język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Promocja książki „Zapiski z wygnania”(2015-08-31)

Synagoga w Kazimierzu Dolnym gości różnorodnych twórców. Tym razem gościem specjalnym będzie Sabina Baral, autorka książki „Zapiski z wygnania”. Spotkanie odbędzie się 5 września.

Ilość komentarzy 5

Śmiech na zdrowie z Neo-Nówką(2015-08-30)

W natłoku obowiązków, pracy i codziennych problemów warto czasami zwolnić i się… pośmiać. Z samego siebie, z sąsiada czy narodowych przywar.  W sobotnie popołudnie publiczności zgromadzonej na dziedzińcu kazimierskiego Zamku pomógł w tym kabaret Neo-Nówka.

Ilość komentarzy 13

400 lat Kamienic Przybyłowskich (aktualizacja)(2015-08-30)

Pierwszy weekend września zapowiada się dość atrakcyjnie. W Kazimierzu Dolnym będziemy, bowiem świętować obchody 400 urodzin Kamienic Przybyłowskich. Start: 5 września, godzina 10.00.

Ilość komentarzy 9

Wakacje - do zobaczenia za rok!(2015-08-29)

Dzieci z gminy Kazimierz Dolny pożegnały już tegoroczne wakacje. Podczas festynu na zakończenie lata nie brakowało atrakcji. Były wielkie bańki mydlane, pokazy rycerskie, spotkanie z magią oraz słodki poczęstunek.

Ilość komentarzy 0

Budżet Obywatelski(2015-08-29)

W planowaniu miejskiego budżetu uczestniczą zazwyczaj radni i burmistrz. A co z mieszkańcami? Przecież każdy z nas ma swoją listę zadań priorytetowych. Właśnie w tym celu stworzony został Budżet Obywatelski. By wszyscy wspólnie mogli brać udział w planowaniu wydatków ponoszonych przez gminę.

Ilość komentarzy 13

Na pożegnanie lata w Korzeniowej(2015-08-28)

Przed nami ostatni weekend wakacji. Tak więc będzie się działo! Wernisaż Małgorzaty Węgrzyn, koncert zespołu Ayarise oraz koncertowe menu – to wszystko czeka na nas w jednym miejscu. Gdzie? Oczywiście w Klubojadalni Przystanek Korzeniowa.

Ilość komentarzy 2

"Byłam cząstką miasta..." - finisaż wystawy(2015-08-26)

„Byłam cząstką miasta…” to dość oryginalna wystawa, której autorką jest Ewa Trafna. Prace artystki oglądać możemy w Galerii Klimaty w Mięćmierzu. Finisaż wystawy zaplanowano na najbliższą sobotę, 29 sierpnia.

Ilość komentarzy 0

Nie żyje Jerzy Kamas(2015-08-26)

Jerzy Kamas nie żyje. Wybitny aktor filmowy i teatralny. Odtwórca roli Stanisława Wokulskiego z „Lalki” czy Adama, męża Róży z „Cudzoziemki”. Odszedł w wieku 77 lat.

Ilość komentarzy 2

"Dotknięcie Średniowiecza" - festyn na zakończenie lata(2015-08-25)

Tegoroczne wakacje powoli dobiegają końca. W związku z tym, Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym już po raz dziewiąty organizuje festyn, na który zaprasza wszystkie dzieci. Tym razem impreza odbędzie się pod hasłem „Dotknięcie Średniowiecza”.

Ilość komentarzy 0

Symbole Dni Młodzieży w Kazimierzu(2015-08-24)

Od ubiegłego roku pielgrzymują po całym kraju, odwiedzając wiele miast i sanktuariów. W poniedziałek pojawiły się również w Kazimierzu. Symbole Światowych Dni Młodzieży, bo to o nich mowa, mają przygotować wiernych do przyszłorocznego spotkania z papieżem w Krakowie.

Ilość komentarzy 5

Oświadczenie TPMKD(2015-08-24)

Na prośbę Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego publikujemy poniższe oświadczenie.

Ilość komentarzy 0

Się grało i śpiewało(2015-08-23)

Podróż od Azji przez Bałkany po Stany Zjednoczone, a wszystko to… w Kazimierzu! Podczas sobotniego koncertu wieńczącego Pardes Festival zespół Się Gra zaprezentował publiczności muzykę z wielu rejonów świata.

Ilość komentarzy 8

Dzień ormiański na Pardes Festival(2015-08-23)

Piątek podczas Pardes Festival poświęcony był kulturze innej niż żydowska mniejszości w Polsce. Po Romach przyszedł czas na prezentację wątku ormiańskiego, na co nie bez wpływu była zapewne setna rocznica ludobójstwa Ormian przez Turków.

Ilość komentarzy 1

Popołudnie ze śliwką(2015-08-22)

Kolejny dzień z Pardes Festival upłynął pod znakiem śliwki. A przynajmniej jego popołudnie. Degustacje, konkursy, pokaz wędzenia śliwek w tzw. lassach to tylko część atrakcji zaplanowanych na jedno popołudnie. Popołudnie ze śliwką.

Ilość komentarzy 4

Co robić w Kazimierzu w weekend 21-23 sierpnia?(2015-08-22)

Jeśli najbliższy weekend spędzacie w Kazimierzu Dolnym, nie zapomnijcie sprawdzić programu wydarzeń. Zdążycie nacieszyć się Pardes Festivalem oraz skorzystać z innych propozycji.

Ilość komentarzy 0

Oszpicin znaczy... Oświęcim(2015-08-21)

O założeniach projektu „Oszpicin” oraz kontrowersjach z nim związanych  mówił podczas spotkania w ramach Pardes Festival dr Artur Szyndler z Muzeum Żydowskiego w Oświęcimiu.

Ilość komentarzy 2

Dwa Brzegi coraz popularniejsze (2015-08-20)

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki przeszła do historii... jako sukces. Do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą przyjechało jeszcze więcej osób niż w poprzednich latach.

Ilość komentarzy 3

Na grodzisku tętni życie!(2015-08-20)

Jak smakuje kasza jaglana gotowana w glinianym garnku na ognisku? Które rośliny zebrane na łące możemy wykorzystać w kuchni? Jak we wczesnym średniowieczu wyglądało sycenie miodu? Odpowiedzi na te pytania znają uczestnicy Warsztatów Archeologii Doświadczalnej, które odbywają się w Żmijowiskach.

Ilość komentarzy 4

Warsztaty wycinanki żydowskiej(2015-08-19)

W Kazimierzu Dolnym trwa Festiwal Kultury Żydowskiej. W ramach imprezy codziennie odbywają się ciekawe spotkania, projekcje filmowe oraz warsztaty. Jednym z punktów w programie były warsztaty wycinanki żydowskiej prowadzone przez Joannę Matyjasek.

Ilość komentarzy 13

Między słowem a muzyką(2015-08-19)

Dwóch utalentowanych artystów, reprezentujących dwie różne dziedziny sztuki udowodniło, że połączenie improwizowanej muzyki i czytanej literatury może być udane i zaskakujące. Wszystko to podczas wieczoru wieńczącego pierwszy dzień Pardes Festival.

Ilość komentarzy 1

Ceremonia otwarcia Pardes Festival (video)(2015-08-19)

Dziś drugi dzień Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Wczoraj uroczystość otwarcia uświetnili swoją obecnością naczelny rabin Polski Michaela Schudricha oraz przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Kazimierza na czele.

Ilość komentarzy 3

Wspomnienie kazimierskiej śliwki(2015-08-19)

Spacerując uliczkami Kazimierza Dolnego, widzimy jedynie pensjonaty, parkingi, restauracje i galerie. Aż trudno sobie wyobrazić, że 30 czy nawet 20 lat temu przy każdej posesji był sad, w którym rosły jabłonie, grusze oraz kazimierskie śliwki. Dziś takie sady w Miasteczku w zasadzie nie istnieją. Pozostały jedynie wspomnienia…

Ilość komentarzy 9

Pardes Festival: dziś otwarcie!(2015-08-18)

Wystawy, prezentacje, spotkania, filmy,warsztaty poświęcone kulturze żydowskiej - oraz w tym roku - ormiańskiej wypełnią Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską, który rozpoczyna się w Kazimierzu  właśnie dzisiaj 18 sierpnia.

Ilość komentarzy 2

Niedaleko Kazimierza powstanie park wodny (2015-08-18)

Polana za okazałą bramą zwiastuje nie mniej okazałą budowlę. I właściwie nie myli się ten, kto tak myśli, że wkrótce tu taka pewnie powstanie. Tylko, że nie będzie to dom, a ponad dwudziestoczterohektarowy wodny park rozrywki!

Ilość komentarzy 10

Klepisko już działa!(2015-08-17)

Koncerty, wernisaże, warsztaty i oczywiście spektakle. Klepisko na Skowieszynku zostało uroczyście otwarte.

Ilość komentarzy 6

W Synagodze Się Gra!(2015-08-16)

Trójka wybitnych instrumentalistów i osobowości muzycznych wystąpi w kazimierskiej synagodze w wyjątkowym programie inspirowanym muzyką Żydów aszkenazyjskich.  Się Gra wystąpi w Kazimierzu 22 sierpnia w ramach Pardes Festival.

Ilość komentarzy 0

Święto Marii 2015 (video)(2015-08-16)

O tym, że „amerykański sen” nie zawsze się spełnia, przekonali się uczestnicy tegorocznej edycji Święta Marii. Tym razem mówiono o tym, dlaczego pobyt za Oceanem kazimierska pisarka zaliczyła do nieudanych.

Ilość komentarzy 4

Dwa Brzegi: Wyniki Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych(2015-08-15)

Jak co roku jednym z kluczowych punktów Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi był Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych. Oto wyniki.

Ilość komentarzy 0

Stypa na Skowieszynku(2015-08-14)

Na tę Stypę zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Skowieszynka. I przyszli. Młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni. Zajęli wprawdzie miejsca nie bezpośrednio za stołem, tylko na imponującej widowni, ale byli uczestnikami tej niezwykłej... sztuki.

Ilość komentarzy 4

Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (14-16 sierpnia)?(2015-08-14)

Planujecie spędzić świąteczny weekend w Kazimierzu Dolnym? Nie zapomnijcie sprawdzić, jakie atrakcje i wydarzenia w tym czasie na Was czekają!

Ilość komentarzy 3

Pardes Festival już za kilka dni(2015-08-13)

Już we wtorek 18 sierpnia do Kazimierza Dolnego na sześć dni zawitają przyjaciele Pardes Festival.

Ilość komentarzy 13

Zobaczymy wkrótce słowiański Chodlik(2015-08-13)

Jak wyglądało wczesnośredniowieczne grodzisko w Chodliku w okresie świetności? Na co zwrócić uwagę, będąc na terenie grodu, który obecnie przypomina… zwykłą polanę? Już niebawem odpowiedzi na te pytania znajdziemy w jednym miejscu – w Wirtualnym Muzeum Chodlika.

Ilość komentarzy 0

Niski stan wody nie przeszkadza(2015-08-12)

Mamy naprawdę piękne lato tego roku. Słońce i upał ciągną wszystkich nad wodę, także w Kazimierzu, gdzie nie ma naturalnego kąpieliska, a turyści zdani są przede wszystkim na przypensjonatowe baseny.

Ilość komentarzy 3

Punkowa petarda w Korzeniu!(2015-08-12)

W najbliższy piątek 14 sierpnia w Korzeniowej wystąpi zespół o rodowodzie kazimiersko – warszawsko – olsztyńskim El Banda. Dwóch jego członków znamy z Dziadów Kazimierskich – Rolf i Serge teraz pojawią się w punkowym wydaniu!

Ilość komentarzy 0

HoTS w Korzeniowej(2015-08-11)

Korzeniowa zaprasza na sobotnie spotkanie z nową polską sceną jazzową. Tym razem nawiązując do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu zagra zespół HoTS.

Ilość komentarzy 0

Dwa Brzegi: Wyniki plebiscytu publiczności(2015-08-10)

9. edycja Dwóch Brzegów dobiegła końca, a wraz z nią nasz plebiscyt publiczności. Oto 10 najlepszych filmów według festiwalowych widzów.

