Aktualności dla "Pardes Festival"

W programie tegorocznego Pardes Festival nie zabrakło spotkań ze sztuką. W rozmowie prowadzonej przez Aleksandrę Markiewicz autorka biografii Meli Muter Karolina Prewęcka przedstawiła postać wybitnej, choć niestety zapomnianej malarki pochodzącej z rodziny zamożnych zasymilowanych warszawskich Żydów. „Mela Muter. Gorączka życia” to najnowsza książka świetnej biografistki. W rozmowie uczestniczyła znakomita znawczyni twórczości malarki Mariza Nawrocka.
„Pardes znaczy Ogród. Mleko, miód i wino” to motto pikniku w skansenie janowieckim. Fundacja Spichlerz Kultury w partnerstwie z Muzeum Nadwiślańskim oddział w Janowcu zapraszają na pełen atrakcji program soboty festiwalowej, 19 września godz. 10-18.30.
Koncertem Olgi Avigail i grupy Tango Attack zakończył się pierwszy dzień Pardes Festival, który w tym roku z powodu pandemii odbywa się później niż zwykle. Przed nami jeszcze cztery dni spotkań z kulturą żydowską w klimacie Kazimierza i Janowca.
Tegoroczny Pardes Festival zorganizowany został wokół swojej nazwy. Pardes znaczy przecież ogród. Jak wyglądały ogrody i sady wokół Kuncewiczówki w czasach, gdy żyli jej gospodarze? O tym opowiadał regionalista dr Andrzej Pawłowski.
W plenerze, na Scenie „Pod Orzechem” w Teatrze Klepisko, wystąpi charyzmatyczna wokalistka Olga Avigail i zespół Tango Attack. W programie koncertu tanga w jidysz, po polsku i hebrajsku. Nie zabraknie słynnej “Rebeki” w wersji jidyszowej czy międzywojennego szlagieru „To ostatnia niedziela”. To muzyczna inauguracja Pardes Festival. Kto wygrał podwójną wejściówkę na koncert?
Komplikacje w międzynarodowym ruchu lotniczym spowodowały zmianę daty koncertu Olgi Avigail i Tango Attack. Artystka przylatuje do Polski wyłącznie na dwa koncerty: w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu i w Teatrze Klepisko – inauguracja Pardes Festival 2020.
W drugiej połowie września zapraszamy do Kazimierza i Janowca na Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską. Festiwal rozpocznie się w środę 16 września i potrwa do niedzieli.
Pardes Festival 2020 odbędzie się w plenerach Kazimierza Dolnego i Janowca dopiero 16 - 20 września.
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Pewne jednak jest to, że będzie on zupełnie inny niż poprzednie. Czy latem w Kazimierzu znów pojawią się turyści? Czy zaplanowane na wakacje festiwale się odbędą?

"Przez ruiny i zgliszcza. Podróż po stu zgładzonych gminach żydowskich w Polsce" Mordechaja Canina to kolejna książka prezentowana podczas tegorocznego Pardes Festival w Kazimierzu. W prezentacji uczestniczyli jej tłumacz prof. Monika Adamczyk-Garbowska i wydawca Krystyna Bratkowska.

Gośćmi Pardes Festival byli w piątek członkowie rodziny Isaaca Bashevisa Singera: Hazel Karr i Meirav Hen. Spotkanie dotyczyło twórczości siostry Singera, także pisarki i siostry słynnego noblisty Ester Kreitman. Nie brakowało również wspomnień rodzinnych.

Dokąd prowadzi Stara Droga? Tym razem na utrzymane w klimatach kazimiersko – łemkowskich Popołudnie ze Śliwką w ramach 7. Edycji Pardes Festival. Było ciekawie i smacznie.

Już w środę 21 sierpnia rozpoczyna się siódma edycja Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Przed nami tydzień wydarzeń przybliżających religię, tradycje i kulturę Żydów i innych mniejszości zamieszkujących dawną i współczesną Polskę.

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza od 21 do 25 sierpnia 2019 na siódmą edycję  Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Wydarzenia festiwalowe zaplanowano w różnych lokalizacjach Kazimierza Dolnego, na koncert finałowy wybierzemy się do Teatru Klepisko w Skowieszynku, a w niedzielę festiwalową zapraszamy na wycieczkę do janowieckiego Zamku i winnicy Widok Wojszyn.

Za nami święto folkloru - 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych i koncert Edyty Górniak. Przed nami jeszcze wiele wydarzeń, które pozwolą nam się odprężyć i poczuć magię tego miejsca, które przyciąga wciąż jak magnes. Co nas czeka tego lata w Kazimierzu?

6. edycja Pardes Festival dobiegła końca. Za nami spotkania, warsztaty, spacery oraz koncerty, których zwieńczeniem był wystąp grupy Yaron Trio.

Jednym z wydarzeń Pardes Festival’18 była emisja filmu  dokumentalnego „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz” i spotkanie z jego reżyserem Krzysztofem Kopczyńskim. W hallu SARP-u zebrani dyskutowali o dybukach, które nękają nie tylko bohaterów filmu, ale może także i nas?

Szlakiem sadów i wąwozów przeszli uczestnicy jednej z wycieczek po Kazimierzu zorganizowanych w ramach 6. Pardes Festival. Tym razem wyznaczono kierunek: Góry.

Popołudnie ze Śliwką jest stałym punktem programu Pardes Festival. Nie mogło więc zabraknąć tego wydarzenia podczas tegorocznej edycji.

Spotkania, wykłady, warsztaty, koncerty. Rozpoczął się 6. Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską.

Pokaż stopkę