Hansen-Løve, Vinterberg, Ade, Berrached - ich filmy zobaczymy na Dwóch Brzegach

Skomentuj (2)

Jak co roku na Dwóch Brzegach najlepsze propozycje filmowe i odkrycia ostatnich miesięcy. W programie sekcji „Świat pod namiotem” znajda się filmy, które święcą triumfy na międzynarodowych festiwalach.

„Co przynosi przyszłość” Mii Hansen-Løve to historia paryskiej nauczycielki filozofii, Nathalie. Bohaterka musi stawić czoła zaborczej matce i mężowi, który zostawił ją dla innej kobiety. W głównej roli znakomita Isabelle Huppert, aż piętnastokrotnie nominowana do francuskich Cezarów i dwukrotnie nagradzana w Cannes.

 

Ponadto niepowtarzalna okazja do obejrzenia filmu Maren Ade „Toni Erdmann”, canneńskiego hitu, który do polskich kin trafi dopiero w marcu przyszłego roku. To przewrotna komedia o trudniej relacji ojca i córki, o dwóch pokoleniach i pogłębiającej się między nimi przepaści.

 

Na festiwalu sięgniemy po trudne tematy, wszystko za sprawą „24 tygodni” (reż. Anne Zohra Berrached) i „Śmierci w Sarajewie” (Danis Tanović). Pierwszy to historia Astrid i Markusa, których życie zakłóca diagnoza lekarzy o chorobie drugiego dziecka. „Śmierć w Sarajewie”, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI w Berlinie, sięga po doświadczenie wojny.

 

Thomas Vinterberg i jego najnowszy obraz „Komuna” to historia społecznego eksperymentu prezenterki telewizyjnej i jej męża, który do wielkiego domu zapraszają grupę znajomych. Ich  wymarzona wspólnota rozsypuje się gdy Erik sprowadza do domu młodą studentkę.

 

W programie także m.in. obraz Brazylijczyka Klebera Mendonca Filho „Aquarius” z Sonią Bragą – egzotyczną pięknością, pamiętną odtwórczynią głównej roli w „Pocałunku kobiety-pająka” Hectora Babenco oraz  „Służąca” Parka Chan-wooka – tegoroczny film zamknięcia Dwóch Brzegów.

 

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Szczegółowy program Festiwalu dostępny od 20 lipca.

 

Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Dolinka
    Też czekam i czekam. Dobrze że w ogóle będzie, bo aż ciarki przechodziło na myśl, że mogliśmy go stracić
  • Wiktor pułaski
    Bosko. Czekam na ten festiwal cały rok. Już nie mogę się doczekać i rezerwuję urlop. Oczywiście trzymałem kciuki za tegoroczną edycję festiwalu. Pozdrawiam wszystkich fanów Festiwalu ,,Dwa Brzegi"!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę