język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Nocna wyprawa na K.ZIMIErnikejszyn(2015-02-24)

Kto myślał, że wie, gdzie znajduje się dawny stok narciarski w Kazimierzu, był w błędzie. To była prawdziwa wyprawa w nieznane. Bo K.ZIMIErnikejszyn to niespodzianki!

Ilość komentarzy 2

K.ZIMIErnikejszyn na stoku(2015-02-24)

Jeśli myślicie, że strój narciarski ma być jedynie wygodny i ciepły, jesteście w błędzie. W miniony weekend na Stacji Narciarskiej Kazimierz pojawili się dość oryginalni narciarze w strojach iście karnawałowych. No cóż, w końcu to K.ZIMIErnikejszyn!

Ilość komentarzy 0

Aktualne warunki narciarskie 24.02.2015 (video i nowe zdjęcia)(2015-02-24)

Choć za oknami już zimy nie widać, na stokach narciarskich jest mnóstwo śniegu. Macie już plany na najbliższe dni? Jeśli nie, pakujcie sprzęt i ruszajcie na narty. W Kazimierzu Dolnym i okolicy otwarte są trzy stoki narciarskie: Stacja Narciarska Kazimierz, Stok Narciarski Parchatka oraz Wyciągi Narciarskie w Rąblowie.

Ilość komentarzy 13

Zaginął psiak (aktualizacja)(2015-02-23)

Zaginął półroczny beagle tricolor. Wabi się Miki. Czy ktoś go widział?

Ilość komentarzy 1

Pamięci pomordowanych (aktualizacja)(2015-02-23)

Pamięć kazimierzaków więzionych i zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych, głównie w Auschwitz, dokąd trafili po akcji Krwawej Środy, uczczono podczas niedzielnej mszy w Farze. W miejscach pamięci zapalono znicze.

Ilość komentarzy 0

Capoeira na K.ZIMIErnikejszyn(2015-02-23)

Połączenie walki, tańca, muzyki oraz śpiewu stanowi ciekawą i energiczną kompozycję. O tym, że jest to sztuka niełatwa, przekonali się uczestnicy festiwalu K.ZIMIErnikejszyn, którzy wzięli udział w warsztatach capoeiry zorganizowanych w Zajeździe Piastowskim.

Ilość komentarzy 0

Strażacki "Bieg przyjaźni"(2015-02-22)

Drugi dzień zimowej edycji festiwalu K.ZIMIErnikejszyn upłynął pod znakiem wydarzeń sportowych. Capoeira na Rynku, zespołowa gra frisbee czy warsztaty jogi to tylko niektóre z wielu atrakcji czekających na uczestników imprezy. Również kazimierscy strażacy włączyli się do zabawy i  poprowadzili "Bieg przyjaźni".

Ilość komentarzy 1

K.ZIMIErnikejszyn: Wspomnienie lata(2015-02-22)

K.ZIMIErnikejszyn trwa w najlepsze. Jednym z punktów w programie jest wystawa zdjęć Sylwka Doraczyńskiego. Na prezentowanych fotografiach możemy poczuć smak lata i beztroskiej zabawy, jest to bowiem reportaż z festiwalu Kazimiernikejszyn 2014.

Ilość komentarzy 0

Z jak ZIMIErnikejszyn(2015-02-21)

Koncerty, wystawy, warsztaty, spacery,  szaleństwa na stoku i pod namiotem, a także – jeżeli tylko aura dopisze – atrakcje typowo zimowe. Już w piątek w Kazimierzu rozpoczyna się zimowa odsłona wakacyjnego festiwalu K.ZIMIErnikejszyn.

Ilość komentarzy 2

STFZ XXV(2015-02-20)

Już w najbliższą sobotę, 21 lutego w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się internisaż wystawy pt. „STFZ XXV”. Wystawa poświęcona jest działalności Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które obchodzi 25-lecie działalności.

Ilość komentarzy 0

Ja czytam, ty czytasz, my czytamy... (2015-02-20)

Literacki oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na spotkania poświęcone wybitnym pisarzom i ich książkom. Co przygotowaliśmy na I półrocze 2015? Poniżej przedstawiamy kalendarium, które obejmuje wydarzenia zachęcające do czytania.

Ilość komentarzy 1

Czy targ w Kazimierzu przestanie istnieć?(2015-02-19)

Przedwojenne obrazy, zdjęcia i filmy pokazują Rynek w czasie jarmarku jako miejsce po brzegi wypełnione towarami, ludźmi, wozami, końmi i innymi zwierzętami. Dziś wtorkowe i piątkowe handlowanie zajmuje co najwyżej połowę rynkowej przestrzeni. Pytanie: jak długo jeszcze?

Ilość komentarzy 20

Wiadomo, gdzie stał Spichlerz pod Bożą Męką(2015-02-19)

Relikty Spichlerza pod Bożą Męką – jednego z najpiękniejszych spichlerzy kazimierskich - odkryli archeolodzy w okolicach kamieniołomów.

Ilość komentarzy 6

Wielki Post czas zadumy, ale nie tylko...(2015-02-18)

Od aktu pokuty – posypania głów popiołem zaczynają katolicy 40 - dniowy czas oczekiwania na święto Wielkiej Nocy. Dziś środa popielcowa. Pierwszy dzień Wielkiego Postu.

Ilość komentarzy 5

Rekord świata w Kazimierzu?(2015-02-18)

Kazimierz Dolny z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do aktywnego spędzania czasu. Czy zostanie wybrany na miejsce bicia rekordu świata w jeździe na rowerze?

Ilość komentarzy 5

Wpadka radnego(2015-02-17)

Jeden z kazimierskich radnych został zatrzymany przez policję za złamanie przepisów drogowych.

Ilość komentarzy 33

„Brzask” w Kazimierzu nad Wisłą (video)(2015-02-16)

W mroźnych plenerach Kazimierza Dolnego toczy się akcja wideoklipu do piosenki Skubasa „Brzask”, który stanowi trzecią odsłonę muzycznego projektu Dilmah „W rytmie natury”. Czy poznajecie te miejsca?

Ilość komentarzy 4

Jeszcze tylko tydzień!(2015-02-14)

Tylko do 22 lutego można głosować na Igę Sarzyńską, jedną z tegorocznych kandydatek do tytułu Branżowej Osobowości Roku. Konkurs organizowany jest przez „Przegląd Piekarski i Cukierniczy”. Głosować można codziennie.

Ilość komentarzy 19

Lektura na weekend: Pączek na sześć(2015-02-14)

Za oknem piękna pogoda. Wiosna, chciałoby się powiedzieć, ale w powietrzu wciąż czuć zimę. To pewnie dlatego jest tak pięknie, że dziś święto miłości. Specjalnie dla Państwa w klimacie walentynkowo - tłustoczwartkowym tekst Ewy Pisuli - Dąbrowskiej z książki "Dwa brzegi ponad tęczą".

Ilość komentarzy 1

Ostateczne Walentynki w Korzeniowej(2015-02-13)

W Korzeniowej w najbliższą sobotę walentynkowoostatkowy koncert. O miłości opowie Najświętszy i Jedyny Cud i Władca SkaŚwiata Jego Wysokość Skadyktator.

Ilość komentarzy 0

K.ZIMIErnikejszyn(2015-02-13)

Myślicie, że zimą w Kazimierzu Dolnym nic się nie dzieje? Jesteście w błędzie! Już w lutym w nadwiślańskim Miasteczku odbędzie się wyjątkowo tajemnicza impreza „K.ZIMIErnikejszyn 2015”.

Ilość komentarzy 2

Święto łasucha(2015-02-12)

Pączek bez wyrzutów sumienia? Takie rzeczy są możliwe właśnie dziś. A już kazimierskie to w ogóle nie tuczą! Ale tylko wtedy, gdy zaplanujemy sobie udział w Kazimierskich Wieczorach Biegowych następnego dnia.

