Aqua - wystawa M. Andały i M. Andały, K. Krzyra-Raczyńskiego, A. Mitury

Wystawa zaaranżowana w dwóch sąsiadujących ze sobą galeriach. W Galerii Mit prace prezentują Krzysztof Krzyr-Raczyński i Agnieszka Mitura, w Galerii Andała – Marta i Marek Andała. Aqua – woda – motyw stały w malarstwie, podjęty przez artystów pokazuje nie tylko różnorodność formalną ich malarstwa, różne ujęcia tematu, ale też pozwala na indywidualne poszukiwania. Mimo nieoczywistości, temat nawiązuje do miejsca – Kazimierza Dolnego – nie tylko poprzez kadry płynącej Wisły.

AUTOR
MAREK ANDAŁA – (ur. 1957) Absolwent PLSP w Supraślu (1977). Studia – Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Lisa (1984). Członek ZPAP, współzałożyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym. Prowadzi tam autorską galerię sztuki. Tworzy w technice pastelu olejnego.

MARTA ANDAŁA – (ur. 1955) Jest absolwentką PLSP w Zamościu. Ukończyła Wydział artystyczny UMCS w Lublinie w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Mariana Stelmasika. Zajmuje się malarstwem pastelowym, olejnym i rysunkiem. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

KRZYSZTOF KRZYR-RACZYŃSKI – (ur. 1947) Absolwent liceum im. Władysława IV na warszawskiej Pradze. W latach 1965-71 studiował na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, malując jednocześnie i wystawiając. Próby dostania się na Akademię Sztuk Pięknych zakończyły się niepowiedzeniem. W roku 1974 otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka wydawane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 1988 roku został przyjęty do związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, a w roku 2000 był jednym z założycieli Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W ciągu przeszło 40 lat wystawiał swoje obrazy w Polsce, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i Japonii. Brał też udział w wystawach zbiorowych.

AGNIESZKA MITURA – (ur. 1970) Ukończyła PLSP w Lublinie, następnie podjęła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. W 1997 roku obroniła dyplom z malarstwa. Od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W Kazimierzu Dolnym prowadzi swoją galerię. Pracuje głównie w technice olejnej. Podstawową tematyką jej obrazów jest szeroko pojęty pejzaż i martwa natura.


Źródło: Kazimierska Konfraternia Sztuki

- Kolonia Artystyczna

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę