język

dodaj obiekt
 • Rodzaj noclegu

Wycieczka śladami kazimierskich Żydów

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Kazimierz Dolny
Data rozpoczęcia:
2013-05-04
Data zakończenia:
2013-05-04
Godzina rozpoczęcia:
12:00:00

Start: Rynek przy studni * Organizator: uczniowie Gminnego Zespołu Szkół pod opieką Marcina Pisuli * Wycieczka przygotowana w ramach projektu "Szkoła dialogu".

Inne Zapowiedzi


  Trwające

 • 2014-03-08Muzeum Nadwiślańskie: Prezentacja prac uczniów Liceum Plastycznego w Nałęczowie

  Od marca 2014 r. na parterze Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym przy Rynku 19 prezentowane są prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Wśród eksponowanych prac znajdą się m.in. projekty z zakresu meblarstwa i projektowania zabawek, czyli dziedzin rzemiosła, z których szczególnie słynie nałęczowska szkoła.

 • 2014-04-05Muzeum Sztuki Złotniczej: „Srebrne prezentacje": Dekoracja środka stołu

  W kwietniu 2014 oddział Muzeum Sztuki Złotniczej rozpoczął cykl pokazów małych zespołów tematycznych zabytkowych sreber, zatytułowany „Srebrne prezentacje". Pokazywane są one w obszernej gablocie usytuowanej w hallu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego. Pierwszym zespołem, jaki możemy podziwiać są elementy „środka stołu", czyli dekoracji którą dawnymi czasy ozdabiano centrum biesiadnego stołu wyższych sfer społecznych. Składały się na nią m.in. zespoły naczyń o wielkim bogactwie wyszukanych form, jak dekoracyjne wazy, piętrowe półmiski na nóżkach, fantazyjne, rozbudowane patery na owoce dekorowane scenami figuralnymi z bogatym wątkiem treściowym, żardiniery, kosze z owocami, a także figurki porcelanowe lub cukrowe, tworzące scenki rodzajowe często na tle budowli z cukru przedstawiających kompozycje architektoniczno-pejzażowe.

 • 2014-09-11Muzeum Nadwiślańskie: "Tam, gdzie więcej sztuki niż świata"

  „Tam gdzie więcej sztuki niż świata. Współcześni Artyści Kolonii Artystycznych w Worpswede, Kazimierzu Dolnym, Szklarskiej Porębie, Zakopanem i Krzemieńcu" - wystawa przybliży współczesne środowiska artystyczne działające w Kazimierzu Dolnym, Szklarskiej Porębie, Zakopanem, ukraińskim Krzemieńcu i niemieckim Worpswede.

 • 2014-09-12Kamienica Celejowska: „Tam gdzie więcej sztuki niż świata. Dawni Mistrzowie kolonii w Worpswede"

  „Tam gdzie więcej sztuki niż świata. Dawni Mistrzowie kolonii artystycznej w Worpswede" - wystawa poświęcona jest twórczości Fritza Mackensena, Ottona Modersohna, Fritza Overbecka, Hansa am Ende i Heinricha Vogelera. W 1889 r. wspomniani malarze zaczęli osiedlać się w Worpswede, niewielkiej miejscowości położonej w okolicach Bremy. Tym samym założyli w niej – opartą na wspólnocie twórczej – kolonię artystyczną, która szybko zasłynęła z propagowania tzw. „Heimatkunst". Ich twórczość, skupiona przede wszystkim na malarstwie pejzażowym i przedstawianiu żmudnej pracy prostych ludzi, pozostaje w Polsce bardzo mało znana. * Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska ul. Senatorska Kazimierz Dolny

 • 2014-09-12Kamienica Celejowska: „Paula Modersohn-Becker i artyści z Worpswede"

  „Paula Modersohn-Becker i artyści z Worpswede. Rysunki i grafiki z lat 1895-1906" - wystawa stanowi okazję do poznania twórczości wybitnej niemieckiej artystki Pauli Modersohn-Becker (1876-1907). Na wystawie prezentowanej w oddziale Kamienica Celejowska zobaczymy rysunki i grafiki prekursorki niemieckiego modernizmu. Artystka była członkiem społeczności artystycznej najstarszej niemieckiej kolonii artystycznej w Worpswede, jednak wyróżniała się zdecydowanie osobowością twórczą. Malowała głównie postaci ludzkie, w typowej dla siebie stylistyce inspirowanej twórczością Cézanne'a i van Gogha, czym wyróżniała się na tle całej społeczności artystycznej, nastawionej przede wszystkim na malowanie miejscowego pejzażu.

 • 2014-10-18Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Wystawa malarstwa grupy Kontrast

  Grupę plastyczną Kontrast tworzy siedmioro artystów z Lubelszczyzny: Marta Andała, Hanna Korzeniowska, Leszek Niewiadomski, Renata Owczaruk, Jarosław Struk, Zbigniew Strzyżyński i Małgorzata Wzorek.

 • 2014-11-28Wojenne tajemnice najcenniejszego obrazu Czartoryskich - spotkanie autorskie

  „Wojenne tajemnice najcenniejszego obrazu Czartoryskich” – spotkanie z dr Robertem J. Kudelskim autorem książki „Zaginiony Rafael” * Starostwo Powiatowe w Puławach Al. Królewska 19 sala 102 (parter) * Organizatorzy: Muzeum im. Izabeli księżnej Czartoryskiej w Puławach i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Teraz”.

 • 2014-11-28Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kino za Rogiem: "W kręgu miłości" reż. Felix Van Groeningen

  W kręgu miłości (2012)
  rodzaj: fabularny
  gatunek: dramat
  produkcja: Belgia, Holandia
  reżyseria: Felix Van Groeningen
  scenariusz: Felix Van Groeningen, Carl Joos zdjęcia: Ruben Impens
  muzyka: Bjorn Eriksson
  obsada: Vaerle Baetens, Nell Cattrysse, Johan Haldenbergh
  kat. wiek.:16 czas trwania:1 godz. 51 min.
  Historia trzech faz związku mężczyzny i kobiety: porywającego i namiętnego początku, rodzinnej stabilizacji i jej załamania w obliczu wielkiego dramatu. Prywatne życie Didiera i Elise, muzyków bluegrassowych, odbija się w ich twórczości, która staje się jego poetycką syntezą: od żywiołowych miłosnych piosenek do przejmujących ballad o bólu i samotności.
  Świetnie zagrany, bardzo prawdziwy film o wielkiej miłości, która musi się zmierzyć z wielkim cierpieniem.
  Nagrody:
  2013 - Berlinale:
  - Nagroda Publiczności - Felix van Groeningen
  - Nagroda Specjalna - Felix van Groeningen
  2013 - Europejska Nagroda Filmowa - Najlepsza europejska aktorka roku - Vaerle Baetens

  Wstęp 5 zł.


 • Rozpoczynające się dzisiaj

 • godzina: 20:00, Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa: Korzeniowy Dom Cooltury: Koncert KaCeZeta przeniesiony na inny termin

  Bilet wstępu 10 zł. * W Korzeniowej w noc andrzejkową będzie bardzo tanecznie, chociaż koncert KaCeZeta z powodu choroby artysty  zostanie przeniesiony na termin późniejszy, o czym poinformujemy.

 • godzina: 17:00, Nocne zwiedzanie Kazimierza: Nocne zwiedzanie Kazimierza

  Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym!

  Co w programie: Spacer z latarniami po Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu

  Kiedy: 29 listopada 2014 – godz. 17:00.

  Gdzie się spotykamy: studnia na Rynku (Kazimierz Dolny).

  Cena: dorośli/ 42 zł,

  dzieci do lat 7/ 5 zł,

  młodzież/ 21 zł
  Cena zawiera: koszt przewodnika, przejazd eko-busikami, kieliszek nalewki, lub sok dla dzieci.

