język

dodaj obiekt
 • Rodzaj noclegu

Wycieczka śladami kazimierskich Żydów

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Kazimierz Dolny
Data rozpoczęcia:
2013-05-04
Data zakończenia:
2013-05-04
Godzina rozpoczęcia:
12:00:00

Start: Rynek przy studni * Organizator: uczniowie Gminnego Zespołu Szkół pod opieką Marcina Pisuli * Wycieczka przygotowana w ramach projektu "Szkoła dialogu".

Inne Zapowiedzi


  Trwające

 • 2014-03-08Muzeum Nadwiślańskie: Prezentacja prac uczniów Liceum Plastycznego w Nałęczowie

  Od marca 2014 r. na parterze Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym przy Rynku 19 prezentowane są prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Wśród eksponowanych prac znajdą się m.in. projekty z zakresu meblarstwa i projektowania zabawek, czyli dziedzin rzemiosła, z których szczególnie słynie nałęczowska szkoła.

 • 2014-04-05Muzeum Sztuki Złotniczej: „Srebrne prezentacje": Dekoracja środka stołu

  W kwietniu 2014 oddział Muzeum Sztuki Złotniczej rozpoczął cykl pokazów małych zespołów tematycznych zabytkowych sreber, zatytułowany „Srebrne prezentacje". Pokazywane są one w obszernej gablocie usytuowanej w hallu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego. Pierwszym zespołem, jaki możemy podziwiać są elementy „środka stołu", czyli dekoracji którą dawnymi czasy ozdabiano centrum biesiadnego stołu wyższych sfer społecznych. Składały się na nią m.in. zespoły naczyń o wielkim bogactwie wyszukanych form, jak dekoracyjne wazy, piętrowe półmiski na nóżkach, fantazyjne, rozbudowane patery na owoce dekorowane scenami figuralnymi z bogatym wątkiem treściowym, żardiniery, kosze z owocami, a także figurki porcelanowe lub cukrowe, tworzące scenki rodzajowe często na tle budowli z cukru przedstawiających kompozycje architektoniczno-pejzażowe.

 • 2014-11-30Kazimierz-Tour.pl: Kurs przewodnicki. Kazimierz Dolny - Nałęczów-Janowiec-Puławy

  Zapraszamy do wzięcia udziału w profesjonalnym kursie przewodnickim, obejmujących swym zasięgiem: Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy oraz Janowiec.

  Kurs składał się będzie z ponad 170 godzin zajęć, w tym 50 w terenie. Przewidujemy także wycieczkę objazdową po wyżej wymienionych miejscowościach dla wszystkich uczestników szkolenia.

  Gwarantujemy:

  • Maksimum praktycznej wiedzy z historii, geografii, zabytków regionu.
  • Metodyka oprowadzania wycieczek – zajęcia warsztatowe oparte na autentycznych przypadkach.
  • Profesjonalni wykładowcy – łączący wykształcenie z doświadczeniem przewodnickim.

   

  Dla kogo: Dla wszystkich osób pełnoletnich, posiadających świadectwo maturalne.

  Kiedy: 30 listopad 2014 – maj 2015 –  kurs weekendowy.

  Gdzie: Puławy.

  Koszt: 950 zł – do 15 listopada cena 900 zł, możliwość płatności w ratach.

  Szkolenie kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.
  Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.

  Zgłoszenia i informacje: kurs@kazimierz-tour.pl
  Tel: 608 625 675, 604 116 147

 • 2014-12-09Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kiermasz Bożonarodzeniowy

  Miejsce, organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 • 2014-12-20Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kino za Rogiem: "Boże Narodzenie" reż. Christian Carion

  Boże Narodzenie (2005)
  rodzaj:Fabularny
  gatunek:Dramat wojenny
  produkcja:Belgia, Francja, Niemcy, Rumunia, Wielka Brytania
  reżyseria:Christian Carion
  scenariusz: Christian Carion
  zdjęcia: Walther van den Ende
  obsada: Benno Fuermann, Guillaume Canet, Gary Lewis, Diane Kruger
  dystrybutor: SPInka
  kat. wiek.:12
  czas trwania:1 godz. 50 min.
  Pierwsza zima I wojny światowej, straszliwej, beznadziejnej, wykrwawiającej wojny pozycyjnej. Okopy trzech wojsk: szkockiego, francuskiego i niemieckiego w okolicach francuskiego miasteczka dzieli pas ziemi niczyjej, na którym leżą niepogrzebane trupy poległych. A w okopach brud, wszy, nieznośny ziąb. I ludzie, których różnią tylko mundury i język - jednakowo zmęczeni, zmarznięci, zrezygnowani, dręczeni tęsknotą za domem i bliskimi, tym dotkliwszą, że jest Wigilia. I może dlatego, że w noc wigilijną jest możliwe wszystko, dochodzi do czegoś, co podczas wojny nie ma prawa się wydarzyć: dowódcy oddziałów samowolnie ogłaszają zawieszenie broni na czas świąt…
  Wybitne humanistyczne kino z wielkim oskarżeniem wojny i tych, którzy ją wywołują. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

  Bilet 5 zł.

