język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Wieczór andrzejkowy w Kazimierzu Dolnym(2014-11-29)

Zbliżają się andrzejki – najbardziej tajemnicza noc w roku. Jeśli nadal szukacie ciekawych propozycji andrzejkowych zabawa, zapraszamy do Kazimierza!

Ilość komentarzy 0

Jędrzejówki w Korzeniowej(2014-11-28)

Jest takie jedno miejsce w Kazimierzu nad Wisłą, gdzie nawet wosk zostanie polany inaczej w andrzejkową noc. A gwiazdą wieczoru będzie sam KaCeZet! Co to za lokal? Oczywiście Korzeniowa. Koncert odwołany z powodu choroby artysty.

Ilość komentarzy 0

Metamorfozy Fotograficzne(2014-11-27)

Chciałabyś przez chwilę być modelką na wybiegu? Teraz masz szansę! W najbliższą niedzielę 30 listopada w hotelu Berberys w Kazimierzu Dolnym odbędą się Metamorfozy Fotograficzne.

Ilość komentarzy 0

Zamek odkryty na nowo(2014-11-27)

Konferencją „Rewaloryzacja i zagospodarowanie Zespołu Zamkowego w Kazimierzu Dolnym” podsumowano zakończone właśnie po czterech latach prace na Wzgórzu Zamkowym.

Ilość komentarzy 6

Wzgórze Zamkowe w jesiennym słońcu Liczba zdjęć: 44

Wzgórze Zamkowe w jesiennym słońcu(2014-11-27)

Jak obiecuje dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, pełną parą zwiedzanie ruszy na wiosnę. Na razie tylko w weekendy - jak pogoda pozwoli - będzie można wejść na Zamek i Basztę w Kazimierzu. Przed Państwem jeden z takich szczęśliwych listopadowych dni. Fot. AS.

Ilość komentarzy 1

Zamkową na Góry będzie łatwiej(2014-11-26)

Powoli dobiega końca remont chodnika przy ulicy Zamkowej w Kazimierzu Dolnym. Nowa nawierzchnia może być szczególnie przydatna, gdy nadejdzie zima. Będzie bezpieczniej.

Ilość komentarzy 7

Kamieniołom dla nietoperzy(2014-11-25)

Przez dwa dni w Kazimierzu Dolnym dyskutowano na temat kamieniołomu komorowego w Bochotnicy i nietoperzach tam zimujących. Organizatorem seminarium jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

Ilość komentarzy 6

Patriotycznie w Kuncewiczówce(2014-11-23)


W podwójną rocznicę wybuchu dwóch wojen światowych w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów odbył się patriotyczny wieczór przygotowany przez dzieci i młodzież z gminy Kazimierz Dolny. „Miejmy nadzieję” to program artystyczny składający się z wierszy i pieśni o Polsce.

Ilość komentarzy 0

Polak potrafi(2014-11-21)

Co zrobić, gdy nie ma się funduszy na prowadzenie badań? Przerwać je? Zakończyć? Ależ nie! Trzeba na nie zebrać pieniądze. W jaki sposób? Badacze z Misji Archeologicznej w Chodliku znaleźli idealne rozwiązanie. Pomóc możesz również Ty.

Ilość komentarzy 0

Podziękowania po wyborach(2014-11-21)

- Wasza decyzja wskazuje wyraźnie, że moje propozycje dotyczące sposobu sprawowania władzy spotkały się z pozytywnym odbiorem społecznym - pisze w liście do mieszkańców nowo wybrany burmistrz Andrzej Pisula.

Ilość komentarzy 19

VIII Kazimierski Jarmark Świąteczny(2014-11-20)

Wprawdzie mamy jeszcze listopad, ale czas nieubłaganie płynie naprzód. Wprawne gospodynie już zaczynają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pomocna w tym może się okazać wizyta na 8. Kazimierskim Jarmarku Świątecznym.

Ilość komentarzy 2

Zabawki nie tylko pod choinkę(2014-11-19)

Jesienne wieczory. Jak je spędzić, jeżeli znudziły nam się programy telewizyjne, mamy dość Internetu, a książki… cóż – od nich też chcemy odpocząć? Możemy uszyć gałgankowe przytulanki – dla siebie lub na podchoinkowy prezent.

Ilość komentarzy 0

Budowę szkoły czas zacząć! (wideo)(2014-11-19)

Choć pogoda coraz bardziej grymaśna, w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Szkolnej rozpoczynają się prace związane z budową nowej szkoły. Mimo tego, że do powstania nowego obiektu droga jeszcze daleka, pierwsze roboty już się rozpoczęły. 

Ilość komentarzy 18

72 rocznica Krwawej Środy (nowe zdjęcia)(2014-11-18)

Kazimierz pamięta. 18 listopada uczczono pamięć pomordowanych w czasie tzw. Krwawej Środy. 72 lata temu w wyniku akcji odwetowej za działalność ruchu oporu w okolicach Kazimierza rozstrzelano co najmniej 140 osób, a około 300 wywieziono do obozów koncentracyjnych, skąd wrócili jedynie nieliczni.

Ilość komentarzy 5

Konfratrzy w Ziemi Świętej(2014-11-18)

Artyści z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki uczestniczą w plenerze – pielgrzymce po Ziemi Świętej.

Ilość komentarzy 2

Idzie nowe (Aktualizacja)(2014-11-17)

We wczesnych godzinach wieczornych ogłoszono w końcu oficjalne wyniki wyborów. Kto został burmistrzem Kazimierza? Jaki jest skład Rady Miejskiej?

Ilość komentarzy 63

Powrót janowieckich trzech krzyży(2014-11-15)

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na uroczystość poświęcenia trzech krzyży w Janowcu. W ten sposób przywrócona zostanie lokalnej społeczności trzecia Góra Trzech Krzyży w regionie.

Ilość komentarzy 2

Kazimierskie wieczory... do biegania!(2014-11-14)


- Biegamy wieczorami po Kazimierzu Dolnym! – zachęca Jarek Bartoszek, organizator Kazimierskiego Testu Coopera i teraz także… Kazimierskich Wieczorów Biegowych. – Nie warto siedzieć w domu i narzekać, ze przyszła jesień i noc się robi za szybko…

Ilość komentarzy 17

Po raz ostatni w takim składzie(2014-11-14)

Już w najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. W mijającym tygodniu w Kazimierzu Dolnym odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej składającej się z radnych wybranych w 2010 roku. Nic dziwnego, że był to czas podsumowań i wzajemnych podziękowań.

Ilość komentarzy 0

Gotujmy jak nasi przodkowie(2014-11-13)

Dla wszystkich miłośników tradycyjnych polskich smaków i kuchennych eksperymentów mamy dobrą wiadomość! W przyszłym roku na rynku pojawi się w nowej odsłonie „Kuchnia Słowian” autorstwa Hanny i Pawła Lisów, w której znajdziecie ponad sto dwadzieścia przepisów. Jesteście ciekawi, co jedli nasi przodkowie… 1000 lat temu?

Ilość komentarzy 0

Kandydat na burmistrza: Andrzej Pisula(2014-11-12)

- Musimy stawiać na rozwój zrównoważony, tak aby rozwijał się nie tylko Kazimierz, ale i ościenne wioski. Należy postawić głównie na turystykę i agroturystykę. Powinniśmy tak ukierunkować ich rozwój, aby turyści mogli poznawać całą gminę, a nie tylko skupiali się na samym mieście - mówi Andrzej Pisula, który w wyborach 16 listopada zawalczy o fotel burmistrza Kazimierza.

Ilość komentarzy 0

Kandydat na burmistrza: Grzegorz Dunia(2014-11-12)

Moja wizja rozwoju miasta i gminy Kazimierz Dolny to konkretne rozwiązania dotyczące rozwoju turystyki opartego na dwóch filarach – kultura i natura - mówi Grzegorz Dunia – urzędujący burmistrz Kazimierza Dolnego. W wyborach samorządowych 16 listopada 2014 r. walczyć będzie o trzecią kadencję.

Ilość komentarzy 0

Oświadczenie kandydata na burmistrza(2014-11-12)

Publikujemy oświadczenie kandydata na burmistrza Andrzeja Pisuli w sprawie zakupu / dzierżawy kontenerów szkolnych.

 

 

Ilość komentarzy 0

Święto Najjaśniejszej Rzeczypospolitej (wideo)(2014-11-11)

Święto Niepodległości tradycyjnie w Kazimierzu celebrowane było w dwóch miejscach: w Farze i miejscu pamięci narodowej pod murami Klasztoru.

Ilość komentarzy 13

Gęś na Święto Niepodległości(2014-11-11)

Na świętego Marcina najlepsza gęsina! W Kazimierzu zgodnie ze staropolską tradycją także pojawią się dania z gęsi. Polecamy.

Ilość komentarzy 5

Zbędowice 1942: pamiętamy!(2014-11-10)

Zbędowice. Niewielka wieś położona nad Parchatką przy trasie z Puław do Kazimierza. Wydawać by się mogło, że w czasie wojny to najbezpieczniejsze miejsce na świecie. Ale to właśnie tu 22 listopada 42 r. w niedzielę hitlerowcy wymordowali blisko 90 cywili. W ciągu tej "krwawej niedzieli" przestała istnieć cała wieś.

Ilość komentarzy 29

Trochę historii: Olimpijczyk z Koszczyca(2014-11-09)

Ze starych szkolnych zdjęć spogląda młody chłopak. Na każdym jest w ruchu. Nic dziwnego – to przecież najlepszy sportowiec szkoły, kapitan szkolnej drużyny. Zbigniew Jasiukiewicz – tokarz, który w roku 1968, cztery lata po skończeniu Szkoły Zawodowej w Kazimierzu, razem z drużyną siatkówki reprezentował Polskę na olimpiadzie w Meksyku.

Ilość komentarzy 14

Długi listopadowy weekend KD'14 (aktualizacja)(2014-11-07)

Zbliża się jesienny długi weekend i to już ostatnia chwila, by zaplanować wypoczynek w tym czasie. Zapraszamy do Kazimierza Dolnego, gdzie nadal można znaleźć wiele interesujących ofert.

Ilość komentarzy 4

Loopy i sample na otwarcie WSS(2014-11-05)

Elektroniczne szaleństwo Janusza Grzywacza, miłosne wyznania Borodina i błyskotliwość Bartóka – muzyczne kręgi od klasyki, poprzez jazz i muzykę etniczną, do świata hard rocka i muzyki alternatywnej już po raz piąty spotkają się w Puławach.

Ilość komentarzy 1

Dziewczyny tego nie chwycą?(2014-11-04)

Wydawać by się mogło, że Kazimierz zapada powoli w sen zimowy. A jednak niezupełnie, gdyż jeszcze sporo będzie się tu działo. 22 listopada w Przystanku Korzeniowa odbędzie się koncert zespołu Niechęć, który zaprezentuje nam utwory z albumu „Dziewczyny tego nie chwycą”. Nie może Was tam zabraknąć!

Ilość komentarzy 1

Muzyczne budowle „Wszystkich Stron Świata”(2014-11-04)

Muzyczne kręgi od klasyki, poprzez jazz i muzykę etniczną, do świata hard rocka i muzyki alternatywnej spotkają się w Puławach.  5. edycja Festiwalu Wszystkie Strony Świata to czas na podsumowanie i mały jubileusz.

Ilość komentarzy 0

Kwatera ojca Adriana(2014-11-02)

Na Wietrznej Górze za ogrodową bramą, gdzie początek listopada sprawia, że mogiły kwitną pełnią lata, jest takie miejsce, które warto odwiedzić…

Ilość komentarzy 0

Światło dla nas(2014-11-02)

Listopad co roku zaczyna się z jednej strony bardzo uroczyście: świętem. Z drugiej strony: bardzo smutno, bo przypomina o kresie naszego życia, o śmierci, zmusza do podsumowań, do rozrachunku z samym sobą.

Ilość komentarzy 0

Autem na Wszystkich Świętych(2014-11-01)

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Czas wzmożonych podróży. W całej Polsce trwa akcja Znicz 2014. W Kazimierzu Dolnym, tradycyjnie już, nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Ilość komentarzy 15

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Idzie nowe (Aktualizacja) We wczesnych godzinach wieczornych ogłoszono w końcu oficjalne wyniki...
Święto Najjaśniejszej Rzeczypospolitej (wideo) Święto Niepodległości tradycyjnie w Kazimierzu celebrowane było w...
Po raz ostatni w takim składzie Już w najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. W...
Zbędowice 1942: pamiętamy! Zbędowice. Niewielka wieś położona nad Parchatką przy trasie z Puław do...
72 rocznica Krwawej Środy (nowe zdjęcia) Kazimierz pamięta. 18 listopada uczczono pamięć pomordowanych w czasie tzw....
Światło dla nas Listopad co roku zaczyna się z jednej strony bardzo uroczyście: świętem. Z...

Ostatnie aktywności w serwisie

Willa Irys Z Basenem.wolne

Willa Irys Z Basenem.wolne

nowa oferta specjalna

Posiadamy wolne pokoje w promocyjnych cenach 40zł/os w pokoju standard i 45zł/os w pokojach LUX. Zapraszamy

nowy komentarz

Ależ ten Kazimierz jest piękny trzeba się cieszyć że mieszka się tutaj .

Grace

nowy komentarz

A co to się stało że w niedzielę na uroczystościach nie było nawet zwykłego księdza, o arcybiskupach...

Ostatnio komentowane

Wzgórze Zamkowe w jesiennym słońcu - 2014-11-27 16:42
VIII Kazimierski Jarmark Świąteczny - 2014-11-27 16:32
Kamieniołom dla nietoperzy - 2014-11-27 16:20
Zamek odkryty na nowo - 2014-11-27 16:00