Aktualności dla "synagoga Kazimierz"

Po raz kolejny kazimierzacy uczcili pamięć swoich żydowskich sąsiadów w 79. rocznicę likwidacji społeczności żydowskiej. Z powodu pandemii uroczystości miały symboliczny charakter.
Zapomniane utwory kameralne polskich kompozytorów XIX i XX w. usłyszymy w sobotę podczas koncertu „Zapomniane skarby” w synagodze. Utwory Różyckiego, Kątskiego, Godebskiego, Stolpe, Wienberga, Nowowiejskiego, Waghaltera, Szalita, Pendereckiego zagrają skrzypaczka Joanna Okoń, wiolonczelistka Anna Wróbel oraz ukraińska pianistka Elena Zhukova. Kto wygrał wejściówkę na ten koncert?
Różycki, Kątski, Godebski, Stolpe, Wienberg, Nowowiejski, Waghalter, Szalit, Penderecki. Zapomniane utwory kameralne tych kompozytorów wyszukane przez skrzypaczkę Joannę Okoń usłyszymy podczas koncertu w synagodze w najbliższą sobotę. Zapraszamy na Zagubione skarby! KONKURS!
Do Kazimierza powoli wracają festiwale, które nie odbyły się w pierwotnie zaplanowanym terminie z powodu pandemii koronawirusa. IV edycja WpółDrogi Festival już w weekend 14 – 16 sierpnia.
W sobotę w kazimierskiej synagodze wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore. Kto wygrał bezpłatne wejściówki?
W sobotni w kazimierskiej synagodze zabrzmią największe przeboje Czesława Niemena. Wykona je wraz z zespołem Ajagore Grażyna Łobaszewska, posiadająca jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w Polsce. Dla Państwa mamy dwie bezpłatne wejściówki. Wystarczy tylko wykonać zadanie konkursowe!

Ave. Konkurs. Do 15:00

Wiersze Josifa Brodskiego, Tomasa Hardy'ego, Konstantego I. Gałczyńskiego a także autorskie utwory Mirosława Czyżykiewicza usłyszymy podczas sobotniego koncertu Czyżykiewicza w synagodze. Mamy dla Państwa do wygrania podwójną wejściówkę.

20 lat Ave. Koncert

Synagoga w Kazimierzu na początku października zaprasza na koncert barda, poety i kompozytora Mirka Czyżykiewicza „20 lat Ave”.

Przed nami w synagodze koncert muzyki żydowskiej, bałkańskiej, latynoskiej. Dla Państwa konkurs!

Utwory w języku jidysz, hebrajskim, macedońskim, serbskim, angielskim, hiszpańskim oraz polskim mogliśmy usłyszeć podczas sobotniego koncertu grupy Berberys, który odbył się w kazimierskiej synagodze.

Jej pierwszy koncert w Kazimierzu w ramach festiwalu WpółDrogi zakończyły owacje na stojąco. Pisaliśmy, że na kolejny występ trzeba będzie czekać co najmniej rok. A tu – niespodzianka. Izabela Szafrańska wystąpi w Miasteczku ponownie jeszcze tego lata!

W najbliższy weekend w synagodze z koncertem „Skarby pieśni sefardyjskich” wystąpi duet Gerard Edery - śpiew, gitara i Marcin David Król – skrzypce.

Utwory Dylana, Cohena, Stinga czy Okudżawy mogliśmy usłyszeć podczas kolejnego już, trzeciego dnia festiwalu WpółDrogi. Przed kazimierską publicznością wystąpił Jan Kondrak z koncertem pt. „Ogród Wiszący”.

Kompozycje klasyczne i  etno, inspirowane musicalem i ostrzejszym, rockowym brzmieniem prezentowali drugiego dnia festiwalu WpółDrogi podczas koncertu „W skrzypcowym świecie. „Rok duo” – Marcin David Król i Lucjan Szaliński-Bałwas.

Trzecią edycją WpółDrogi Festival rozpoczął monodram „Mały Książę” w wykonaniu Tadeusza Kwinty. To jedno z pięciu zaplanowanych wydarzeń. Co jeszcze przed nami?

Niemen wiecznie żywy

Utwory Czesława Niemena rozbrzmiały w kazimierskiej synagodze. Kobiecym, mocnym i wyrazistym głosem wyśpiewała je Grażyna Łobaszewska. Przy akompaniamencie grupy Ajagore.

W najbliższy weekend w kazimierskiej synagodze z koncertem „Dziwny jest ten świat” wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore.

Z okazji przypadających w 2019 roku osiemdziesiątych urodzin Czesława Niemena na scenie w kazimierskiej Synagodze wraz z muzykami z supergrupy Ajagore pojawi się nietuzinkowa Grażyna Łobaszewska!

Już w najbliższą sobotę w synagodze odbędzie się koncert „Grażyna Łobaszewska - 40 lat na scenie”. Jubileuszowy recital to swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki.

Muzyczne echa słonecznej Hiszpanii i pasterskie klimaty Palestyny wybrzmiewały w pieśniach sefardyjskich wykonywanych przez Kaję Mianowaną podczas szóstego dnia festiwalu WpółDrogi. Aż dziw, że pieśni te mają głęboko średniowieczny rodowód!

Pokaż stopkę