Ilość komentarzy 13

Budżet 2015 uchwalony!(2015-02-12)

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miasta został uchwalony budżet na rok 2015. Na co w roku bieżącym wydamy najwięcej? Jakie inwestycje są planowane?

Ilość komentarzy 6

Walentynki 2015 - tylko w Kazimierzu!(2015-02-11)

Czy jest lepszy pomysł na walentynki, niż weekend w najbardziej romantycznym polskim mieście? W Kazimierzu Dolnym zakochani mogą znaleźć wszystko – kameralne, zaciszne restauracje i wiele ciekawych miejsc na spacery we dwoje. Zapraszamy!

Ilość komentarzy 3

Poszukajmy śladów dawnego stoku narciarskiego(2015-02-11)

Powstały w latach sześćdziesiątych XX wieku stok narciarski w Kazimierzu Dolnym był największą i jedną z nielicznych tego typu atrakcji we wschodniej Polsce. – Odliczaliśmy minuty do zakończenia zajęć w szkole, aby zapiąć narty i oddać się białemu szaleństwu – wspomina radny powiatowy Marcin Pisula.

Ilość komentarzy 10

Atrakcyjny Kazimierz(2015-02-10)

Poland Sotheby’s International Realty, spółka oferująca luksusowe nieruchomości, ekskluzywne domy i apartamenty przygotowała ranking 10 najatrakcyjniejszych polskich miast do zamieszkania. W zestawieniu znalazł się także Kazimierz Dolny.

Ilość komentarzy 2

Dziadowski CZOCH trial(2015-02-10)


Już w lutym w Kazimierzu Dolnym odbędzie się K.ZIMIErnikejszyn 2015. Jednym z punktów programu imprezy jest „Dziadowski CZOCH trial”, czyli pięciokilometrowy bieg wąwozami, polnymi drogami i leśnymi ścieżkami. Masz ochotę wziąć udział w tym wydarzeniu? Zapisy już ruszyły, a liczba miejsc jest ograniczona. UWAGA! Impreza została odwołana.

Ilość komentarzy 1

Z Kazimierza dookoła Polski(2015-02-09)

Z Kazimierza na wiosnę wyruszy Bieg trzeźwości - 45 dni dookoła Polski. Wystartuje w nim jeden biegacz, który pokona łącznie 2800 km.

Ilość komentarzy 2

Wołyń - Pamiętamy(2015-02-08)

Za nimi dwa rajdy wołyńskie. Przed nimi – organizacja trzeciej takiej eskapady motocyklowej, a także szeregu innych działań, których celem jest zachowanie pamięci o Polakach na Kresach Wschodnich. Od grudnia grupa, wśród której trzon stanowią mieszkańcy gminy Kazimierz, działa już jako Stowarzyszenie Wołyń – Pamiętamy.

Ilość komentarzy 2

Nowa kamerka i Rynek na żywo!(2015-02-07)

Teraz kazimierski Rynek możemy na bieżąco obserwować bezpośrednio z domu. A wszystko to dzięki nowej portalowej kamerce ufundowanej przez Willę Izabela.

Ilość komentarzy 22

Bob Marley w Korzeniowej(2015-02-06)

Przystanek Korzeniowa  już po raz trzeci zaprasza na szczególnie słoneczną i radosną imprezę taneczną. Przed nami wielkie święto! 70 urodziny Boba Marleya!

Ilość komentarzy 0

Podróż do Ziemi Świętej(2015-02-06)

Jeszcze przez blisko dwa tygodnie w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki można oglądać wystawę „Konfraternia w Ziemi Świętej” – fotograficzny zapis podróży do Izraela.

Ilość komentarzy 1

Ferie na nartach(2015-02-05)

Nie macie pomysłu na tegoroczne ferie zimowe? Brak śniegu na podwórku nie oznacza, że nie ma go nigdzie. W ośrodkach narciarskich położonych w Kazimierzu Dolnym i okolicach śniegu jest pod dostatkiem. A dodatkową zaletą są zniżki dla feriowiczów z terenu naszej gminy.

Ilość komentarzy 2

Dla młodszego rodzeństwa(2015-02-04)

Przedstawienie teatralne, gry i zabawy, konkursy oraz czekoladowo – owocowe co nieco – uczniowie z Koszczyca przygotowali zabawę choinkową dla swojego młodszego rodzeństwa.

Ilość komentarzy 1

Kamerun 2013(2015-02-04)

Jak wygląda życie polskiego misjonarza w Afryce? Uwiecznioną na zdjęciach, tę odległą część Ziemi oglądać możemy w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym. Dziś 4 lutego o godzinie 16.00 - wernisaż wystawy fotografii ojca Bonifacego Kotrysa, zatytułowanej "Kamerun 2013".

Ilość komentarzy 9

Kazimierz na ferie(2015-02-03)

Mamy ferie. Co prawda aura niezbyt sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu: bo to zima bez śniegu, ale warto skorzystać z oferty, jaką przygotowały dla dzieci kazimierskie instytucje kultury.

Ilość komentarzy 1

Ostatnia podróż Daniela de Tramecourta(2015-02-02)

W sobotnie popołudnie w Kazimierzu Dolnym pożegnano Daniela de Tramecourta. Artysta, który przez całe życie nie mógł znaleźć swojego miejsca na ziemi powrócił do nadwiślańskiego Miasteczka. Na wieczny spoczynek.

Ilość komentarzy 2

O przyszłości „Niedziel Literackich”(2015-02-01)

„Niedziele Literackie” w Domu Kuncewiczów odbywają się od 2007 roku. Początek roku 2015 przyniósł niepewność i kontynuacja cyklu stanęła pod znakiem zapytania. Co dalej z literackim salonem u Kuncewiczów?

Ilość komentarzy 3

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Aktualne warunki narciarskie 24.02.2015 (video... Choć za oknami już zimy nie widać, na stokach narciarskich jest...
Koszczyc się bawi (video) Maturzyści z Koszczyca – uczniowie ostatnich klas Technikum...
Ostatnia podróż Daniela de Tramecourta W sobotnie popołudnie w Kazimierzu Dolnym pożegnano Daniela de Tramecourta....
Wspomnienie o Danielu Tramecourcie Zmarł Daniel de Tramecourt. Kazimierz traci nie tylko artystę, ale...
Zagłosuj na Igę Sarzyńską! Do 22 lutego 2015 roku trwa głosowanie na Branżową Osobowość Roku....
Zmarł Witold Mazurkiewicz Zmarł Witold Mazurkiewicz, wieloletni dyrektor Domu Dziennikarza. Mimo tego,...

Ostatnie aktywności w serwisie

2015-02-24 17:36:06

nowy komentarz

Dziękujemy naszym Czytelnikom za pomoc w odnalezieniu psa. Miki trafił do właściciela.

Agharta Kawiarnia, Winoteka

2015-02-24 15:56:48

Agharta Kawiarnia, Winoteka

aktualizacja oferty

Agharta - Kawiarnia, Winoteka i Pensjonat w znakomitej lokalizacji - naprzeciwko Klasztoru, około 100m od Rynku,...

Restauracja Villa Bohema

2015-02-24 13:47:49

Restauracja Villa Bohema

aktualizacja oferty

Dzień Kobiet 2015Restauracja Villa Bohema zaprasza na wyjątkowy Dzień Kobiet w Villi Bohema.W terminie 06-08.03.2015...

Ostatnio komentowane

Zaginął psiak (aktualizacja) - 2015-02-24 20:00
Czy targ w Kazimierzu przestanie is... - 2015-02-24 13:57
Nocna wyprawa na K.ZIMIErnikejszyn - 2015-02-24 12:02
Rekord świata w Kazimierzu? - 2015-02-24 10:06