Aktualności dla "zabawa ludowa"

Od ucha! Do tańca!

W sobotę wieczorem cały kazimierski rynek śpiewał i tańczył. 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych tradycyjnie dał okazję do zabawy ludowej, na którą wszyscy czekali.

W Mięćmierzu wieczorową porą w takt muzyki grupy Daorientacja i Przemysława Łozowskiego poszli w tany ci, którym nieobca jest ludowa nuta.

Na ludową nutę, hej!

Festiwalowa sobota w Kazimierzu Dolnym zakończyła się, jak co roku, zabawą ludową na Rynku. Pogoda sprzyjała, więc tańcom nie było końca!

W sobotni wieczór na kazimierskim Rynku, jak co roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych odbyła się zabawa ludowa.

Kazimierz jak co roku rozbrzmiewa festiwalowymi rytmami. Słychać je nie tylko z rynku, ale właściwie z każdego zakątka miasteczka. Ludowi artyści muzykują dosłowne wszędzie – na skwerkach, placach i rogach ulic. Apogeum kazimierskiej fiesty stanowi sobotnia zabawa ludowa, która naprawdę łączy festiwalowych artystów i gości.

Najbliższy długi weekend upłynie pod znakiem 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych . Kazimierski rynek od 24 do 26 czerwca wypełni tradycyjna muzyka z różnych stron Polski. Towarzyszyć jej będzie jak zwykle ludowe rzemiosło. Zapraszamy na święto sztuki ludowej do Kazimierza!

Skoczne polki, oberki i walczyki w wykonaniu najlepszych kapel ludowych w Polsce zapraszały do tańca publiczność 44 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Kazimierskim Rynkiem w sobotę wieczór zawładnęły tańczące pary, kółka i węże, a śpiew było słychać nie tylko ze sceny.

Czy muzyka ludowa może konkurować z dyskoteką? Pytanie wydaje się absurdalne, a odpowiedź oczywista. Czy rzeczywiście? Zapraszamy na materiał filmowy.

Przebrzmiały już dźwięki ludowej Muzy na kazimierskim rynku. Pogasła feeria barw regionalnych strojów. Znikły kramy z bajkowymi dziełami sztuki. Wrócą – za rok. Czy w tej samej formie?

Święto folkloru

Już w piątek po raz 42. rozpocznie się w Kazimierzu nad Wisłą Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Znów ulice i rynek mienić się będą różnokolorowymi strojami ludowych muzyków, a tradycyjne śpiewy i granie słychać będzie praktycznie na każdym kroku.

Jedną z atrakcji podczas XLI Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym był konkurs "Duży - Mały". Impreza ta udowadnia, że muzyka ludowa wcale nie ginie, wręcz przeciwnie rozwija się i to wśród najmłodszego pokolenia, które przejmując zamiłowanie swych rodziców i dziadków, promuje muzykę ludową w kraju i poza jego granicami.

Targi Sztuki Ludowej mają już czterdzieści lat. W tym roku do Kazimierza przyjechało 80 twórców, reprezentujących różnorodne dyscypliny twórczości ludowej - rzeźbę, malarstwo, plastykę obrzędową i zdobniczą, tkactwo, koronkarstwo, hafciarstwo, garncarstwo, kowalstwo, plecionkarstwo, snycerstwo, ludwisarstwo, wyroby ze skóry i metalu, zabawkarstwo.

XLI Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu to już historia. Wzięło w nim udział około 800 artystów ludowych z 12 województw, w tym 16 kapel, 27 zespołów śpiewaczych, 16 instrumentalistów, 18 solistów śpiewaków oraz 25 grup wykonawców w konkursie "Duży - Mały". Poniżej przedstawiamy listę laureatów Festiwalu.

Wakacje w Kazimierzu od ponad czterdziestu lat zaczynają się na ludowo. I tym razem 22 czerwca Miasteczko znów rozbłyśnie wielobrawnymi ludowymi strojami i rozbrzmi muzyką naszych pradziadów.

Pokaż stopkę