Wpłynęło ponad 70 projektów

Skomentuj (4)

Kazimierscy radni spotkali się na wspólnym posiedzeniu, by zapoznać się z procedurą zmiany Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz omówić przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Wczoraj w Kazimierzu Dolnym odbyły się konsultacje społeczne realizowane w ramach grantu „Partycypacja w planowaniu przestrzennym”. Tematem spotkania była procedura zmiany Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, urzędnicy, radni oraz władze Miasteczka.

Jest to pierwsze z serii trzech spotkań dotyczących partycypacji w planowaniu przestrzennym. Oprócz spotkań w ramach projektu przewidziany jest także m.in. spacer przestrzenny, czyli impreza plenerowa, do wykorzystania będzie też pewna pula pieniędzy, którą przeznaczyć należy na edukację dzieci i młodzieży. Warto dodać, że wszystkie działania są refundowane.

- Projekt będzie wieloletni, o wszystkim będziemy na bieżąco informować – mówi Grzegorz Teresiński, organizator. – Na następnym spotkaniu, które odbędzie się w czerwcu, zaprezentujemy Państwu obszerną ankietę badawczą, która pozwoli nam wyłonić najważniejsze problemy i pozwoli władzom pomyśleć perspektywicznie na przyszłości, w jakim aspekcie oczami Państwa należy ukierunkowywać politykę zagospodarowania przestrzennego.

Spotkanie to było zarazem pierwszym punktem wspólnego posiedzenia Komisji Edukacji, Budżetu i Zdrowia. Drugi punkt dotyczył omówienia przedsięwzięć rewitalizacyjnych, a dokładniej listy projektów, które zostały zgłoszone do programu rewitalizacji.

Jak się okazuje, do Urzędu Miasta wpłynęło aż ponad 70 projektów, w tym 17 realizowanych przy udziale gminy.

- Niewiele jest miejscowości z tak dużą liczbą zgłoszonych projektów – mówi dr Mirosław Warowicki. – Przebiliśmy nawet miasto wojewódzkie, Lublin.

Projekty są naprawdę różnorodne. Wśród nich m.in.: remont Kamienicy Gdańskiej czy budynku dzwonnicy, budowa mieszkań komunalnych w Bochotnicy, geopark, przebudowa remizy w Bochotnicy, siłownia plenerowa w Bochotnicy, sala kinowa w budynku Łaźni, przebudowy dróg, rewitalizacja Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, przebudowa poddasza w szkole w Skowieszynku, rekultywacja kamieniołomu, cykl warsztatów prowadzony przez ASP Warszawa, platforma multimedialna, budowa chodników, monitoring miejski, odbudowa Esterki czy świetlica i dom pielgrzyma w Klasztorze Ojców Franciszkanów.

- To są tylko propozycje – mówi dr Mirosław Warowicki. – Na pewno nie wszystko zostanie zrealizowane, bo zależy to przede wszystkim od możliwości finansowych inwestorów.

Teraz wszystkie projekty trafiły w ręce członków Komisji Urbanistycznej.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (4)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2017 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Pokaż stopkę