Aktualności dla "festiwal Dwa Brzegi"

Trwa nabór filmów do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych w ramach 15. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Termin przyjmowania zgłoszeń mija z dniem 15 maja.
Bez publiczności, ale z pięknym widokiem na Wisłę dla widzów przed komputerami zakończył się 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który z powodu pandemii łączył wydarzenia na żywo z filmami i spotkaniami online. Do zobaczenia za rok!
Kazimierz Dolny to nie tylko wyjątkowa architektura i krajobrazy, to również wyjątkowi ludzie. Ludzie, którzy bez Kazimierza nie wyobrażają sobie życia, którzy dla tego miasta poświęcają wszystko, którzy mimo ciągłych niepowodzeń, nadal tu żyją. To właśnie o nich opowiada Kazimierzowo – wspólny projekt dwóch kazimierzanek: Mieczysławy Izdebskiej – Łazorek i Weroniki Romańskiej.
Koncertem grupy Andrzej Jagodziński Trio rozpocznie się w Janowcu nowy festiwal Jazznowiec. Impreza towarzyszy Festiwalowi Filmu i Stuki Dwa Brzegi.
Trwa rozmowa online z reżyserką filmu „Ciało nie kłamie”, Evelyn Schels oraz historyczką i kuratorką sztuki Andą Rottenberg. Warto posłuchać.
W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki trwa wystawa grafiki Krzysztofa Rumina. Jej wernisaż był częścią Maratonu Akademii Odkryć Fotograficznych odbywających się w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Projekcją filmu „Babyteeth” – znakomicie przyjętego pełnometrażowego debiutu fabularnego australijskiej reżyserki teatralnej, filmowej i serialowej, a także scenarzystki i aktorki Shannon Murphy – rozpocznie się 14. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.
Każda jedna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest niepowtarzalna. Jednak tegoroczny festiwal zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Przede wszystkim dlatego, że się odbędzie, mimo wszystko. Jak będzie wyglądał? Co ciekawego na nas czeka w tym roku? Szczegóły poniżej.
Początek sierpnia w Kazimierzu upłynie tradycyjnie pod znakiem filmów. Mimo pandemii Covid-19 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się. Organizatorzy jednak zwracają się do publiczności z prośbą o pomoc.
Koronawirus nie wykluczy tego wydarzenia z kalendarza, ale zmieni jego formułę. Po raz 14. zapraszamy na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi do Kazimierza.
Stowarzyszenie Dwa Brzegi – organizator Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – przekazało na rzecz Gminnego Zespołu Szkół laptopy, by umożliwić uczniom w czasie epidemii realizację zdalnego nauczania w domach. Laptopy na ten cel zakupi też gmina Kazimierz Dolny.
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Pewne jednak jest to, że będzie on zupełnie inny niż poprzednie. Czy latem w Kazimierzu znów pojawią się turyści? Czy zaplanowane na wakacje festiwale się odbędą?

„Pavarotti”, dokument przedstawiający życie wybitnego śpiewaka operowego, który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka, wygrał Plebiscyt Publiczności 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Pokazy filmowe, spotkania z twórcami, koncerty i wernisaże.  Całe mnóstwo wspaniałych wydarzeń. Po prostu: 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Fotoreportaż.

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi za nami. Podczas uroczystego zamknięcia festiwalu, oprócz licznych podziękowań i pierwszych podsumowań, odbyła się także światowa premiera filmu „Sługi wojny”.

O młodości, dojrzałości, kultowych filmach, walce z chorobą a także o polskim społeczeństwie rozmawiają Jerzy Stuhr i ks. Andrzej Luter. Również na Dwóch Brzegach w Kazimierzu.

Najbliższy weekend to pożegnanie z festiwalem Dwa Brzegi – ale nie tylko. Zobacz inne wydarzenia kulturalne i imprezy, które będą organizowane w naszym mieście.

X jubileuszowy Kanał Sztuki w tym roku zdominowało wspólne malowanie. 13 konfratrów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki malowało „Film o Kazimierzu”. W reżyserii oczywiście kazimierskich artystów.

10 dekad, a za nimi – ogrom zdarzeń i niekończącej się pracy. Willa Słoneczna i związana z nią od zawsze rodzina Wolnych, świętują jubileusz 100-lecia działalności. W tę historię wpisały się trudne losy kraju i poszczególnych ludzi, którzy w sztafecie pokoleń przekazywali sobie przywiązanie do miejsca i hart ducha by w nim trwać.

Wykorzystanie marki "Lubelskie" w produktach filmowych to jeden z tematów poruszanych podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Pokaż stopkę