  Zgłoszenia i rezerwacje: biuro@kazimierz-tour.pl lub tel. 604-116-147

   

   

   

 • godzina: 10:00, Muzeum Przyrodnicze: Warsztaty ekochoinek w Muzeum Przyrodniczym

  Podczas warsztatów każdy z uczestników własnoręcznie wykona ozdobę, która wniesie odrobinę świątecznego nastroju do naszych domów * W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni po wcześniejszym zgłoszeniu. Zapisy przyjmujemy od 24 do 27 listopada w biurze Muzeum Przyrodniczego (ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny) lub pod numerem telefonu: 81 8810326 * Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapewniamy również niezbędne materiały * Czas trwania warsztatów to około 2-3 godziny * Ilość miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 • godzina: 18:00, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kino za Rogiem: "Łowcy głów" reż. Morten Tyldum

   "Łowcy głów"  (2011)
  rodzaj: fabularny
  gatunek:T thriller
  produkcja: Niemcy, Norwegia
  reżyseria: Morten Tyldum
  scenariusz: Ulf Ryberg
  zdjęcia: John Andreas Andersen
  muzyka: Trond Bjerknes, Jeppe Kaas
  obsada: Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnoeve Macody Lund, Eivind Sander
  kat. wiek.:16 czas trwania:1 godz. 36 min.
  Roger jest świetnym headhunterem, ale nie byłby w stanie utrzymać swojego luksusowego domu i pięknej żony jedynie z pensji. Po godzinach dorabia więc… okradaniem domów swoich klientów z dzieł sztuki. I czeka - na okazję, która ustawi go do końca życia. Okazja wreszcie się nadarza, szczęście jest na wyciągnięcie ręki, ale Roger nie wie, że trafił na bardzo, bardzo niebezpiecznego przeciwnika.
  Świetnie skonstruowane, znakomicie zagrane kino rozrywkowe najwyższej klasy.
  Nagrody:
  2013 - Saturny - Najlepszy film zagraniczny

  Wstęp: 5 zł.

 • godzina: 12:00, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kino za Rogiem: "Robaczki z Zaginionej Doliny" reż. Thomas Szabo, Helene Giraud

   "Robaczki z Zaginionej Doliny"  (2013)
  rodzaj: animowany
  gatunek: film dla dzieci
  produkcja: Belgia, Francja
  reżyseria:Thomas Szabo, Helene Giraud
  scenariusz: Helene Giraud, Thomas Szabo
  muzyka: Herve Lavandier
  kat. wiek.:7 czas trwania:1 godz. 25 min.
  Niedzielny piknik dwojga młodych ludzi kończy się niespodziewanie szybko i na łące pozostaje kilka porzuconych rzeczy, wśród nich pudełko z kostkami cukru. Resztkami błyskawicznie zajmują się pracowite czarne mrówki, a gdy odkryją, co kryje mały metalowy przedmiot, zrozumieją, że trafiły na prawdziwy skarb. Niestety, w drodze do mrowiska trafiają na żarłoczne i agresywne mrówki czerwone, które usiłują przejąć słodki majątek. Między Czarnymi i Czerwonymi dochodzi do wielkiej bitwy, w której o zwycięstwie zdecyduje pomysłowość i odwaga zaprzyjaźnionej z Czarnymi małej biedronki.

  Wstęp: 5 zł.

 • godzina: 16:00, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kino za Rogiem: "Lęk wysokości"

   "Lęk wysokości"  (2011)
  rodzaj:F fabularny
  gatunek: psychologiczny
  produkcja: Polska
  reżyseria: Bartosz Konopka
  scenariusz: Bartosz Konopka, Piotr Borkowski
  zdjęcia: Piotr Niemyjski
  muzyka: Maciej Cieślak
  obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Dorota Kolak, Magdalena Popławska
  kat. wiek.:12 czas trwania:1 godz. 26 min.

  Poruszająca historia młodego dziennikarza, którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o tym, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on, syn, jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Czy człowiek skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za chorego ojca? Jakiej prawdy o sobie dowie się przy tej okazji?
  Nagrody:
  2011 - Gdynia Film Festival - Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film - Bartosz Konopka

  Wstęp 5 zł.

   


 • Już wkrótce

 • 2014-11-30Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów: Niedziela LIteracka: Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata"
 • 2014-11-30Kazimierz-Tour.pl: Kurs przewodnicki. Kazimierz Dolny - Nałęczów-Janowiec-Puławy

  Zapraszamy do wzięcia udziału w profesjonalnym kursie przewodnickim, obejmujących swym zasięgiem: Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy oraz Janowiec.

