język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Porozumienie w sprawie Wikarówki

Porozumienie w sprawie Wikarówki(2014-04-24)

Jest porozumienie w sprawie Wikarówki. To wynik rozmów przedstawicieli parafii kazimierskiej i Stowarzyszenia Dobroczynnego św. Anny oraz burmistrza Kazimierza.

Ilość komentarzy 3

Odwiedź Grodzisko Żmijowiska

Odwiedź Grodzisko Żmijowiska(2014-04-24)

Grodzisko Żmijowiska budzi się do życia. Wraz z wiosną pojawiają się nowe plany i nowa energia. Jakie atrakcje tym razem czekają nas w Żmijowiskach? Opowiada Paweł Lis – kierownik Grodziska Żmijowiska – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Ilość komentarzy 0

Zakwitają dla gimnazjalistów

Zakwitają dla gimnazjalistów(2014-04-23)

Kazimierscy gimnazjaliści z Gminnego Zespołu Szkół – podobnie jak ich koledzy w innych gminach Polski – rozpoczęli dziś sesję egzaminów gimnazjalnych.  Specjalnie dla nich zakwitają kasztanowce.

Ilość komentarzy 2

Do Kazimierza... pociągiem!

Do Kazimierza... pociągiem!(2014-04-23)

Nie szkodzi, że torów tu nie ma. Od 1 maja do Kazimierza i tak dojedziesz pociągiem! Niemożliwe? A jednak!

Ilość komentarzy 2

Są pieniądze na szkołę!

Są pieniądze na szkołę!(2014-04-22)

Na tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Są pieniądze na budowę nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym!

Ilość komentarzy 13

Śmigus dyngus 2014 (video)

Śmigus dyngus 2014 (video)(2014-04-22)

Piękna słoneczna prawdziwie wiosenna pogoda sprzyjała w Kazimierzu wielkanocnej tradycji polewania wodą. Przy takiej pogodzie niestraszna była woda ze strażackiego węża czy nawet wiaderka. Poza tym oblanie – jak zapewniali kazimierscy strażacy – wróży przecież szczęście!

Ilość komentarzy 10

Wesołej Wielkanocy!

Wesołej Wielkanocy!(2014-04-22)

Pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na wielkanocnym stole, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz wiosennego nastroju życzy zespół KazimierzDolny.pl

Ilość komentarzy 7

Ich miejsce na ziemi

Ich miejsce na ziemi(2014-04-21)

Na ulicy Nadrzecznej stoi charakterystyczny, widoczny z daleka,  piętrowy dom z białego kamienia. To willa Kujawskich. W tym roku mija 140 lat od daty urodzin jej pierwszego właściciela, który wybudował ją na gniazdo swojej rodziny. Kim był Kazimerz Kujawski?

Ilość komentarzy 10

Na Golgotę z ChrystusemLiczba zdjęć: 35

Na Golgotę z Chrystusem(2014-04-19)

Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza to wielkopiątkowa tradycja Lublina. Procesja jak co roku ruszyła wieczorem spod Fary po Liturgii Męki Pańskiej. Kazimierzacy przeszli z Chrystusem i innymi postaciami biblijnymi przez Rynek, Mały Rynek, Krzywe Koło, Zamkową na Górę Trzech Krzyży, gdzie wzięli udział w misterium Ukrzyżowania. Fotoreportaż Mateusza Stachyry.

Ilość komentarzy 15

Czytanie? To moja pasja!

Czytanie? To moja pasja!(2014-04-19)

Przed nami - tuż po świętach - obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Kazimierska Biblioteka Miejska po raz kolejny włącza się do akcji. Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?

Ilość komentarzy 1

Długi weekend majowy 2014

Długi weekend majowy 2014(2014-04-19)

Tuż po świętach długi majowy weekend! Jeśli nadal wahacie się, gdzie spędzić tegoroczną majówkę, zapraszamy do Kazimierza Dolnego.

Ilość komentarzy 0

Bluesowo dla motocyklistów

Bluesowo dla motocyklistów (2014-04-18)

Słońce przebija się w końcu przez chmury, na drogach zagościły już na dobre motocykle. Dla właścicieli stalowych rumaków to upragniony powrót do siodła! Zajazd Piastowski w tym sezonie uruchamia miejsce spotkań i odpoczynku dla wielbicieli stalowych rumaków odwiedzających Kazimierz Dolny. Na otwarcie - Kakofonia Blues Band.

Ilość komentarzy 0

Droga Krzyżowa z Koszczycem

Droga Krzyżowa z Koszczycem(2014-04-17)

Nie po raz pierwszy szkolna Droga Krzyżowa Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza wychodzi w przestrzeń miasta. Inscenizacja i rozważania pozwalają wniknąć w klimat Wielkiego Tygodnia nie tylko młodzieży, ale także przypadkowym przechodniom.

Ilość komentarzy 3

Prywaciarze w KOKPiT

Prywaciarze w KOKPiT(2014-04-16)

Już niebawem w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki zagości dość nietypowa wystawa. „Prywaciarze - początki polskiej mikroprzedsiębiorczości” to wystawa fotografii przedstawiających nasz kraj w okresie PRL-u.

Ilość komentarzy 20

Kazimierz pod palmami

Kazimierz pod palmami(2014-04-15)

Kazimierska procesja z palmami tradycyjnie w Niedzielę Palmową 13 kwietnia wyruszyła z Fary wokół Rynku, rozpoczynając tym samym uroczystości poprzedzającego Wielkanoc Wielkiego Tygodnia.

Ilość komentarzy 7

Co odkryli archeolodzy na Zamku?

Co odkryli archeolodzy na Zamku?(2014-04-14)

Na Wzgórzu Zamkowym zakończyły się podjęte wczesną wiosną dodatkowe badania archeologiczne. Archeolodzy dokonali ciekawych odkryć.

Ilość komentarzy 28

Klezmerska Majówka

Klezmerska Majówka(2014-04-12)

Klezmerzy znowu w Kazimierzu! Zajazd Piastowski kontynuuje tradycje klezmerskiego grania w Kazimierzu Dolnym. 2 i 3 maja czeka nas piknik i klezmerskie granie w specjalnej hali koło Zajazdu Piastowskiego.

Ilość komentarzy 4

Kradli - posiedzą

Kradli - posiedzą(2014-04-12)

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Kazimierz, którzy na jednym ze stoków narciarskich skradli elementy spychacza i ratraka. Części odnalazły się na skupie złomu.

Ilość komentarzy 26

Dzień Wolnej Sztuki po kazimiersku

Dzień Wolnej Sztuki po kazimiersku(2014-04-11)

Już niebawem Dzień Wolnej Sztuki. Jakich atrakcji tego dnia możemy się spodziewać w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą? Bez wątpienia wyjątkowych.

Ilość komentarzy 4

I Kazimierski Test Coopera

I Kazimierski Test Coopera(2014-04-10)

Ostatni weekend kwietnia upłynie w Kazimierzu pod znakiem biegania. W Miasteczku po raz pierwszy odbędzie się I Kazimierski Test Coopera.

Ilość komentarzy 5

Od źródełka do źródełka

Od źródełka do źródełka(2014-04-10)

Miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy na Ziemię Kazimierską na rajd rowerowy i spływ kajakowy po Chodelce i Wiśle „Od źródełka do źródełka”.

Ilość komentarzy 2

Czekają na deszcz

Czekają na deszcz(2014-04-10)

To największy jednorazowy transport wiślany od czasów II wojny światowej. W Kazimierzu utknęły barki wiozące sprzęt dla elektrowni w Stalowej Woli.

Ilość komentarzy 4

Ruszają remonty dróg

Ruszają remonty dróg(2014-04-09)

Od najbliższego poniedziałku 14 kwietnia ruszają roboty na drogach powiatowych nr 2529L i 2528L w miejscowościach Kazimierz Dolny, Cholewianka i Dąbrówka.

Ilość komentarzy 8

Posłanka Mucha w Kazimierzu

Posłanka Mucha w Kazimierzu(2014-04-08)

Posłanka Joanna Mucha odwiedziła 8 kwietnia Kazimierz Dolny nad Wisłą. Spotkała się z burmistrzem miasta Grzegorzem Dunią, mieszkańcami Miasteczka i uczniami Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Ilość komentarzy 14

KAF z Kuną

KAF z Kuną(2014-04-08)

Uwaga! Zbliża się...KAF. Kolejne spotkanie już w sobotę 12 kwietnia.

Ilość komentarzy 16

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej(2014-04-07)

O tym, jak skutecznie uchronić Kazimierz przed powodzią dyskutuje się od lat. W ostatnich latach największym zagrożeniem wydawała się być rzeka Grodarz. Plany budowy dodatkowego mobilnego zabezpieczenia tego cieku są coraz bardziej realne.

Ilość komentarzy 7

I poszli - 70 km dla Szymka

I poszli - 70 km dla Szymka(2014-04-05)

Wczesną jak na sobotę porą o 7.30 wyruszył z kazimierskiego Rynku radny miejski Rafał Suszek w 70 kilometrowy marsz promujący ideę pomocy choremu Szymkowi i ideę rajdów rowerowych. Na trasie towarzyszą mu sympatycy.

Ilość komentarzy 4

Do Wilkowa nową drogą

Do Wilkowa nową drogą(2014-04-05)

Już niebawem rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej wiodącej z Kazimierza Dolnego do Wilkowa. Przetarg na roboty budowlane został właśnie rozstrzygnięty.

Ilość komentarzy 12

Znowu głośno o Koszczycu

Znowu głośno o Koszczycu(2014-04-04)

To teren Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Do niedawna współdzielony z Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Działka przy ulicy Nadwiślańskiej 9 znów budzi kontrowersje.

Ilość komentarzy 5

Święta żydowskie w obrazach Goldberga

Święta żydowskie w obrazach Goldberga(2014-04-04)

W Muzeum Nadwiślańskim rozpoczęły się cotygodniowe oprowadzania otwarte po wystawie czasowej „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą” oraz ekspozycji stałej oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej

Ilość komentarzy 74

Czego na święta zabraknąć nie może

Czego na święta zabraknąć nie może(2014-04-03)

Do świąt jeszcze mamy trochę czasu. Akurat tyle, by skompletować wszelkie niezbędne tradycyjne artykuły dekoracyjne, a nawet - przynajmniej niektóre – spróbować wykonać samemu. Okazja po temu już w sobotę 5 kwietnia.

Ilość komentarzy 0

Bałkańskie rytmy w Zajeździe

Bałkańskie rytmy w Zajeździe (2014-04-03)

Tak jak już zapowiadaliśmy, w Wielkanocną niedzielę w Zajeździe Piastowskim koncertem Aksak Balkan Trio rozpocznie się cykl spotkań muzycznych zaplanowanych w tym hotelu na wiosnę tego roku.

Ilość komentarzy 0

70 km pieszo - dla Szymka

70 km pieszo - dla Szymka(2014-04-02)

Celem wyprawy jest pomoc choremu na autyzm Szymkowi, ale także promocja turystyki aktywnej, do której uprawiania tereny wokół Kazimierza są wręcz idealne. Radny Rafał Suszek zaprasza do wspólnego przejścia choć kilometra czy dwóch na trasie Kazimierz – Puławy – Nałęczów.

Ilość komentarzy 7

Fundusz sołecki? Tak!

Fundusz sołecki? Tak!(2014-04-01)

Zdecydowaną wiekszością głosów radni miejscy opowiedzieli się za wyodrebnieniem funduszu sołeckiego na rok 2015. Kazimierz jest jedną z 50 % gmin w Polsce, które korzystają z pieniędzy w ramach tego funduszu.

Ilość komentarzy 3

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Śmigus dyngus 2014 (video) Piękna słoneczna prawdziwie wiosenna pogoda sprzyjała w Kazimierzu...
Kazimierz pod palmami Kazimierska procesja z palmami tradycyjnie w Niedzielę Palmową 13 kwietnia...
Ich miejsce na ziemi Na ulicy Nadrzecznej stoi charakterystyczny, widoczny z daleka, ...
Na Golgotę z Chrystusem Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza to wielkopiątkowa tradycja Lublina....
Co odkryli archeolodzy na Zamku? Na Wzgórzu Zamkowym zakończyły się podjęte wczesną wiosną dodatkowe...
Droga Krzyżowa z Koszczycem Nie po raz pierwszy szkolna Droga Krzyżowa Zespołu Szkół im. Jana...

Ostatnie aktywności w serwisie

Willa Ostoja Serdecznie

Willa Ostoja Serdecznie

aktualizacja oferty

Gorąco zapraszamy na odpoczynek w willi OSTOJA!           Nasza willa jest położona na wzgórzu, w...

nowy komentarz

Jak koleje zaoferują bilet Kazimierz Dolny Paryż ja natychmiast skorzystam .

Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

nowe zdjęcia

Ostatnio komentowane

Porozumienie w sprawie Wikarówki - 2014-04-24 12:38
Śmigus dyngus 2014 (video) - 2014-04-24 11:25
Są pieniądze na szkołę! - 2014-04-23 21:23
Zakwitają dla gimnazjalistów - 2014-04-23 17:19
Do Kazimierza... pociągiem! - 2014-04-23 15:43