie, Berliner Philharmonie, Cape Town Philharmony, Buxter Concert Hall, UNISA w Pretorii, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art. Z orkiestrą Concerto Avenna nagrał koncert organowy Pawła Łukaszewskiego. Nagranie znalazło się na płycie, za którą otrzymał nagrodę Fryderyka 2008 roku. Telewizja Katowice zrealizowała w 1998 r. film o jego działalności pt.: Muzyka dźwięku i przestrzeni. Nagrywał dla holenderskiego radia Hilversum, niemieckiego Bayerischer Rundfunk, austriackiego ORF, Radia Watykan, Radia Słowackiego oraz Czeskiej Telewizji. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę kameralistyki i organów.

IRENA CZUBEK - DAVIDSON
Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinid. Edukację muzyczną kontynuowała pod kierunkiem prof. Bogumiły Lutak-Modrinid na studiach podyplomowych krakowskiej Akademii Muzycznej. Warsztat muzyczny doskonaliła biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich Susan Mildonian (1990 Kraków), III Harp Syphosium (199 Amsterdam), w 1998 r. w I Dniach Harfy w Warszawie. Dokonała prawykonania i rejestracji utworów na harfę m.in. dla Związku Kompozytorów Krakowskich. Jest współzałożycielką tria Celtic Triangiel (sopran, dudy szkockie, harfa haczykowa) wykonującego muzykę szkocką i celtycką. Obecnie pracuje jako harfistka Filharmonii Krakowskiej oraz jest asystentką w Akademii Muzycznej w Krakowie.


LINDSAY DAVIDSON
Studiował w Reid School of Music na Uniwersytecie w Edynburgu i jest pierwszym w historii muzykiem, który uzyskał dyplom uniwersytecki w zakresie gry na dudach. Po dyplomie kontynuował studia nad kompozycją i komputerową syntezą dźwięku. Założył kilka zespołów muzycznych, szkołę gry na dudach, dla której opracował nowatorski program nauki na tym instrumencie, z czasem przyjęty przez wiele szkół i zespołów na całym świecie. W 2007 roku Lindsay Davidson otrzymał doktorat na podstawie pracy pt. "Towards A Fusion Of Western Classical/Contemporary And Traditional Scots Bagpipe Composition Techniques: “Manntaireachd” oraz licznych kompozycji. Został wybrany Dudziarzem Miejskim (Town Piper) swojego rodzinnego Linlithgow (od 1987 do 2001) i oficjalnym dudziarzem klanu Davidsonów (od 1992). W 2004 roku otrzymał nominację na Nadwornego Kompozytora Barona Ardgowan. Lindsay Davidson ma na swoim koncie koncerty, referaty, prezentacje, prowadzenie warsztatów, a także wykłady w ponad 40 krajach świata na 5-ciu kontynentach.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę