Aktualności dla "Ściana Płaczu"

Jakiś wewnętrzny przymus pcha mnie w kazimierskie wąwozy to tu, to tam, karmiąc złudną satysfakcją odkrywania tego, co tutaj powszechnie znane i nazwane. Ale jak przemierzone przez moje nogi i obejrzane przez moje oczy – to i moje. Może to właśnie na tym polega wrastanie w Kazimierz?

Dziś trasa w samym Kazimierzu, także niezbyt długa, chociaż trochę trudniejsza niż poprzednia w Parchatce. Kazimierskie wąwozy są piękne, ale wędrowanie nimi do łatwych nie należy…

Nie ma już Żydów w Kazimierzu. Ślady ich wielowiekowej tu obecności jednak pozostały. I to o nich była ta opowieść połączona z wędrówką po Miasteczku.

Modlitwą ekumeniczną na terenie cmentarza żydowskiego rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zagłady społeczności żydowskiej w Kazimierzu. Gościem specjalnym była córka Berka Cytryna jednego z nielicznych Żydów ocalałych z wojennej zawieruchy Jolanta Emch - Zielińska.

Zbliżają się Zaduszki – czas zadumy wobec tych, którzy odeszli, nad Wiecznością, nad życiem. Jest to także pora, kiedy nasze kroki kierujemy częściej niż zwykle na miejsca wiecznego spoczynku. W Kazimierzu jednym z nich jest cmentarz żołnierzy radzieckich. WEEKEND W KAZIMIERZU

Pokaż stopkę