   

 • 2014-12-20Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Kino za Rogiem: "Renifer Niko ratuje święta" reż. Kari Juusonen, Michael Hegner

  "Renifer Niko ratuje święta" (2008)
  rodzaj:Animowany
  gatunek:film dla dzieci
  produkcja:Dania, Finlandia, Irlandia, Niemcy
  reżyseria:Kari Juusonen, Michael Hegner
  scenariusz: Marteinn Thorisson
  muzyka: Stephen McKeon
  dystrybutor: Kino Świat
  kat. wiek.:7
  czas trwania:1 godz. 10 min.

  Mały renifer Niko wraz z dwójką przyjaciół rusza do Krainy Zorzy, gdzie stacjonuje Dywizjon Świętego Mikołaja. Wierzy, że jest synem jednego z latających reniferów - chce odnaleźć ojca i nauczyć się latać. Nie wie, że będzie musiał stawić czoło złym głodnym wilkom, które chcą pożreć renifery, a potem świętego Mikołaja i zniszczyć święta Bożego Narodzenia...

  Bilet: 5 zł.


 • Już wkrótce

 • 2014-12-27Dawna Synagoga-Pokoje-Centrum: Koncert Marcina Króla

  Autorski projekt Marcina Króla łączy w sobie muzykę i poezję. Solowemu recitalowi skrzypcowemu towarzyszą czytane przez artystę fragmenty poezji. Nastrojowość utworów, zarówno granych jak i czytanych wprowadza odbiorców w świat reflekcji i kontemplacji.
  W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Eugene Ysayea, Niccolo Paganiniego, Henryka Wieniawskiego Heinricha Wilhelma Ernsta oraz teksty Bolesława Leśmiana, Kabira, Dżalaluddina Rumiego, Johanna Wolfganga Goethego Rabbiego Nachmana z Bracławia.
   
  Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w budynku dawnej synagogi na dwie godziny przed koncertem. Możliwa telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem 880 92 44 80

 • 2014-12-27Dawna Synagoga-Pokoje-Centrum: Koncert w Synagodze

  Koncert w synagodze: Marcin Król - skrzypce

  W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Eugene Ysayea, Niccolo Paganiniego, Henryka Wieniawskiego Heinricha Wilhelma Ernsta oraz teksty Bolesława Leśmiana, Kabira, Dżalaluddina Rumiego, Johanna Wolfganga Goethego Rabbiego Nachmana z Bracławia. * Autorski projekt Marcina Króla łączy w sobie muzykę i poezję. Solowemu recitalowi skrzypcowemu towarzyszą czytane przez artystę fragmenty poezji. Nastrojowość utworów, zarówno granych jak i czytanych wprowadza odbiorców w świat reflekcji i kontemplacji * Koncert odbędzie się 27. 12. 2014 o godzinie 18:00 w budynku dawnej synagogi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą ul. Lubelska 4
  Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w budynku dawnej synagogi na dwie godziny przed koncertem.
  Możliwa telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem 880 92 44 80.

   

 • 2014-12-27GALERIA MIT: Ostatnia wystawa w Galerii Mit Piwnica

  Organizowana jest ostatnia przed zamknięciem galerii wystawa w Galerii Mit Piwnica przy ul. Senatorskiej. Zaprezentowane zostaną obrazy artystów wystawiających dotychczas w galerii: Marta Andała, Marek Andała, Anna Borkowska, Magdalena Brennenstuhl, Jerzy Gnatowski, Uta Gnatowska,Krzysztof Grajczak, Roman Gruszecki, Halina Kołodziejska, Hanna Korzeniowska, Jacek Kośmiński, Jolanta Knap,Jacek Kwiatkowski, Monika Krzakiewicz, Maria Lipiec, Ryszard Lizut, Mieczysława Łazorek, Artur Marcinek, Mirosława Marcinek, Bartłomiej Michałowski, Agnieszka Mitura, Leszek Niewiadomski, Jolanta Opolska, Renata Owczaruk, Zbigniew Pieczyński, Małgorzata Piłat, Krzysztof Raczyński-Krzyr, Magdalena Rajska-Armata, Krystyna Rudzka-Przychoda, Barbara Sołdaj, Jarosław Struk, Zbigniew Strzyżyński, Daniel de Tramecourt, Kazimierz Twardowski, Waldemar Wojczakowski, Elwira Woźniak, Małgorzata Wzorek, Waldemar Żaczek. Wystawa trwa tylko do 31 grudnia. Po tym terminie właścicielki galerii Agnieszka Mitura i Elwira Woźniak zapraszają do Galerii Mit przy ul. Lubelskiej 10.

 • 2014-12-27Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa: Jarząbek - Jurkiewicz grają Nohavicę
 • 2014-12-27Dariusza Twardocha malarska opowieść o ludzieńkach

  Dariusz Twardoch to malarz, ilustrator, poeta. Historią dwojga ludzieńków wraca nam poezję Leśmiana, a z nią świat magii, emocji i marzeń. Twardoch to artysta, który w codziennym zgiełku nie zapomina o tym co najważniejsze - miłości, bliskości przyjaźni * Galeria Grabskich ul. Lubelska 33 Kazimierz Dolny

 • 2014-12-28Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów: Niedziela Literacka: José Saramago

  Spotkanie poświęcone będzie książce pt. "Ewangelia według Jezusa Chrystusa". Jej autorem jest José Saramago z Portugalii (1922-2010), laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. W książce zwraca uwagę na fakty pominięte w narracji biblijnej, takie jak relacja pomiędzy Marią a Józefem, czy panujące wówczas zwyczaje * Spotkanie, które poprowadzi prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego, rozpocznie się tradycyjnie o godz. 17.00. Wstęp wolny!

 • 2015-01-30Kazimierz-Tour.pl: ABC Młodego Dziennikarza

  Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki przygotowuje nie lada gratkę dla pasjonatów dziennikarstwa i osób, które wiążą swoją przyszłość z tym ciekawym, ekscytującym, ale także niezwykle trudnym i wymagającym wielu wyrzeczeń zawodem.
  Tajniki pracy dziennikarza, sposoby pozyskiwania wartościowych informacji, zasady dobrego artykułu, reportażu i dokumentu - to tylko niektóre z tematów, jakie przedstawione zostaną na zajęciach „ABC Młodego Dziennikarza”.
  Na zajęciach omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia: formy i gatunki dziennikarskie, media i ich specyfikę, przygotowanie materiałów prasowych, tajniki filmowania (pracę operatora kamery w terenie i w studio), tworzenie reportaży i filmów dokumentalnych, fotografia reportażowa. Część praktyczna będzie polegała na pracy w terenie – uczestnicy „na żywo” zobaczą, jak wygląda praca dziennikarza i operatora filmowego. W programie także projekcje filmów i dyskusje.
  Zajęcia poprowadzi Marcin Mizera, dziennikarz i publicysta współpracujący z mediami lokalnymi i ogólnopolskimi. Obecnie redaktor naczelny serwisu Tuba Puław. Będą również goście specjalni.
  Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o kontakt na:
  mmizera@tubapulaw.pl w tytule należy wpisać „warsztaty”. Tel. 514 087 747

 • 2015-02-20Zimiernikejszyn

  Zapraszam do spędzenia bajecznego, zimowego łikendu w Kazimierskim Disnejlendzie!!!! Imprezy, Dj-e, Narty, Snowoard, Kuligi, Lodowisko, Sanki, Bitwa Śnieżkowa, Konkurs Rzeźb Śniegowych, Zjady Wąwozami na Dętkach, Baseny, Sauny, Kręgle, Bilard, Masaże, Wernisaże, Yoga, Spa, Ogniska... Organizatorzy: Włodek Dembowski

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

IV Kazimierska Wigilia Miejska Dobiegł końca VIII Kazimierski Jarmark Świąteczny. Nie przeminęła jednak...
Ślubujemy! Ceremonią ślubowania rozpoczęła swoją działalność nowa Rada Miejska w...
W Święto Mikołaja Za nami już pierwszy dzień trwającego w Kazimierzu Dolnym Jarmarku...
Co nowego przyniosła II sesja nowej rady Podczas II posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym ukonstytuowały...
Wzgórze Zamkowe w jesiennym słońcu Jak obiecuje dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki,...
Zamek odkryty na nowo Konferencją „Rewaloryzacja i zagospodarowanie Zespołu Zamkowego w...

Ostatnie aktywności w serwisie

Nad Bystrą

Nad Bystrą

Nowa oferta - witamy w KazimierzDolny.pl!

 WOLNE TERMINY  ZAPRASZAMY      www.nadbystra.pl    Dom położony jest na rozległej ogrodzonej działce z...

święta Bożego Narodzenia

święta Bożego Narodzenia

nowe zdjęcia

Pensjonat Pod Wietrzną

Pensjonat Pod Wietrzną

aktualizacja oferty

Zapraszamy na Święta Wielkanocne  Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę w pakiecie 3-dniowym od 3-6.04.2015...

Ostatnio komentowane

Co nowego przyniosła II sesja nowej... - 2014-12-21 08:53
Do Kazimierza przez nowy most - 2014-12-20 15:43
Instalacja przed muzeum - 2014-12-20 14:35
Podziękowania za dwie kadencje - 2014-12-19 23:31