język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Na Wielkanoc do Kazimierza Dolnego(2015-03-28)

Coraz więcej osób decyduje się na to, by Święta Wielkanocne spędzić poza domem. Planując wielkanocne wyjazdy, warto wziąć pod uwagę Kazimierz Dolny, gdzie nie brakuje ciekawych ofert.

Ilość komentarzy 0

Ja czytam. A Ty?(2015-03-27)

Jak zachęcić dzieci do czytania książek? W dobie cyfryzacji nie jest to proste. Jednak nie jest też niemożliwe. Kazimierski Klub Młodych Czytelników istnieje od 2013 roku. Obecnie włączył się on w kampanię społeczną „Ja czytam”.

Ilość komentarzy 3

Jabłka!(2015-03-26)

Gmina w najbliższy wtorek przekaże swoim mieszkańcom jabłka. Do rozdania jest 20 ton.

Ilość komentarzy 9

Bieg Szlak Trafi po raz trzeci(2015-03-26)

Już po raz trzeci odbędzie się impreza biegowa po terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorzy zapraszają na start do Parchatki 1 sierpnia.

Ilość komentarzy 0

Spotkania z Kazimierzem(2015-03-25)

Kim był Św. Kazimierz Królewicz, patron Rzeczpospolitej Obojga Narodów? Jakie były jego związki z Kazimierzem Dolnym? Odpowiedzi na te i inne pytania możecie poznać już w najbliższą sobotę podczas prelekcji historycznej Kazimierza Parfianowicza „Spotkania z Kazimierzem”.

Ilość komentarzy 1

Przedwiośnie w Kazimierzu Liczba zdjęć: 15

Przedwiośnie w Kazimierzu(2015-03-25)

Wiosna zbliża się do Kazimierza wielkimi krokami. Na razie jednak oprócz słońca i pierwszych kwiatów ukrytych w wąwozach niewiele jej widać. Ale może trzeba lepiej poszukać? Fotoreportaż Jakuba Włodarczyka.

Ilość komentarzy 0

10 lat twórców ludowych w Kazimierzu(2015-03-24)

Doroczny kiermasz wielkanocny w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki stał się dla Koła Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym okazją do celebrowania jubileuszu dziesięciolecia swego istnienia.

Ilość komentarzy 1

Głosujmy na naszego kontratenora!(2015-03-23)

Niespotykany głos. Fantastyczny występ Wojtka Bochry z Kazimierza! Głosujmy  na naszego kontratenora!

Ilość komentarzy 18

Trzymajmy kciuki za Wojtka!(2015-03-22)

Minuty dzielą nas od występu Wojciecha Bochry w dziewiątej edycji Must be the Music Tylko muzyka. Zapraszamy do Polsatu o godzinie 20.00.

Ilość komentarzy 8

Studium uchwalone!(2015-03-21)

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym studium zagospodarowania przestrzennego zostało uchwalone. Po dziesięciu latach prac.

Ilość komentarzy 5

Po jedenaste: nie śmiecić! (video)(2015-03-20)

Jest takie miejsce w Kazimierzu, gdzie kwiaty kwitną cały rok. Zimą jak przebiśniegi eksponują swe wątpliwe piękno na białym puchu, wiosną przebijają się spod warstwy ubiegłorocznych liści, a latem… na szczęście skrywa je wszechobecna zieleń. Próżno ich nazw szukać w zielnikach. I nie warto. Warto za to przyjrzeć się im z bliska. Czy to czasem... nie moje?

Ilość komentarzy 26

Przystanek do poznania... Kazimierza(2015-03-19)

Przystanek Korzeniowa i Przystanek Dobra – dwie kazimierskie knajpki – mistrzynie małych przestrzeni zapraszają miłośników Miasteczka na wędrówkę poza Rynek. Tam też jest Kazimierz, może nawet bardziej urzekający niż ten w centrum?

Ilość komentarzy 0

Będą termy w Celejowie?(2015-03-18)

O tym, że w położonym nieopodal Kazimierza Dolnego Celejowie powstaną baseny termalne mówi się od dawna. Jednak teraz wizja ta staje się naprawdę realna. Po zakończonych odwiertach nadszedł czas na szczegółowe badania wód. Kiedy powstaną Termy Celejów?

