Wołyńskie Światełko Pamięci 2017

Są takie groby i takie cmentarze, o których wiedzą już tylko nieliczni. Na wielu z nich spoczywają nasi rodacy. Takich miejsc nie brakuje także na ukraińskim dziś Wołyniu. W tym roku po raz kolejny na niektórych z nich zapłoną znicze ofiarowane także z Kazimierza w ramach akcji „Wołyńskie światełko pamięci”.

Już niebawem wyruszą na Wołyń wolontariusze ze stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy. Przed dniem Wszystkich Świętych po raz siódmy będą porządkować cmentarze m.in. cmentarz legionistów w Równem przy ul. Dubieńskiej. Pierwsza partia zniczy już trafiła na Ukrainę. Kolejne pojadą na Wołyń 26 października.

Znicze a także biało – czerwone szarfy w ramach akcji „Wołyńskie światełko pamięci” można przynosić do siedziby stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy w Puławach ul. Kazimierska 10 A lub w Kazimierzu do Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1 do pana Marcina Pisuli oraz do Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ul. Nadwiślańska 9 budynek główny sala nr 5. Zbiórka trwa do 20 października.

Stowarzyszenie przyjmuje także wpłaty wspomagające organizację wyjazdu na Wołyń nr konta 31 8741 0004 0030 2146 2000 0010 z dopiskiem „Wołyńskie światełko pamięci”.

- Zapraszamy do udziału w Wołyńskim Światełku Pamięci – wolontariuszy, szkoły, polskie stowarzyszenia na Kresach – mówi Henryk Kozak, prezes stowarzyszenia Wołyńskie Rajd Motocyklowy. – Gdyby ktoś dysponował busem i chciałby pojechać z nami na Wołyń bez dodatkowych opłat – paliwo opłacimy – prosimy o kontakt tel. 609609700.


Podczas tegorocznego wyjazdu w kościele w Ostrogu zostanie wmurowana ufundowana przez Wołyński Rajd Motocyklowy tablica upamiętniająca pochodzącą z Ostroga sanitariuszkę Czarną Marysię, której szczątki spoczywają na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Kazimierzu Dolnym. 

Zachęcamy do udziału w akcji „Wołyńskie światełko pamięci”. Niech polskie cmentarze na Wołyniu chociaż w taki dzień jak Wszystkich Świętych nie toną w ciemnościach. Niech na Wołyniu zapłoną znicze także z Kazimierza!

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2017 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Pokaż stopkę