  Kurs składał się będzie z ponad 170 godzin zajęć, w tym 50 w terenie. Przewidujemy także wycieczkę objazdową po wyżej wymienionych miejscowościach dla wszystkich uczestników szkolenia.

  Gwarantujemy:

  • Maksimum praktycznej wiedzy z historii, geografii, zabytków regionu.
  • Metodyka oprowadzania wycieczek – zajęcia warsztatowe oparte na autentycznych przypadkach.
  • Profesjonalni wykładowcy – łączący wykształcenie z doświadczeniem przewodnickim.

   

  Dla kogo: Dla wszystkich osób pełnoletnich, posiadających świadectwo maturalne.

  Kiedy: 30 listopad 2014 – maj 2015 –  kurs weekendowy.

  Gdzie: Puławy.

  Koszt: 950 zł – do 15 listopada cena 900 zł, możliwość płatności w ratach.

  Szkolenie kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.
  Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.

  Zgłoszenia i informacje: kurs@kazimierz-tour.pl
  Tel: 608 625 675, 604 116 147

 • 2014-12-01Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym: Bezpieczeństwo w gm. Kazimierz Dolny - II owarta debata społeczna

  Komendant Powiatowy Policji w Puławach zaprasza mieszkańców gminy Kazimierz Dolny  na II otwartą debatę społeczną na temat: ,,Bezpieczeństwo w gm. Kazimierz Dolny – podsumowanie sezonu turystycznego” * Debata odbędzie się w dniu 1 grudnia 14 r. o godz. 16.00 w sali Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym przy ul. Nadwiślańskiej 9 * W debacie oprócz przedstawicieli Policji wezmą udział przedstawiciele Starostwa, przedstawiciele gminy i miasta Kazimierz Dolny, przedstawiciele Sądu i Prokuratury oraz instytucji dbających o bezpieczeństwo. Debata ma na celu zachęcenie Państwa do dyskusji na wskazany temat.

 • 2014-12-01Dom Pracy Twórczej Architekta - SARP: Pierwsza sesja VII Kadencji Rady Miejskiej

  Zgodnie z „Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Lublinie z dnia 25 listopada 14 r. w sprawie  zwołania sesji rad wybranych w głosowaniu w dniu 16 listopada 2014 r.”1 grudnia 14 r. o godz.15.00 w sali konferencyjnej Domu Architekta SARP  Rynek 20 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się pierwsza sesja VII Kadencji Rady Miejskiej.
  Porządek obrad:
  - wręczenie zaświadczeń radnym o wyborze przez przewodniczących  komisji terytorialnych.
  - ślubowanie nowo wybranych radnych,
  -ślubowanie burmistrza, wybranego w dniu 16 listopada 14 r.,
  -wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

 • 2014-12-06Wspomnienie - wystawa malarstwa Tomasza Owczarza

  Tomasz Owczarski  jest absolwentem ASP w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Jego warsztat malarski jest przez znawców porównywany  do warsztatu mistrzów Młodej Polski. Artysta z łatwością podejmuje się każdego tematu. Jego lekka ręka świetnie oddaje atmosferę miejsc ,magię przedmiotów oraz charakter i doświadczenie malowanych postaci. Bardzo rzadko zdarza się dzisiaj malarz, który w tak genialny sposób potrafi przedstawić emocje całego życia zwykłego człowieka – piszą organizatorzy wystawy "Wspomnienie" Olga i Jan  Grabscy. Wernisaż wystawy odbędzie się w galerii przy ul. Lubelskiej 33 w Kazimierzu Dolnym

 • 2014-12-06Nocne zwiedzanie Kazimierza: Mikołajkowe zwiedzanie Kazimierza

  Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym!

  Co w programie: Spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu

  Kiedy: 6 grudnia 2014 – godz. 17:00.

  Gdzie się spotykamy: studnia na Rynku (Kazimierz Dolny).

  Cena:

  • dorośli – 42 zł,
  • dzieci do lat 7 – 5 zł,
  • młodzież – 21 zł

  Cena zawiera: koszt przewodnika, przejazd eko-busikami, kieliszek nalewki w przypadku dorosłych lub sok w przypadku dzieci.

  Zgłoszenia i rezerwacje: biuro@kazimierz-tour.pl lub tel. 604-116-147

   

 • 2014-12-06Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny: Wystawa rysunków prac członków Stowarzyszenia Świętej Anny

  Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw św Anny organizuje  w dniach 6.12.2014r do 15.01.2015r wystawę rysunków, w  Domu Kultury w Kazimierzu Dolnym. Autorami prac są członkowie naszego Stowarzyszenia. Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 6.12.2014r o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.

 • 2014-12-068. Kazimierski Jarmark Świąteczny

  8. Jarmark Świąteczny i Ogólnopolski Kiermasz Smaków Regionalnych “ Zasmakuj w Kazimierzu “
  Miejsce: Rynek
  Organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Biuro Promocji „Promedia”

 • 2014-12-09Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kiermasz Bożonarodzeniowy

  Miejsce, organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 • 2014-12-19Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów: Jaesłka z Rzeczycy w Kuncewiczówce

  Z jasełkami wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy.

 • 2014-12-27Dawna Synagoga-Pokoje-Centrum: Koncert w Synagodze

  Koncert w synagodze: Marcin Król - skrzypce

  W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Eugene Ysayea, Niccolo Paganiniego, Henryka Wieniawskiego Heinricha Wilhelma Ernsta oraz teksty Bolesława Leśmiana, Kabira, Dżalaluddina Rumiego, Johanna Wolfganga Goethego Rabbiego Nachmana z Bracławia. * Autorski projekt Marcina Króla łączy w sobie muzykę i poezję. Solowemu recitalowi skrzypcowemu towarzyszą czytane przez artystę fragmenty poezji. Nastrojowość utworów, zarówno granych jak i czytanych wprowadza odbiorców w świat reflekcji i kontemplacji * Koncert odbędzie się 27. 12. 2014 o godzinie 18:00 w budynku dawnej synagogi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą ul. Lubelska 4
  Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w budynku dawnej synagogi na dwie godziny przed koncertem.
  Możliwa telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem 880 92 44 80.

   

 • 2015-02-20Zimiernikejszyn

  Zapraszam do spędzenia bajecznego, zimowego łikendu w Kazimierskim Disnejlendzie!!!! Imprezy, Dj-e, Narty, Snowoard, Kuligi, Lodowisko, Sanki, Bitwa Śnieżkowa, Konkurs Rzeźb Śniegowych, Zjady Wąwozami na Dętkach, Baseny, Sauny, Kręgle, Bilard, Masaże, Wernisaże, Yoga, Spa, Ogniska... Organizatorzy: Włodek Dembowski

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Idzie nowe (Aktualizacja) We wczesnych godzinach wieczornych ogłoszono w końcu oficjalne wyniki...
Święto Najjaśniejszej Rzeczypospolitej (wideo) Święto Niepodległości tradycyjnie w Kazimierzu celebrowane było w...
Po raz ostatni w takim składzie Już w najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. W...
Zbędowice 1942: pamiętamy! Zbędowice. Niewielka wieś położona nad Parchatką przy trasie z Puław do...
72 rocznica Krwawej Środy (nowe zdjęcia) Kazimierz pamięta. 18 listopada uczczono pamięć pomordowanych w czasie tzw....
Światło dla nas Listopad co roku zaczyna się z jednej strony bardzo uroczyście: świętem. Z...

Ostatnie aktywności w serwisie

Willa Irys Z Basenem.wolne

Willa Irys Z Basenem.wolne

nowa oferta specjalna

Posiadamy wolne pokoje w promocyjnych cenach 40zł/os w pokoju standard i 45zł/os w pokojach LUX. Zapraszamy

nowy komentarz

Ależ ten Kazimierz jest piękny trzeba się cieszyć że mieszka się tutaj .

Grace

nowy komentarz

A co to się stało że w niedzielę na uroczystościach nie było nawet zwykłego księdza, o arcybiskupach...

Ostatnio komentowane

Wzgórze Zamkowe w jesiennym słońcu - 2014-11-27 16:42
VIII Kazimierski Jarmark Świąteczny - 2014-11-27 16:32
Kamieniołom dla nietoperzy - 2014-11-27 16:20
Zamek odkryty na nowo - 2014-11-27 16:00