Ilość komentarzy 7

Przywitaj wiosnę na Górze Trzech Krzyży(2015-03-17)

W sobotę 21 marca będzie można wejść na Górę Trzech Krzyży w Parchatce. Piechurów poprowadzi Ryszard Bałabuch – przewodnik z PTTK w Puławach.

Ilość komentarzy 0

Kreują modę na czytanie(2015-03-16)

Jak zachęcić ludzi do czytania książek? W jaki sposób promować czytelnictwo, by odnieść sukces? Odpowiedzi na te pytania znają w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, która zwyciężyła w konkursie „Kreuj modę na czytanie w swojej bibliotece”.

Ilość komentarzy 5

Kurna chata, KMK stolicą wszechświata!(2015-03-13)

O zakończonym niedawno festiwalu K.ZIMIErnikejszyn, kryzysie w „Dziadach Kazimierskich”, a także o paproczochu i wielu innych ciekawych kwestiach opowiada Włodek Dembowski.

Ilość komentarzy 7

Nie będzie prezydenta z Kazimierza(2015-03-12)

Waldemar Deska ubiegający się o urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oficjalnie zrezygnował z udziału w wyborach.

Ilość komentarzy 9

Góra do wzięcia(2015-03-12)

Góra Trzech Krzyży jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Kazimierzu Dolnym. Nieruchomość jest własnością miasta, jednak od lat oddawana jest w dzierżawę prywatnym przedsiębiorcom. Kto w tym roku będzie zarządzał Górą?

Ilość komentarzy 20

Polski realizm kapitalistyczny(2015-03-11)

Grupa X zaprasza do KOKPiT-u na wystawę malarstwa „Polski realizm kapitalistyczny”. Wernisaż 14 marca o godzinie 14.30.

Ilość komentarzy 1

Wypalali trawy. Strażacy ochotnicy(2015-03-11)

Trzech młodych mężczyzn w mundurach Ochotniczej Straży Pożarnej wypalało trawy w Skowieszynku. Zostali zatrzymani przez kazimierskich policjantów.

Ilość komentarzy 10

Bieganie to wolność (2015-03-10)

To z Kazimierza wyruszy na trasę dookoła Polski biegacz długodystansowy Kazimierz Piskorek. Przez 45 dni przebiegnie 2800 km. Na starcie pojawi się modelka Ilona Felicjańska, wicemiss Polonia z 1993 r.

Ilość komentarzy 3

Żołnierzom Wyklętym...(2015-03-10)

Ponieważ żyli prawem wilka, Historia o nich głucho milczy – pisał Herbert o losie Żołnierzy Wyklętych. Dziś – w wolnej Polsce - możemy w końcu oddać cześć należną tym, którzy podjęli nierówną walkę z tym agresorem, na którego po czasach okupacji niemieckiej zgodziła się w Polsce Europa….

Ilość komentarzy 0

Aktualne warunki narciarskie 12.03.2015 (video i nowe zdjęcia)(2015-03-10)

Za oknami piękna wiosenna pogoda. Nadszedł więc czas by narty zamienić na rower. Ośrodki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym i okolicy są już nieczynne. Tegoroczny sezon narciarski dobiegł końca.

Ilość komentarzy 13

Zazdrość po kazimiersku (video)(2015-03-09)

Czym jest zazdrość dla kobiety? Po sztuce Esther Vilar „Zazdrość” w reżyserii Ewy Wolnej należałoby zapytać właściwie, czym jest dla kobiety sam mężczyzna?

Ilość komentarzy 0

Co zrobić, kiedy wiosna nie nadchodzi?(2015-03-09)

Jednym z wydarzeń tegorocznego cyklu „Kazimierz bywa Kobietą” było spotkanie z pisarką Anną Wysocką – Kalkowską, autorką książki „Kiedy wiosna nie nadchodzi”, której akcja dzieje się Kazimierzu.

Ilość komentarzy 0

Kazimierskie Wykłady Otwarte w Starej Wozowni (2015-03-08)

Czym jest Całun Turyński? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas wykładu dr Małgorzaty Jesiotr „Płótna pogrzebowe Jezusa”, który inauguruje cykl Kazimierskich Wykładów Otwartych w Starej Wozowni.

Ilość komentarzy 0

Z Kazimierza dookoła Polski (video)(2015-03-08)

Z Kazimierza na wiosnę wyruszy Bieg trzeźwości - 45 dni dookoła Polski. Wystartuje w nim jeden biegacz, który pokona łącznie 2800 km.

Ilość komentarzy 4

Dzień Kobiet 2015 w Kazimierzu Dolnym(2015-03-07)

Jak najlepiej uczcić Dzień Kobiet? Oczywiście weekendem w Kazimierzu Dolnym! Zapraszamy.

Ilość komentarzy 2

Kazimierz bywa Kobietą 2015(2015-03-07)

Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!

Ilość komentarzy 1

Studium: bliżej niż dalej(2015-03-06)

Prace nad sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny trwają od 10 lat. Teraz pojawiła się realna szansa na to, że studium zostanie uchwalone.

Ilość komentarzy 23

Zazdrość po kazimiersku(2015-03-05)

...Najpierw swoją niewiernością zabił moją miłość, a potem, wiernością, powrotem do domu, odebrał Zazdrość, i życie straciło w ogóle smak i emocje... Czym jest zazdrość? Jaką definicję tego uczucia przedstawia spektakl „Zazdrość” w wykonaniu kazimierzanek?

Ilość komentarzy 2

Miejsce dla obrazów(2015-03-04)

Ewa Gierasimiuk, absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym szuka kazimierskiego miejsca dla swoich kazimierskich prac.

Ilość komentarzy 17

"Gniew" na niedzielę(2015-03-03)

Kryminały – lektura z półki dolnej, górnej, jakiej? Warto im poświęcać czas? A „Gniew” Miłoszewskiego? O tej właśnie książce dyskutowali uczestnicy pierwszej marcowej Niedzieli Literackiej.

Ilość komentarzy 0

Polka, Frument i placek drożdżowy (video)(2015-03-02)

Energetyczne polki, mazury i inne tańce ludowe wybrzmiewały w ostatni lutowy wieczór między Korzeniowym Dołem a Podmularskiem. W Korzeniowej koncertował Frument Project.

Ilość komentarzy 1

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Aktualne warunki narciarskie 12.03.2015 (video... Za oknami piękna wiosenna pogoda. Nadszedł więc czas by narty zamienić na...
Zazdrość po kazimiersku (video) Czym jest zazdrość dla kobiety? Po sztuce Esther Vilar...
10 lat twórców ludowych w Kazimierzu Doroczny kiermasz wielkanocny w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i...
Przystanek do poznania... Kazimierza Przystanek Korzeniowa i Przystanek Dobra – dwie kazimierskie knajpki...
Przedwiośnie w Kazimierzu Wiosna zbliża się do Kazimierza wielkimi krokami. Na razie jednak...
Miejsce dla obrazów Ewa Gierasimiuk, absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym...

Ostatnie aktywności w serwisie

Pod Kasztanami Nocleg I

Pod Kasztanami Nocleg I

aktualizacja oferty

 Oferta obejmuje pobyt czterodniowy:przyjazd środa 3.06 - wyjazd niedziela 7.06.2015.Ceny pokoi dwuosobowych,     ...

Dom Gościnny Sadyba

Dom Gościnny Sadyba

Nowa oferta - witamy w KazimierzDolny.pl!

Przytulny dom usytuowany w cichym, słonecznym zakątku przy ul. Góry 25, w Kazimierzu Dolnym w odległości 900 m od...

Hotel Gaca Spa

Hotel Gaca Spa

nowe zdjęcia

Ostatnio komentowane

Jabłka! - 2015-03-28 13:36
Po jedenaste: nie śmiecić! (video) - 2015-03-28 08:39
Ja czytam. A Ty? - 2015-03-28 07:55
Będą termy w Celejowie? - 2015-03-27 22:18