Ilość komentarzy 2

Otwarcie Teatru na Klepisku(2015-08-10)

Już w najbliższy weekend w Skowieszynku pierwsze przedstawienie Teatru na Klepisku!

Ilość komentarzy 1

Warszawskie Combo Taneczne na zakończenie (video)(2015-08-09)

Warszawskie Combo Taneczne na kazimierskim Rynku w upalną noc festiwalową było jak objawienie. Jakby zmartwychwstanie przedwojennej Warszawy, której gruzy wspominaliśmy pierwszego sierpnia.

Ilość komentarzy 4

Dziewiątka zamknęła, dziesiątka otworzy (video)(2015-08-09)

Zakończył się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Dziewiątka kończy pewną historię, dziesiątka – zaczyna nową! Do zobaczenia za rok!

Ilość komentarzy 29

Szósty Kanał Sztuki na piętnastolecie(2015-08-09)

Ponad 50 obrazów wystawionych przez 25 artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki można było oglądać w dolinie Grodarza przez dwa ostatnie dni Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. VI Kanał Sztuki i 15 lat istnienia Kazimierskiej Konfraterni - za nami.

Ilość komentarzy 1

Margarethe von Trotta w Kazimierzu(2015-08-09)

Jej nazwisko znane jest wszystkim adeptom sztuki reżyserskiej, a filmy przez nią tworzone zdobyły uznanie w oczach wielu krytyków. Gościem specjalnym na festiwalu filmu i sztuki Dwa Brzegi była laureatka prestiżowej nagrody Złotego Lwa Margarethe von Trotta.

Ilość komentarzy 1

Muzycznie przy Wiatraku(2015-08-08)

Nie można sobie wymarzyć piękniejszej scenerii na koncert. Na platformie widokowej przy Wiatraku w Mięćmierzu z wystąpił kwartet smyczkowy. A wszystko w ramach 9. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 3

Dwa Brzegi: wielki finał!(2015-08-08)

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi powoli dobiega końca. Na ostatnie dni przygotowaliśmy więc sporo wiele filmowych - i nie tylko – atrakcji.

Ilość komentarzy 0

Co robić w weekend (7-9 sierpnia) w Kazimierzu Dolnym?(2015-08-08)

Przed nami jeden z najgorętszych weekendów tego lata! Wpływ na to będzie miała zarówno temperatura, jak i kończący się Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jakich innych atrakcji należy spodziewać się w tym czasie w mieście i okolicy?

Ilość komentarzy 0

Zanosi się na wielkie wydarzenie(2015-08-07)

Kazimierz. Miejsce magiczne dla wielu osób na tyle, że chcą tu mieszkać, tu się budować. I powstają domy nowe – duże i małe, ładne i brzydkie, często co najmniej dyskusyjne.  Jaka powinna być architektura Kazimierza? O tym na przykładzie nowego centrum turystycznego w Kazimierzu mówili goście Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza.

Ilość komentarzy 72

Dwa Brzegi: Margarethe von Trotta i Paweł Pawlikowski (2015-08-07)

Choć zostały już tylko trzy dni Festiwalu, Dwa Brzegi nadal nie zwalniają tempa. Znakomite nazwiska i świetne filmy czekają na wszystkich, którzy w piątek zawitają do miasteczka festiwalowego.

Ilość komentarzy 0

Niesfilmowani(2015-08-06)

„Niesfilmowani” to cykl spotkań literackich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Spotkania odbywają się w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 0

Kino za Rogiem na Dwóch Brzegach(2015-08-05)

Fenomenem Kazimierza jest fakt, że od kilkunastu lat miłośnicy kina spotykają się tutaj mimo, że kino w tym miejscu jest w zasadzie przeszłością. W zasadzie… bo chociaż Kino Wisła działające w synagodze do lat dziewięćdziesiątych to już tylko wspomnienie – to od roku działa w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki Kino za Rogiem.

Ilość komentarzy 2

"Przeszłość ma przyszłość" - o rewitalizacji produkcji TVP(2015-08-04)

Telewizja Polska, co roku produkuje nowe audycje, filmy, dokumenty. Jednak sporym zainteresowaniem cieszą się także stare produkcje. Stąd pomysł na rewitalizację produkcji filmowych TVP, o której dyskutowano podczas festiwalu Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 0

Szymon Hołownia na Dwóch Brzegach(2015-08-03)

Znany ze współprowadzenia programu „Mam talent” Szymon Hołownia był gościem niedzielnego spotkania w salonie Empik podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tym razem nie było mowy o show biznesie czy karierze dziennikarskiej. Rozmawiano o tym… jak czynić dobro na co dzień.

Ilość komentarzy 18

Zlikwidowano nielegalną uprawę(2015-08-02)

Ponad półtorametrowe krzaki konopi indyjskich zlokalizowali policjanci na jednej z posesji w gminie Kazimierz Dolny. Właścicielowi grozi teraz kara do 3 lat więzienia.

Ilość komentarzy 7

Dziady na Klepisku(2015-08-01)

Dwa tygodnie przed oficjalną inauguracją „Teatru na Klepisku” Skowieszynek otworzył swe podwoje dla publiczności. Na Klepisku zagrały Dziady Kazimierskie.

Ilość komentarzy 22

Godzina W w Kazimierzu(2015-08-01)

Pierwszego dnia sierpnia o godzinie 17.00 w całym kraju zawyły syreny, a Polacy zatrzymali się w chwili zadumy. Również Kazimierz stanął miejscu w godzinę „W”. Tym samym mieszkańcy oraz turyści uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ilość komentarzy 14

Bieg Szlak trafi za nami(2015-08-01)

Ponad 400 osób stanęło w sobotę 1 sierpnia na starcie III Biegu Szlak Trafi w Parchatce.

Ilość komentarzy 2

9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczęty!(2015-08-01)

Rozpoczął się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Przed nami cały tydzień spotkań, koncertów, projekcji filmowych i wykładów.

Ilość komentarzy 0

Dwa Brzegi: Program spotkań i wydarzeń(2015-08-01)

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to nie tylko projekcje filmowe. To również spotkania z twórcami, wystawy malarstwa i fotografii, koncerty, prezentacje i wykłady. Program spotkań i wydarzeń artystycznych tegorocznego festiwalu pęka w szwach. Zobaczcie sami.

Ilość komentarzy 0

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Niski stan wody nie przeszkadza Mamy naprawdę piękne lato tego roku. Słońce i upał ciągną wszystkich nad...
Śmiech na zdrowie z Neo-Nówką W natłoku obowiązków, pracy i codziennych problemów warto...
Dziewiątka zamknęła, dziesiątka otworzy (video) Zakończył się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Dziewiątka kończy...
Klepisko już działa! Koncerty, wernisaże, warsztaty i oczywiście spektakle. Klepisko na...
Zanosi się na wielkie wydarzenie Kazimierz. Miejsce magiczne dla wielu osób na tyle, że chcą tu...
Stypa na Skowieszynku Na tę Stypę zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Skowieszynka. I przyszli....

Ostatnie aktywności w serwisie

Dom Michalskiego Swojska Z

Dom Michalskiego Swojska Z

aktualizacja oferty

Wyjątkowa okazja!Mamy jeszcze wolne pokoje 2 osobowe we wrześniu!!!Spokojne, kameralne pobyty w ciągu tygodnia i...

nowy komentarz

A ja widzę Marzenkę i Ciekawską :)

Pod Kasztanami Nocleg Ze

Pod Kasztanami Nocleg Ze

aktualizacja oferty

      Zapytania w sprawie wolnych pokoi proszę przesyłać mailem. Witamy i zapraszamy. DOM POD KASZTANAMI...

Ostatnio komentowane

Dwa Brzegi: Festiwal Dwa Brzegi cza... - 2015-09-01 11:53
Budżet Obywatelski - 2015-09-01 10:18
Śmiech na zdrowie z Neo-Nówką - 2015-09-01 10:12
Na pożegnanie lata w Korzeniowej - 2015-08-30 20:19
400 lat Kamienic Przybyłowskich (ak... - 2015-08-28 23:16