język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

zobacz więcej zdjęć (9)

Sąsiad na widelcu (2013-08-08) Autor: As

A A

Kazimierski rynek we wtorkowy wieczór zamienił się w wielka jadalnię. W światłach jupiterów pod okiem kamer i publiczności wybrańcy, którym przypadła w udziale rola jury próbowali potraw przygotowanych przez kazimierzaków. Jak gotuje się w Kazimierzu?

Zobacz także

Kazimierska kuchnia. Czym wyróżnia się na tle potraw kuchni polskiej? Bywalcy Esterki – a wcześniej restauracji Hotelu Polskiego Berensa z nostalgią wspominają pyszne dania rybne takie jak lin zapiekany w śmietanie – ulubione danie Hanki Ordonówny – czy też sum lub miętus po żydowsku. Hitem był podobno delikatny rosół z węgorza.

Czy i tym razem Wisła dostarczyła inspiracji uczestnikom kulinarnych zmagań programu „Sąsiad na widelcu”? Co gotowali kazimierzacy? I najważniejsze – kto gotował?


Wiadomo jedynie, że w rywalizacji wzięły udział dwie rodziny z Kazimierza, które pod okiem szefów kuchni Roberta Sowy i Ewy Olejniczak przygotowywały swoje ulubione potrawy wykorzystując obowiązkowe składniki wręczone im przez prowadzącego program. Która z rodzin zwyciężyła? O tym decydowali sąsiedzi – kazimierzacy, którym przypadła w udziale rola jury.

Realizowany przez TVP1 kulinarny show „Sąsiad na widelcu” pokazuje Kazimierz od kuchni.  Jaki to Kazimierz – okaże się już 14 września o 18.00.


Fot. Maks Skrzeczkowski

 

Kazimierz w telewizji,  telewizja w Kazimierzu,  sąsiad na widelcu,  TVP 1

X

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami
w Kazimierzu Dolnym? Zapisz się na newsletter

Najnowsze informacje prosto
na Twoją skrzynkę pocztową!

Nie, dziękuję. Przejdź do serwisu.

Galeria

avatar

akceptuję regulamin

+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (max.5MB)

+ Wstaw film z Youtube

avatar

Rudi - Xxx 2013-08-31 22:59 (użytkownik niezalogowany)

oz to szok interes jest od prowadzzenia a nie od chodzenia:)pozdrawiam kazimierskich restauratorow:)

avatar

Tadek - Głogów 2013-08-28 23:40

Interes nie jest od chodzenia ;)

avatar

Rudi - Xxx 2013-08-28 22:44 (użytkownik niezalogowany)

Ten Szok to jakis zlosliwy jest:)chyba mu interes nie idzie:)napewno bedac w kazimierzu zamieszkamy w hotelu WENUS!!!!

avatar

Szok - Kazimierz 2013-08-26 14:19 (użytkownik niezalogowany)

może jednak z Marsa albo z Saturna?

avatar

Rudi - Xxx 2013-08-24 23:45 (użytkownik niezalogowany)

aaaaaaaaaaaaa nie wroc ja pozdrawiam pania z WENUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!kurcze jak dawno nie bylam w kazimierzu:)jeszcze raz pozdrawiam:)

avatar

Rudi - Xxx 2013-08-24 23:40 (użytkownik niezalogowany)

Pozdrawiam pania z "dwoch ksiezycy:)

avatar

Jola - Kazimierz Dolny 2013-08-13 23:30 (użytkownik niezalogowany)

Nikogo z miasteczka nie widac,w komisji same obce twarze.To nie sa mieszkancy Kazimierza.Telewizja znowu nie mowi prawdy.

avatar

Szok - Kazimierz 2013-08-11 09:49 (użytkownik niezalogowany)

Taaak i pizza po lubelsku albo spaghetti kazimierskie.Nasi restauratorzy (przyjezdni) mają mylne pojęcie o tym co pływa w Wiśle , dlatego serwują pangę ,kalmary i krewetki a jak już ktoś bardzie ''światowy''i obejrzał podróże kulinarne Pana Makłowicza to Ci zaserwuje nawet flaki po toskańsku a co ???

avatar

Tadek - Głogów 2013-08-10 14:51

Już mam propozycję: kebap po staropolsku! :)

avatar

Szok - Kazimierz 2013-08-10 08:35 (użytkownik niezalogowany)

Pomysł fajny ale kaj ci miejscowi się podziali?
Myślę że pomysł ten powinni wykorzystać restauratorzy i zamiast raczyć przyjezdnych mieszaniną kuchni nie z tej ziemi , mieszaniną dań które nie mają nic wspólnego ani z kuchnią którą mają reprezentować ani z tradycją miejscową powinny reprezentować naszą tradycję .

avatar

Gosia - Kazimierz Dolny 2013-08-09 22:37 (użytkownik niezalogowany)

A gdyby ta, "sięgnąć tam gdzie wzrok nie sięga ", to może dostrzec można nowy, fajny pomysł?

avatar

Szok - Kazimierz 2013-08-09 18:48 (użytkownik niezalogowany)

Ślipiam i ja , ale nie widzę żadnych Kaźmierzaków

avatar

Emigrator - Kazimierz 2013-08-09 18:22 (użytkownik niezalogowany)

@pijany moze to z racji mojego wieku(wzrok juz nie ten), a moze to przez jakosc zdjec, ja tam jednak zadnego kazimierzaka nie rozpoznaje...

p.s. przy okazji takich super ekscytujacych telewizyjnych produkcji tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze dobrze zrobilem wiele lat temu wyrzucajac telewizor za okno...

avatar

Tadek - Głogów 2013-08-09 06:59

Co za tytuł... Sąsiad na widelcu... "Wysoki sądzie, wyznać wypada - wiem, zawiniłem, zjadłem sąsiada" :)

avatar

Pijany Znad Grodarza - Kazimierz 2013-08-09 06:37 (użytkownik niezalogowany)

@ Emigrator. A operatorzy?. Bo to Oni
/głównie / wystepują na tych zdjęciach.

avatar

Emigrator - Kazimierz 2013-08-08 23:28 (użytkownik niezalogowany)

malo kazimierza w tym kazimierzu...

Zobacz także

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.