Aktualności dla "Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiśla"

Muzea znowu otwarte

W ramach luzowania obostrzeń covidowych otwierają się muzea.Od soboty 6 lutego Muzeum Nadwiślańskie. Obowiązywać będzie reżim sanitarny, a więc zmniejszona liczba odwiedzających (1 osoba na 15 m kwadratowych) i pozostałe środki ostrożności, do których już chyba się przyzwyczailiśmy: dezynfekcja rąk i maseczki. Ale w końcu będzie można zobaczyć sztukę bez pośrednictwa ekranu komputera…
„Pogorzelcy” Jana Zamoyskiego i „Exodus” Antoniego Michalaka – to dwa obrazy, o które ostatnio swoje zbiory wzbogaciło Muzeum Nadwiślańskie. Prezentowane są właśnie w Galerii Wystaw Czasowych przy rynku.
W Galerii Wystaw Czasowym Muzeum Nadwiślańskiego otwarta została wystawa prac Ryszarda Hungera zatytułowana „Znaczenie miejsca”. Wystawa jest jednym z wydarzeń towarzyszących 14. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Akcja odwołana. Zapraszamy do Kazimierza na weekend za pół ceny. Wiosenna edycja akcji „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny” już w marcu.
W Galerii Wystaw Czasowych w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa poświęcona twórczości, ale także życiu artysty niezwykle ważnego dla nadwiślańskiego Miasteczka - „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce”.

W Muzeum Nadwiślańskim otwarta została wystawa grafiki „Od Kazimierza do Kazimierza”, na której prezentowane są prace 27 artystów z całej Polski.

Dzieła czołowych artystów, takich jak Wyczółkowski, Mehoffer, Malczewski, Fałat, Hofman, Weiss, nigdy wcześniej nie prezentowane publicznie zobaczymy na najnowszej wystawie w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Wernisaż zaplanowano na najbliższą sobotę.

W Muzeum Nadwiślańskim można oglądać nową wystawę. Po wystawie scenografii Ewy Braun Galerię Wystaw Czasowych zajęły… srebro i bursztyn. To pokłosie konkursu pod takim właśnie tytułem – Prezentacje 2018. 

Jeszcze przez dwa tygodnie w Muzeum Nadwiślańskim oglądać możemy wystawę prac Tadeusza Michalaka. Co sam twórca mówi o prezentowanych tam pracach? Skąd czerpał inspiracje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać podczas spotkania autorskiego. 

Architekt, artysta, kazimierzanin. Twórca i redaktor naczelny „Brulionu Kazimierskiego". Człowiek wszechstronny. Tadeusz Michalak. Wystawa jego prac już w tę sobotę.

Obrazy Witkacego, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Włodzimierza Tetmajera – Gospodarza z Wesela przypomnianego w tym roku podczas Narodowego Czytania – Józefa Mehoffera, Władysława Ślewińskiego, Leona Chwistka i wielu innych artystów związanych z zakopiańską kolonią artystyczną od połowy XIX w. do wybuchu drugiej wojny światowej zobaczymy na wystawie, której otwarcie już wkrótce w Muzeum Nadwiślańskim.

W Muzeum Nadwiślańskim otwarto wystawę fotografii Szymona Brodziaka "Uchwycić Piękno". Wernisażowi towarzyszył koncert Grabek feat. Maja Koman, z oprawą artystyczną Pani Pawlosky. Visual Artist.

Po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się muzealna wystawa fotografii Szymona Brodziaka. Prace uznanego na całym świecie artysty będzie można oglądać już w tę sobotę w Galerii Wystaw Czasowych. Wernisażowi będzie towarzyszyć koncert Grabka i Mai Koman, z wizualizacjami Pani Pawlowsky.

W Muzeum Nadwiślańskim otworzono wystawę sztuki Janusza Towpika. Wśród bogatej kolekcji znajdziemy obrazy, rysunki, znaczki pocztowe, ekslibrisy, karty do gry oraz wiele innych dzieł artysty. Obejrzeć można także pamiątki po Januszu Towpiku, zdjęcia, książki, atlasy i artykuły ozdobione jego ilustracjami.

Artysta plastyk, ilustrator książek i atlasów przyrody, animalista – takimi słowami opisać można w wielkim skrócie Janusza Towpika, którego wystawę będziemy mogli obejrzeć w Muzeum Nadwiślańskim.

Prace Mistrzów Warszawskiej Szkoły Rysunku można oglądać w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego. Wystawa przygotowana została z okazji 100. rocznicy Politechniki Warszawskiej oraz jej Wydziału Architektury.

Jak sam mówi, w Kazimierzu znalazł się tak, jak każdy inny młody człowiek pod koniec lat 60 – przypadkiem. Ten przypadek przerodził się jednak w fascynację i pasję, która trwa do dziś. Krzysztof Krzyr Raczyński, bo o nim mowa, był gościem sobotniego spotkania w Muzeum Nadwiślańskim.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym przygotowało dla wszystkich miłośników sztuki wielką niespodziankę. Otóż w najbliższą niedzielę, 24 lipca będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy mieszczące się w Gmachu Głównym.

W połowie maja Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Nadwiślańską Noc Muzeów.

Blisko 80 dzieł Wojciecha Ottona Flecka (1903-1972) pokazanych zostanie w Kamienicy Celejowskiej na wystawie towarzyszącej ekspozycji w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego „Aby to piękno służyło innym”.

Pokaż stopkę