Aktualności dla "dr Waldemar Odorowski"

W Galerii Grabskich otwarta została wystawa malarstwa Janusza Olszewskiego, zatytułowana „Gra z kolorem”. Prezentowane prace zachwycają barwą, światłem oraz tematyką.

Krużganki klasztoru franciszkanów w Kazimierzu zamieniły się galerię sztuki. Otworzona wystawa "Klasztor Zwiastowania – Polski Nazaret" prezentuje obrazy Kazimierskiej Konfraterni Sztuki pod kuratelą Komisariatu Ziemi Świętej w Polsce.

Promocją albumu „15 lat Kazimierskiej Konfraterni Sztuki” kazimierskie bractwo malarzy zakończyło obchody jubileuszu piętnastolecia.

Łączy ich miłość do sztuki i do maleńkiego miasteczka nad Wisłą, które na tyle zawładnęło ich wyobraźnią, że tu tworzą, wystawiają, niektórzy mają tu swoje galerie, pracownie, niektórzy – nawet tu właśnie się osiedlili, znajdując swoją spokojną przystań.  Kazimierska Konfraternia Sztuki świętuje swoje XV lecie.

Malarstwo nierozerwalnie łączy się z Kazimierzem Dolnym. Nic więc dziwnego, że w Miasteczku istnieje wiele galerii i odbywa się sporo wystaw. W Galerii Grabskich oglądać możemy wystawę „Magia akwareli”, na której prezentowane są prace Jerzego Gnatowskiego, Waldemara Wojczakowskiego, Jana Grabskiego, Piotra Fąfrowicza czy Krzysztofa Ludwina.

Pleneriada w KOKPiT

Prace uczestników V Kazimierskiej Pleneriady Uczelni Artystycznych możemy oglądać w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Dotyk Światłospadu

Szczególnie zajmuje mnie materializowanie duchowości światła, które niejednokrotnie zagęszcza się aż do konsystencji wody. Stąd powstał temat moich prac, którym nadałem nazwę światłospadów. Ich pionowe ukierunkowanie egzemplifikuje porządek: Stwórca – światło – człowiek – pisze o swoich pracach Krzysztoporski.

Ślad na fali

W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, otwarta została wystawa kazimierskich akwareli Rity Walter – Łomnickiej. Te niezwykle intymne i skromne prace oglądać można do końca sierpnia.

Co roku Starosta Powiatu Puławskiego nagradza osoby mające szczególny wkład w działalność kulturalną regionu. Tegoroczne nagrody powędrowały m.in. do Roberta Sulkiewicza oraz zespołu Dziady Kazimierskie.

Gerson w Kazimierzu

W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy wystawę pt. „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego”. Jest to zbiór prac o tematyce historycznej oraz niezwykłe pejzaże.

Przyszłoroczny kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w Kazimierzu Dolnym będzie wzbogacony o dodatkowe wydarzenie. O co chodzi? O Festiwal Kolonii Artystycznych.

Grodarz w końcu przestał być pustym korytem, chociaż patrząc na wielkość strugi wciąż daleko mu do miana rzeki. W czasie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi o jego mocy stanowił jednak inny żywioł – sztuka.

Działające w Kazimierzu Dolnym, Szklarskiej Porębie i Worpswede kolonie artystyczne podjęły współpracę w dziedzinie kultury i realizacji wspólnych projektów z udziałem artystów, muzeów i stowarzyszeń. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisano w niemieckim Worpswede.

Kazimierska Italia

Hasło tegorocznego festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Viaggio in Italia okazało się niezwykle… kazimierskie. O tym, co łączy Miasteczko ze słoneczną Italią mówił podczas jednego ze spotkań Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza Dolnego w SARP-ie dr Waldemar Odorowski.

W Kamienicy Celejowskiej trwa wystawa malarstwa jednego z najwybitniejszych twórców okresu Młodej Polski - Ferdynanda Ruszczyca zorganizowana w 105 rocznicę pobytu artysty w Kazimierzu Dolnym.

Zyskała największe znaczenie wśród niemieckich kolonii artystycznych. Worpswede w okolicach Bremy nawiązuje współpracę z kazimierską kolonią artystyczną.

Pokaż stopkę