język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Premierowy „Świat pod namiotem”

Premierowy „Świat pod namiotem”(2014-07-24)

Wybór kina autorskiego, artystycznego i niezależnego, ze szczególnym naciskiem na młode kino europejskie to sekcja „Świat pod namiotem”. W tym roku prym wiodą premiery wyselekcjonowane na wiodących festiwalach, m.in. w Wenecji, San Sebastian, Rotterdamie, Berlinie czy Cannes.

Ilość komentarzy 0

"Dzika Lokomotywa" i „leśni”(2014-07-24)

Podobno nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki. Podobno nie ma powrotu do przeszłości. Podobno nie mają sensu poszukiwania straconego czasu. Podobno. Ale przeszłość i tak żyje w nas, równolegle, budząc wspomnienia. Oto garść takich wspomnień Ireneusza Haczewskiego.

Ilość komentarzy 0

Wakacyjna Scena Bluesa w sierpniu

Wakacyjna Scena Bluesa w sierpniu(2014-07-24)

Koncerty, które odbywają się w Zajeździe Piastowskim w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa to nie lada gratka nie tylko dla fanów bluesowych brzmień, ale dla wszystkich, którzy chcą spędzić piątkowe wieczory w towarzystwie muzyki na najwyższym poziomie.

Ilość komentarzy 0

Nowe wyposażenie w KOKPiT

Nowe wyposażenie w KOKPiT(2014-07-24)

Nowe oświetlenie wystawiennicze, fotoramy, sztalugi oraz inne materiały i pomoce do prowadzenia zajęć dla najmłodszych dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury wzbogaciły wyposażenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury i Promocji i Turystyki.

Ilość komentarzy 6

Rowerem w poszukiwaniu lokalnych smaków

Rowerem w poszukiwaniu lokalnych smaków(2014-07-24)

Dla smakoszów będących jednocześnie miłośnikami dwóch kółek mamy nie lada gratkę: w dniach 8-9 sierpnia odbędzie się Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”.

Ilość komentarzy 1

Zwycięzca dołującego konkursu

Zwycięzca dołującego konkursu(2014-07-23)

Pierwsza edycja nietypowego festiwalu rusza już w piątek. Przed startem dwudniowej przygody z muzyką dołującą organizatorzy przygotowali konkurs, w którym można było wygrać dwuosobową wejściówkę na festiwal. Kto okazał się szczęśliwym zwycięzcą?

Ilość komentarzy 1

Muzyka kina - Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach

Muzyka kina - Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach(2014-07-23)


Tematami z takich filmów, jak „„E.T”, „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni”, „Park Jurajski” czy „Piraci z Karaibów” rozpocznie się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 0

Drugi Kazimierski Test Coopera

Drugi Kazimierski Test Coopera(2014-07-23)

Już po raz drugi w tym roku odbędzie się Kazimierski Test Coopera. W niedzielę, 7 września amatorzy biegania wystartują w Teście, którego trasa prowadzi kazimierskim wałem wiślanym. 9.00, 10.00 czy 11.00 - godzina startu to sprawa otwarta – zadecydują o niej w głosowaniu internetowym potencjalni uczestnicy imprezy.

Ilość komentarzy 1

Pardes Festiwal już w sierpniu

Pardes Festiwal już w sierpniu(2014-07-23)

Fundacja Spichlerz Kultury oraz wszyscy partnerzy festiwalu zapraszają od 19 do 23 sierpnia na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

Ilość komentarzy 2

Lato w muzeum

Lato w muzeum(2014-07-23)

Jak zaplanować sobie wakacje wykluczając z nich nudę? Pomysłów może być wiele. Spędzając lato w Kazimierzu Dolnym zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego.

Ilość komentarzy 0

Premiera „Kapitału ludzkiego” na zamknięcie Dwóch Brzegów

Premiera „Kapitału ludzkiego” na zamknięcie Dwóch Brzegów(2014-07-22)

Polską premierą „Kapitału ludzkiego” - thrillera z elementami kina noir – zakończy się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 0

Nie tylko smutna muzyka - Doły 2014

Nie tylko smutna muzyka - Doły 2014(2014-07-22)

Joanna Makabresku, Bruno Schulz, DHM, Alles… Line up Dołów zapowiada się więc interesująco. Jednak to wydarzenie ma być nie tylko spotkaniem miłośników rodzimej zimnej fali, ale także festiwalem ludzi myślących, wrażliwych na przekaz, jaki ta muzyka w sobie zawiera – pisze na blogu Wave and Press Szymon Gołąb.

Ilość komentarzy 0

Wakacje w KOKPiT

Wakacje w KOKPiT(2014-07-22)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki przez okres wakacji trwają zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowane w ramach "Małej Letniej Kolonii Artystycznej". Już dziś - 22 lipca - kolejne spotkanie - tym razem jego uczestnicy tworzyć będą koszyczki zpagetti z bawełnianych koszulek.

Ilość komentarzy 0

Odpoczywamy bez komarów

Odpoczywamy bez komarów(2014-07-21)

Komary to zbędny dodatek do kazimierskich uroków. Dlatego z ulgą przyjmujemy wiadomość o drugiej turze akcji odkomarzania w Miasteczku.

Ilość komentarzy 10

Od Nicka Cave'a po Lutosławskiego

Od Nicka Cave'a po Lutosławskiego (2014-07-21)

Jacek Kaczmarski, Czesław Niemen, Stanisława Celińska i Nick Cave to tylko niektórzy bohaterowie filmów z sekcji „Muzyka - Moja miłość”. Muzyka i kino po raz kolejny na Dwóch Brzegach pokazują, że stanowią duet idealny.

Ilość komentarzy 0

Kazimierska pogoda Grażyny Łobaszewskiej

Kazimierska pogoda Grażyny Łobaszewskiej(2014-07-21)

Pomimo tego, że lubi duże przestrzenie, a Kazimierz ze swoimi wąskimi uliczkami jest dość klaustrofobiczny uważa, że Miasteczko jest specyficznie piękne. Piękne są również jej piosenki, w tym ta o Kazimierzu w słońcu. W niedzielny wieczór Grażyna Łobaszewska wystąpiła z recitalem w kazimierskiej Synagodze.

Ilość komentarzy 4

Wypadek na Rynku

Wypadek na Rynku(2014-07-21)

61 – letnia turystka ze Świdnika poszkodowana w niedzielę rano w wypadku samochodowym na kazimierskim Rynku jest hospitalizowana w puławskim szpitalu.

Ilość komentarzy 17

Festiwal Muzyki Dołującej Doły 2014. KONKURS! (video)

Festiwal Muzyki Dołującej Doły 2014. KONKURS! (video)(2014-07-21)

Dla wszystkich miłośników „muzyki dołującej” mamy niespodziankę. Organizatorzy Festiwalu Muzyki Dołującej przygotowali specjalny konkurs, w którym wygrać można bezpłatną wejściówkę na Doły 2014.

Ilość komentarzy 0

Dotyk Światłospadu

Dotyk Światłospadu (2014-07-20)

Szczególnie zajmuje mnie materializowanie duchowości światła, które niejednokrotnie zagęszcza się aż do konsystencji wody. Stąd powstał temat moich prac, którym nadałem nazwę światłospadów. Ich pionowe ukierunkowanie egzemplifikuje porządek: Stwórca – światło – człowiek – pisze o swoich pracach Krzysztoporski.

Ilość komentarzy 0

Kazimierz w słońcu Grażyny Łobaszewskiej

Kazimierz w słońcu Grażyny Łobaszewskiej (2014-07-19)

Pogodę mamy iście wakacyjną. Także w piosence. Zapraszamy do Synagogi na recital Grażyny Łobaszewskiej „Kazimierz w słońcu”.

Ilość komentarzy 4

Leśmian na fortepian i baryton (video)

Leśmian na fortepian i baryton (video)(2014-07-19)

Strug, Leśmian i Soyka – trzy artystyczne osobowości spotkają się na muzycznej scenie podczas 8. edycji Dwóch Brzegów. Premierowe wykonanie zbioru pieśni do wierszy Bolesława Leśmiana już 3 sierpnia w Galerii Klimaty w Mięćmierzu.

Ilość komentarzy 0

Z Kazimierza „po godzinach”

Z Kazimierza „po godzinach”(2014-07-19)

Mamy lato, czyli okres wzmożonej organizacji eventów kulturalnych w Kazimierzu Dolnym, takich jak np. zbliżający się coraz większymi krokami coroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak wiadomo, takie wydarzenia sprowadzają do Miasteczka rzesze turystów nie tylko z daleka, ale także z okolic. Sprowadzają, tylko jak stąd po tych imprezach wyjechać?

Ilość komentarzy 3

Radiem w telewizję

Radiem w telewizję(2014-07-19)

25 lat temu Polacy w pierwszych częściowo wolnych wyborach parlamentarnych wybrali Solidarność. Jak w tym udział miał maleńki Kazimierz?

Ilość komentarzy 4

Dwa Brzegi coraz bliżej

Dwa Brzegi coraz bliżej(2014-07-18)

Pomimo wysokiej temperatury i żaru lejącego się z nieba pracują w pocie czoła. Ośmiu mężczyzn od kilku dni wznosi festiwalowe namioty przy szkole na ul. Nadwiślańskiej. Wszystko to po to, by już za dwa tygodnie kinomaniacy z całej Polski mieli gdzie oglądać filmy emitowane na festiwalu filmowym Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 0

Pamięci Rzezi Wołyńskiej

Pamięci Rzezi Wołyńskiej(2014-07-18)

Zakończył się II Wołyński Rajd Motocyklowy, w którym uczestniczyli także mieszkańcy gminy Kazimierz. W ten sposób motocykliści upamiętnili 71. rocznicę rzezi na Wołyniu w 1943 r.

Ilość komentarzy 3

Kazimierska Wakacyjna Scena Bluesa

Kazimierska Wakacyjna Scena Bluesa(2014-07-18)

W najbliższy piątek, 18 lipca w hotelu „Zajazd Piastowski” odbędzie się kolejny koncert w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa. Tym razem wystąpi Murphy Blues i Adam Blues Band.

Ilość komentarzy 4

Szykuj buty, bieg na szlak!

Szykuj buty, bieg na szlak!(2014-07-18)

Jeszcze tylko do 18 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do II edycji Biegu Szlak Trafi. Start zaplanowano na 9 sierpnia.

Ilość komentarzy 0

„Brzezina” (1970), jakiej jeszcze nikt nie widział

„Brzezina” (1970), jakiej jeszcze nikt nie widział (2014-07-17)

Wydarzeniem specjalnym 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą jest premiera filmu Andrzeja Wajdy w nowej, cyfrowej wersji. Uroczysty pokaz odbędzie się 3 sierpnia, a jego gośćmi będą twórcy, na czele z Andrzejem Wajdą.

Ilość komentarzy 0

Parafialny Festyn Rodzinny 2014

Parafialny Festyn Rodzinny 2014(2014-07-17)

Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Kazimierzu Dolnym serdecznie zaprasza do udziału w III Parafialnym Festynie Rodzinnym organizowanym z okazji dnia imienin św. Anny patronki Stowarzyszenia.

Ilość komentarzy 0

Dwa Brzegi'14 w Mięćmierzu

Dwa Brzegi'14 w Mięćmierzu(2014-07-17)

Festiwal Filmu i Sztuki zbliża się wielkimi krokami. Znany jest już program filmowy, w e-sklepie można nabywać bilety. Do festiwalu szykuje się też tradycyjnie Mięćmierz. Co w tym roku w programie?

Ilość komentarzy 5

Letnie Koncerty Organowe: Gianfranco Nicoletti

Letnie Koncerty Organowe: Gianfranco Nicoletti(2014-07-16)

Kolejny koncert z cyklu Letnie Koncerty Organowe odbędzie się w Farze w najbliższą sobotę 19 lipca o godzinie 19.30. Tym razem wystąpi włoski organista Gianfranco Nicoletti.

Ilość komentarzy 1

Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki 2014

Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki 2014 (2014-07-16)

Trzy dni energetycznych koncertów, trzy dni odjechanych sportowych atrakcji, warsztatów i bezspinkowej rozrywki. Trzy dni żywiołowej atmosfery i energii uczestników. Tak podsumować można pierwszą edycję festiwalu Kazimiernikejszyn.

Ilość komentarzy 3

Bilety na Dwa Brzegi w sprzedaży

Bilety na Dwa Brzegi w sprzedaży(2014-07-16)

System sprzedaży internetowej biletów na projekcje filmowe tegorocznych Dwóch Brzegów już działa. E-sklep zaprasza do 9 sierpnia, do godz. 20.00.

Ilość komentarzy 2

Z głową w chmurach

Z głową w chmurach(2014-07-15)

Wyobrażacie sobie, jak by to było pospacerować po kazimierskim Rynku z głową w chmurach? Są tacy, którzy nie muszą sobie tego wyobrażać, gdyż już to przeżyli. Jak to możliwe?

Ilość komentarzy 3

Warsztaty archeo dla seniorów

Warsztaty archeo dla seniorów(2014-07-15)

Zabawa w archeologów, nie tylko dla najmłodszych. Warsztaty archeologiczne dla seniorów w Grodzisku Żmijowiska rozpoczynają się już 22 lipca.

Ilość komentarzy 2

"Dyplomacja" Schlondorffa tylko na Dwóch Brzegach(2014-07-14)

W jego filmach grali m.in. John Malkovich, Dustin Hoffman i Daniel Olbrychski. Najnowszy obraz twórcy "Blaszanego bębenka" i "Niepokojów wychowanka Toerlessa" zobaczy tylko publiczność na Dwóch Brzegach. „Dyplomacja” Volkera Schlöndorffa  nie będzie pokazywana w polskich kinach.

Ilość komentarzy 2

Kazimiernikejszyn: powrót w krainę dzieciństwa (video)

Kazimiernikejszyn: powrót w krainę dzieciństwa (video)(2014-07-14)

Ostatni, jak najbardziej bezspinkowy dzień festiwalowy upłynął pod znakiem pięknej, letniej pogody. Dla pragnących nabrać energii przed popołudniowymi koncertami organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Wśród nich były m.in. piłka nożna balonowa oraz zajęcia z jogi uwieńczone efektowną walką kolorów.

Ilość komentarzy 0

Opowieści Jacka Johna

Opowieści Jacka Johna(2014-07-14)

Jednym z punktów w programie festiwalu Kazimiernikejszyn było słuchowisko z opowieści Jacka Johna połączone z muzyką Dziadów Kazimierskich.

Ilość komentarzy 0

Kazimierz też chodzi: Między Czerniawami a Plebanką

Kazimierz też chodzi: Między Czerniawami a Plebanką(2014-07-14)

Przede mną mapa Kazimierza. Trasa wybrana i przemyślana: sprawdzić połączenia piesze miedzy Czerniawami i Plebanką. Na mapie są wyraźnie zaznaczone jako ścieżki. Czy to się nadaje do spaceru z kijkami nordic walking? Sprawdzimy.

Ilość komentarzy 0

I Bóg stworzył... Andrzeja Chyrę

I Bóg stworzył... Andrzeja Chyrę(2014-07-14)

Demoniczny Gerard z „Długu”, przechodzący przemianę „Komornik”, zakochany w Magdalenie Cieleckiej internauta z „Samotności w sieci” – Andrzej Chyra będzie bohaterem tegorocznej odsłony cyklu „I Bóg stworzył aktora…” podczas 8. Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 1

Kazimienikejszyn z Ifi Ude (video)

Kazimienikejszyn z Ifi Ude (video)(2014-07-13)

Nad kazimierskimi kamieniołomami w końcu wzeszło słońce. Mimo padającego przez większość dnia deszczu uczestnicy Kazimiernikejszyn i bez tego emanowali pozytywną energią. Tłumnie więc stawili się na drugim koncercie festiwalowym.

Ilość komentarzy 0

To samo zdrowie (video)

To samo zdrowie (video)(2014-07-13)

Drugi dzień Festiwalu Kazimiernikejszyn spływał deszczem. Smutno jednak nie było – wręcz przeciwnie. Jego uczestnicy śmiali się do łez. Nie wierzycie? Popatrzcie!

Ilość komentarzy 0

Lektura na weekend: Siostry

Lektura na weekend: Siostry(2014-07-13)

W Kazimierzu czas płynie inaczej. Pozwala wsłuchać się w siebie. Pisze o tym Ewa Pisula - Dąbrowska w kolejnym rozdziale swojej ksiązki "Dwa brzegi ponad tęczą".

Ilość komentarzy 0

Kazimiernikejszyn bez spinki (video)

Kazimiernikejszyn bez spinki (video)(2014-07-12)

Dziś drugi dzień nowego kazimierskiego festiwalu Kazimiernikejszyn. Pada? Bez spinki. Jest fajnie.

Ilość komentarzy 1

Festiwal Muzyki Dołującej

Festiwal Muzyki Dołującej(2014-07-12)

W drugiej połowie lipca rusza pierwsza edycja Festiwalu Muzyki Dołującej Doły 2014. Czego możemy się spodziewać po tej imprezie? – Będą to dwa wieczory dołowania, zapewniają organizatorzy.

Ilość komentarzy 0

Wydarzenie bez spinki

Wydarzenie bez spinki(2014-07-12)

Energetyczne koncerty, wiele konkursów i sportowych atrakcji, a dla pragnących ciszy i spokoju – wyznaczona strefa odpoczynku. Już w weekend rusza Kazimiernikejszyn – pierwszy tego typu festiwal organizowany w Kazimierzu Dolnym. 

Ilość komentarzy 11

Przyjdź. Zobacz. Kup. Pomóż.

Przyjdź. Zobacz. Kup. Pomóż.(2014-07-11)

Realizują marzenia swoje i pomagają je realizować innym. Podróżnicy współpracujący z Fundacją Kadry ze Świata fotografują rzeczywistość na wszystkich kontynentach, a pieniądze ze sprzedaży zdjęć przeznaczają na pracę z dziećmi i młodzieżą, której poprzez swoje działania podróżniczo-fotograficzne pokazują, jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów.

Ilość komentarzy 3

Z perspektywy... drona (video)

Z perspektywy... drona (video)(2014-07-11)

Do niedawna wykorzystywany głównie przez wojsko coraz częściej znajduje zastosowania cywilne, np. w zbieraniu danych do badań naukowych. Teraz – dzięki przystępnej cenie, łatwej obsłudze – zdobywa coraz większą popularność. Dron. Pojawił się także nad Kazimierzem i filmował Miasteczko z lotu ptaka.

Ilość komentarzy 16

Smutna rocznica w Kuncewiczówce

Smutna rocznica w Kuncewiczówce(2014-07-11)

We wtorek 15 lipca 2014 r. przypada 25. rocznica śmierci Marii Kuncewiczowej. Z tej okazji w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym odbędzie się odczyt Edwarda Balawejdera pt. "Maria Kuncewiczowa – o Jerzym, współtwórcy jej świata".

Ilość komentarzy 1

„Lekcja kina” Allana Starskiego

„Lekcja kina” Allana Starskiego(2014-07-11)

Najsłynniejszy polski scenograf, laureat Oscara za "Listę Schindlera” i Cezara za "Pianistę”, stały współpracownik Andrzeja Wajdy, ale też m.in. Agnieszki Holland to kolejny gość 8. edycji Dwóch Brzegów.

Ilość komentarzy 0

Aktualny program warsztatów archeologicznych

Aktualny program warsztatów archeologicznych(2014-07-10)

Jeszcze można zapisać się na X Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska. Początek 22 lipca.

Ilość komentarzy 0

Kino pod chmurką

Kino pod chmurką(2014-07-10)

Jest świetną alternatywą dla tych, którzy piątkowe i sobotnie wieczory wolą spędzać z dala od zgiełku panującego na kazimierskim Rynku. Plenerowe Kino w Starej Łaźni działające od niemal roku przy restauracji na Senatorskiej zaprasza na darmowe seanse filmowe.

Ilość komentarzy 2

Tradycja w poprzek.

Tradycja w poprzek."Polonezy" Maseckiego"(2014-07-09)

Od walca, przez ragtime, po awangardowy jazz  - takie są "Polonezy" Marcina Maseckiego.  W kolejnym muzycznym eksperymencie łączy orkiestrę marszową, elegancję z XIX wieku i klasycystyczne techniki kompozytorskie. Co z tego wynika, publiczność Dwóch Brzegów przekona się na własne oczy i uszy już 4 sierpnia na Rynku w Kazimierzu Dolnym.

Ilość komentarzy 0

Przewrotne kino Liny Wertmüller

Przewrotne kino Liny Wertmüller(2014-07-09)

Lina Wertmüller – pierwsza w historii kobieta nominowana do Oscara w kategorii najlepszy reżyser – będzie bohaterką mini-retrospektywy podczas 8. Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 0

Ślad na fali

Ślad na fali(2014-07-09)

W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, otwarta została wystawa kazimierskich akwareli Rity Walter – Łomnickiej. Te niezwykle intymne i skromne prace oglądać można do końca sierpnia.

Ilość komentarzy 19

Chłopak Esterki na teledysku (video)

Chłopak Esterki na teledysku (video)(2014-07-09)

Poniedziałkowy, upalny wieczór. Na kazimierskim Rynku cisza i spokój. Tylko w jednym miejscu słychać ożywione głosy. To kawiarnia Rynkowa, w której ogródku zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by obejrzeć najnowszy teledysk Dziadów Kazimierskich do piosenki "Kazimierz Wielki".

Ilość komentarzy 1

Tadeusza Sobolewskiego „Kino widzenia”

Tadeusza Sobolewskiego „Kino widzenia”(2014-07-08)

Czas jest otwarty – pisał sto lat temu Henri Bergson. Kino jest jedyną sztuką, która pozwala to zobaczyć i pojąć – dodaje Tadeusz Sobolewski, krytyk i historyk kina. Podczas 8. edycji Dwóch Brzegów weźmie udział w specjalnej „Lekcji kina” poświęconej zagadnieniu czasu w obrazie filmowym.

Ilość komentarzy 0

Efka

Efka(2014-07-08)

Spektakle teatralne, wystawy, wykłady oraz inne działania w przestrzeni publicznej odbywać się będą w Kazimierzu od 11 do 14 września w ramach Festiwalu Kolonii Artystycznych.

Ilość komentarzy 0

Kazimierz też chodzi: Trzy siedliska

Kazimierz też chodzi: Trzy siedliska(2014-07-08)

Wyruszając na wyprawę nie do końca wiedziałyśmy, co kryje się pod nieco rozbudowanym hasłem „Wiatrakowo – Lipowa Dolina – Dwór w Wylągach”, które wyznaczało z grubsza naszą trasę. Te właśnie miejsca o pięknie brzmiących nazwach zaplanowałyśmy odwiedzić podczas kolejnej naszej wyprawy z kijkami nordic walking. To znaczy moje koleżanki szły z kijkami, a ja wciąż nieprzekonana – bez.

Ilość komentarzy 0

Dwa miasta jeden brzeg

Dwa miasta jeden brzeg(2014-07-06)

Wernisaż, który odbył się w sobotnie popołudnie 5 lipca w KOKPiT, jest znakomitym potwierdzeniem tezy, że Kazimierz jest miasteczkiem artystycznym. Otwarcie wystawy będącej konsekwencją kooperacji malarzy kazimierskich i warszawskich zgromadziło liczne grono zainteresowanych.

Ilość komentarzy 0

Lektura na weekend: Robaczki świętojańskie

Lektura na weekend: Robaczki świętojańskie(2014-07-06)

Ciepłe lipcowe noce sprzyjają spacerom. Wśród krzewów i traw błyskają niekiedy niesamowite zielone iskry. To kwiat paproci? Niewykluczone, chociaż najpewniej to świetliki, których blask dla Ewy Pisuli – Dąbrowskiej  w książce "Dwa brzegi ponad tęczą" stał się inspiracją do rozważań nad ulotnością ludzkich spraw.

Ilość komentarzy 7

II Pardes Festival. Spotkania z Kulturą Żydowską

II Pardes Festival. Spotkania z Kulturą Żydowską(2014-07-06)

Zapraszamy na drugą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską 19-23 sierpnia 2014!

Ilość komentarzy 24

Blues w Zajeździe Piastowskim

Blues w Zajeździe Piastowskim(2014-07-05)

Ci, którzy piątkowe popołudnie postanowili spędzić na koncercie bluesowym w Zajeździe Piastowskim, z pewnością nie mają powodów do narzekań. Artyści występujący tu w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa dostarczyli publiczności niezapomnianych wrażeń.

Ilość komentarzy 0

Piotra Sujki dotknięcie Albanii

Piotra Sujki dotknięcie Albanii (2014-07-05)

Z wykształcenia malarz, z powołania przebywający na misji Ad Gentes ojciec wielodzietnej rodziny. Piotr Sujka, pasjonat malarstwa sakralnego, spotkał się z czytelnikami kazimierskiej Biblioteki Publicznej w piątkowe popołudnie, by zaprezentować pejzaże malowane pastelami.

Ilość komentarzy 1

Kazimierska twórczość Rity Walter-Łomnickiej

Kazimierska twórczość Rity Walter-Łomnickiej(2014-07-05)

W najbliższą niedzielę, w Kamienicy Celejowskiej otwarta zostanie wystawa akwareli Rity Walter – Łomnickiej. Prezentowane prace powstały podczas pobytu artystki w Kazimierzu Dolnym.

Ilość komentarzy 15

Rozpoczynają się Letnie Koncerty Organowe

Rozpoczynają się Letnie Koncerty Organowe (2014-07-04)

Przez dwa miesiące, w każdy sobotni wieczór w kazimierskiej farze odbywać się będą wyjątkowe koncerty. Pierwszym gościem tegorocznych Letnich Koncertów Organowych będzie Julian Gembalski. Koncert już 5 lipca.

Ilość komentarzy 4

Opowieści Piły i Harfy w Korzeniowej

Opowieści Piły i Harfy w Korzeniowej(2014-07-03)

Zakochane w Kazimierzu. Niepokorne. Odważne. Utalentowane. Nieziemskie. Piła i Harfa. Zaprezentują program dla dużych i małych. Piątek w Przystanku Korzeniowa zabrzmi więc naprawdę nietuzinkowo.

Ilość komentarzy 2

Przełom w sprawie Wikarówki

Przełom w sprawie Wikarówki(2014-07-03)

Niszczejące pod murami Kościoła świętej Anny budynki dawnej Wikarówki mają szansę odzyskać dawny blask i służyć jak w przeszłości osobom potrzebującym. W środę przedstawiciele władz miasta, parafii i Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem św. Anny podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie.

Ilość komentarzy 10

Małgorzata Szumowska na Dwóch Brzegach

Małgorzata Szumowska na Dwóch Brzegach(2014-07-02)

W sierpniu rozpocznie się ósma już edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jedną z bohaterek tegorocznej imprezy będzie Małgorzata Szumowska, gość specjalny sekcji „Retrospektywa reżyserska”.

Ilość komentarzy 0

Baszty znów wyjechały z Kazimierza

Baszty znów wyjechały z Kazimierza(2014-07-01)

Koncertem „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych” zakończył się 48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Ucichła już rozbrzmiewająca przez cały weekend ludowa muzyka a szaleństwo sobotniej potańcówki stało się wspomnieniem. Nadszedł więc czas na podsumowanie tegorocznej edycji Festiwalu.

Ilość komentarzy 0

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Festiwal ludowy rozpoczęty! (video) W Kazimierzu Dolnym znów rozbrzmiewa ludowa muzyka. Barwnym korowodem...
Taneczna festiwalowa sobota (video) Sobota festiwalowa w Kazimierzu bez zabawy ludowej obejść się nie może....
Kazimiernikejszyn: powrót w krainę dzieciństwa... Ostatni, jak najbardziej bezspinkowy dzień festiwalowy upłynął pod znakiem...
Z kijkami żółtym szlakiem Kazimierz włącza się w akcję „Lubelskie chodzi z kijkami nordic...
Kazimierz też chodzi: Trzy siedliska Wyruszając na wyprawę nie do końca wiedziałyśmy, co kryje się pod nieco...
Kazimiernikejszyn bez spinki (video) Dziś drugi dzień nowego kazimierskiego festiwalu Kazimiernikejszyn. Pada?...

Ostatnie aktywności w serwisie

Gospoda W Dolinie

Gospoda W Dolinie

aktualizacja oferty

NOWE ATRAKCJE W GOSPODZIE!!!!Kiedy Państwo na Lubelszczyznę przyjedziecie, nasz Kazimierz Dolny i Nałęczów...

Balia Spa&wellness

Balia Spa&wellness

aktualizacja oferty

W swojej ofercie posiadamy do Państwa dyspozycji sześć róznorodnych pokoi. Każde pomieszczenie zaprojektowane jest...

Hotel****, Restauracja, Spa

Hotel****, Restauracja, Spa

aktualizacja oferty

 SUPER OKAZJA GROUPON Pensjonat 4* w Kazimierzu DolnymPobyt dla 2 osób ze śniadaniami, strefą relaksu i więcej od...

Ostatnio komentowane

Nowe wyposażenie w KOKPiT - 2014-07-24 16:02
Rowerem w poszukiwaniu lokalnych sm... - 2014-07-24 11:54
Zwycięzca dołującego konkursu - 2014-07-23 21:25
Drugi Kazimierski Test Coopera - 2014-07-23 20:45