KineDok z Katarzyną Ślesicką w Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro to kuchnia, muzyka i kultura. Od pewnego czasu na dobre zagościły w nim filmy dokumentalne prezentowane w ramach Projektu KineDok. W najbliższy piątek 13 o godzinie 20.00 obejrzymy film „Koniec świata”, a po pokazie dyskusja z producentem Katarzyną Ślesicką dopełni projekcję tego szczególnego filmu.

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro to kuchnia, muzyka i kultura. Od pewnego czasu na dobre zagościły w nim filmy dokumentalne prezentowane w ramach Projektu KineDok. W najbliższy piątek 13 października o godzinie 20.00 obejrzymy film „Koniec świata”, a po pokazie dyskusja z producentem Katarzyną Ślesicką dopełni projekcję tego szczególnego filmu.

Katarzyna Ślesicka to producent wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych, były wieloletni dyrektor wykonawczy Wajda Film School, współzałożycielka (wraz z Adamem Ślesickim) i dyrektor Doc Lab Poland, wiceprezes zarządu Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego.

Film „Koniec świata” opowiada o grudniowej nocy w jednym z dużych miast. Według kalendarza Majów ma właśnie nastąpić koniec świata. Wsłuchujemy się w rozmowy ludzi – w radio, w którym prowadzący zadaje pytania o ich własny koniec świata, w dyspozytorni pogotowia ratunkowego i taksówce. Tytułowy koniec świata w filmie Moniki Pawluczuk jest pretekstem do zanurzenia się w kilku intymnych historiach, opowiedzenia o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem też zabawnych.

Projekt KineDok. Lato - jesień to wyjątkowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kreatywnego filmu dokumentalnego. Projekt ten wychodzi poza tradycyjne ramy sali kinowej, aby zagościć w lokalnym klubie, kawiarni, centrum kultury czy galerii sztuki, umożliwiając nie tylko obejrzenie starannie wybranych dokumentów, ale również spotkanie z ich twórcami i bohaterami w nieformalnym, kameralnym otoczeniu, gdzie można porozmawiać przy kawie.

Celem projektu jest wspieranie symbiozy twórców i odbiorców, ułatwianie dostępu do sztuki oraz promowanie fundamentalnego przesłania: ci ludzie, te problemy, te miejsca i te kraje nie mogą być pomijane!

Najbliższe projekcje

13 października „Koniec świata” (40 minut, Polska, 2015). Po projekcji dyskusja z producentem filmu Katarzyną Ślesicką
20 października „Królowa ciszy” (80 minut, Polska, 2015)
27 października „Zwyczajny film autystyczny” (88minut, Czechy, 2016)
3 listopada „Para na wodzie” (83 minuty, Słowacja, Czechy, 2015)
10 listopada „Wolni” (73 minuty, Chorwacja, 2016)
17 listopada „Księżycowy spacer z dziadkiem” (46 minut, Norwegia, 2016)
24 listopada „Turystyka!” (52 minuty, Chorwacja, 2016)
8 grudnia „Cambridge” (64 minuty, Bułgaria, 2015)
10 grudnia godz. 17:00  „Przeterminowane” (54 minuty, Norwegia, 2017). Po projekcji dyskusja z reżyserem
15 grudnia ”Wujek Tony, trzej głupcy i służba bezpieczeństwa” (86 minut, Bułgaria, 2014)

Trzeci Księżyc (zabytkowy budynek Jatek koszernych)
Mały Rynek 1
Kazimierz Dolny
godz. 20:00
wstęp wolny

 

Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2017 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Pokaż stopkę