Inne spojrzenie na Kazimierz

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

„Wyspy” – tak swoje prace zatytułowała Anna Szprynger, studentka III roku Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Wernisaż wystawy odbył się 13 lipca w Galerii „Obserwatorium” w Willi Pruszkowskiego.
Unikam malowania obrazów typowo „kazimierskich”, tzn. przedstawiających studnię, Farę czy kamienice. Poszukuję pewnej uniwersalnej formy, nawiązującej do miasteczka – mówi artystka. Rzeczywiście prace Anny Szprynger różnią się od tych, które można kupić na Rynku i w większości galerii.

Oprócz „Wysp”, przybyli na wernisaż goście mogli podziwiać wspaniałą panoramę Kazimierza, rozciągającą się ze wzgórza, na którym stoi Willa Pruszkowskiego.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Ewa Kremska
    To wspaniałe, że do domu Tadeusza Pruszkowskiego - założyciela malarskiej bohemy Kazimierza, wróciła tradycja przedstawiania prac młodych adeptów sztuki. Gratuluję ciekawych prac młodej artystce a gospodarzowi tego wydarzenia - Krzysztofowi Pruszkowskiemu wielkie dzięki!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę