Szkoły w Dąbrówce i Rzeczycy zostają!

Skomentuj (47)

Przez cały tydzień trwała gorąca dyskusja na temat przyszłości oświaty w naszej gminie. Podczas posiedzeń komisji rodzice z Dąbrówki i Rzeczycy walczyli, by szkoły w ich miejscowościach nie zostały zlikwidowane. Finałem całej sprawy była piątkowa sesja Rady Miejskiej.

W porządku obrady XXVII sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym można było znaleźć dwa punkty dotyczące zamiaru likwidacji szkół podstawowych w Dąbrówce i Rzeczycy. Właśnie, by poznać los tych szkół, na sesję przybyła bardzo liczna grupa mieszkańców gminy. Rozwiązanie tej kontrowersyjnej sprawy okazało się jednak pewnym zaskoczeniem.

Na samym początku obrad głos zabrał burmistrz Andrzej Pisula, który po podziękowaniu wszystkim osobom zaangażowanym w całą sprawę złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad punktów dotyczących likwidacji szkół. Wniosek ten poparło 11 radnych. Nikt się nie sprzeciwił, a dwoje radnych wstrzymało się od głosu.  

Mieszkańców mających wątpliwości, co oznacza dla szkół wycofanie tych punktów z obrad, uspokoił burmistrz.  

- Żeby rozwiać wszelkie niedomówienia, to mogę powiedzieć, że nie będę wnioskował już z tymi uchwałami po raz drugi. Ja już więcej tych wniosków nie będę składał – zapewniał burmistrz.

Po tych słowach na sali rozległy się gromkie brawa. Szkoły w Dąbrówce i Rzeczycy nie zostaną zlikwidowane. 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (47)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2017. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2017 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę