Opóźniony start Orłów

Skomentuj (5)
Piłkarze naszych Orłów mieli rozpocząć rozgrywki sezonu '08/09  9 sierpnia meczem z Koziołkiem Lublin. Jednak trzy dni przed inauguracją rozgrywek lubelskiej okręgówki, prezes Koziołka wycofał klub z rozgrywek. W związku z tym w pierwszej kolejce Orły pauzowały.
O wakujące miejsce w barażach uzupełniających walczyli w trybie ekspresowym wicemistrzowie czterech grup lubelskiej A klasy. W meczach z udziałem Unii Wilkołaz, Mazowsza Stężyca, Perły Rokitno i rezerw Motoru Lublin, zgodnie z oczekiwaniami najlepsi okazali się ci ostatni. Uzupełnili skład Lubelskiej Ligi Okręgowej i od razu wygrali mecze 2 i 3 kolejki. W przełożonym meczu 1 kolejki Orły zmierzą się z Motorem II już w najbliższą środę 27 sierpnia o godzinie 17.00 na naszym stadionie – serdecznie zapraszamy!

Nie udała się wyprawa naszego zespołu do Ostrowa Lubelskiego. W drugiej kolejce spotkaliśmy się tam z miejscowym Tajfunem i po dość wyrównanym meczu przegraliśmy 0-1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. No cóż, w zeszłym sezonie na ostrowskim boisku to my wygraliśmy, strzelając gola w identycznych okolicznościach… Piłkarze gospodarzy, trener i miejscowi kibice nie wykazali się – łagodnie mówiąc – dobrymi manierami. Sędzia główny pokazał zawodnikom Tajfunu 6 żółtych kartek, a szkoleniowcowi z Ostrowa – czerwoną. Poza jednym kartonikiem przyznanym za symulowanie faulu, reszta kar, jakie dotknęły gospodarzy to kartki „za gadanie”. Niestety kibice dostosowali się do tego poziomu i nieustannie obrażali sędziów, którzy po zakończonym meczu długo jeszcze stali na środku boiska, obawiając się wrócić do szatni. Orły mogły to spotkanie wygrać, lecz zabrakło szczęścia – po strzałach Jacka Banasia i Michała Berlińskiego piłka trafiała w słupek.

Okazja do rehabilitacji nadarzyła się już trzy dni później. W środę 20 sierpnia na naszym stadionie spotkaliśmy się z beniaminkiem – GKS Niemce. W sparingu rozegranym podczas przerwy letniej pokonaliśmy naszych rywali 6-1, ale nikt nie przykładał do tego wyniku szczególnej wagi między innymi dlatego, że Niemce po 2 kolejkach zanotowały dwa zwycięstwa i były w tym momencie wiceliderem.

Przed spotkaniem zawodnicy i kibice obydwu zespołów uczcili minutą ciszy zmarłego tragicznie juniora GKS Niemce, szesnastoletniego Artura Mitury.

Już w 12 minucie było 0-1. Straconą w środku pola piłkę, przejęli zawodnicy gości i Sławomir Latek zdobył prowadzenie.
Decydujący dla wyniku spotkania był czas pomiędzy 25 a 31 minutą. Wtedy to właśnie nasi piłkarze zdobyli trzy bramki. Najpierw skutecznym uderzeniem z około 18 metrów popisał się Grzegorz Suszek, 2 minuty później Marcin Kowalik po slalomie pomiędzy obrońcami gości zdobył prowadzenie, a w 31 minucie w pierwszym swoim występie na naszym stadionie, pierwszą bramkę zdobył Rafał Banaszek.

W 37 minucie na 2-3 strzelił Marcin Wójcik i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Przez większość czasu drugiej części spotkania obydwa zespoły miały sytuacje do podwyższenia wyniku, ale albo bardzo dobrze spisywali się bramkarze, albo brakowało szczęścia (poprzeczka po strzale jednego z napastników GKS Niemce). Szczęście uśmiecha się jednak do lepszych – w 88 minucie na dogodną pozycję wyszedł Michał Berliński i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, efektownym lobem głową zdobył czwartego gola. W doliczonym czasie gry Niemce zdobyły trzecią bramkę (ponownie Wójcik) i mecz zakończył się hokejowym wynikiem 4-3. Wygranych się nie osądza, ale z tak niefrasobliwą grą ciężko będzie o dobry rezultat w meczu z rezerwami Motoru (w dwóch meczach Motor strzelił 12 bramek…).

Z nadzieją na to, że Orły przystąpią do następnych spotkań w pełni skoncentrowane, zapraszamy Państwa na nasz stadion w Bochotnicy. Terminarz rundy jesiennej, a także wyniki letnich sparingów podajemy poniżej.

Orły Kazimierz – GKS Niemce 4-3 (3-2)

Orły: Guzek-Szczypa (57Kusyk), Stolarek, Makarewicz, Skowyra, R. Kamola (D. Miroński), Suszek, Banaszek, Wolszczak (61 Pięta), Berliński, Kowalik (75 Banach)
Niemce: Boguta-Będą, Biegas, Bekier, Snopkowski, Wójcik, Latek, Brzozowski, Rzeczycki (60 Szołtek), Kubera, Stefaniak (82 Pasztelan)
Bramki: Suszek 25, Kowalik 27 , Banaszek 31, Berliński 88 – Latek 12, Wójcik 37, 90+4
Kartki: Makarewicz, Miroński (O) – Brzozowski (N)

Wyniki sparingów:

1. Orły - GLKS Niemce  6:1 (Banaś 2, Berliński 2, Pięta, Guz)
2. Mazowsze Stężyca -Orły 3: 4 ( Kowalik 2, Berliński 1, Kamola)
3. Powiślak Końskowola - Orły 0: 1 ( Skowyra)
4. Wisła Puławy (juniorzy) - Orły 3: 3 ( Berliński, Wolszczak, Banaszek)

Zmiany w składzie:

Odeszli: Daniel Kubala, Artur Kubala, Damian Woźniak, Maciej Saran.

Przybyli: Robert Makarewicz, Rafał Kamola, Rafał Banaszek, Kamil Kusyk (Wisła Puławy), Grzegorz Suszek (Czarni Dęblin)
Sułek

Skomentuj

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.