Archiwum - lipiec 2016

Od czwartku przy szkole na ul. Nadwiślańskiej praca wre. Wznoszone są namioty, które już niedługo posłużą za sale kinowe podczas Festiwalu Dwa Brzegi. 

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym przygotowało dla wszystkich miłośników sztuki wielką niespodziankę. Otóż w najbliższą niedzielę, 24 lipca będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy mieszczące się w Gmachu Głównym.

Choć decyzja o tym, że pieniądze z Budżetu Obywatelskiego zostaną przeznaczone na siłownię plenerową zapadła jeszcze w ubiegłym roku, zadania do tej pory nie udało się zrealizować. Wszystkiemu winna jest lokalizacja.

Jeśli podczas najbliższego weekendu zamierzacie odwiedzić nasze piękne miasteczko, przygotowana niżej lista wydarzeń powinna was zainteresować. W programie znalazło się między innymi kino pod gołym niebem oraz wycieczki z przewodnikiem. Co oprócz tego – zobaczcie sami!

Koncerty, aukcja obrazów, mnóstwo pysznego jedzenia oraz wspaniała zabawa połączona ze zbiórką pieniędzy. Wszystko to odbędzie się podczas charytatywnego festynu dla Franka.

W czasie II Wojny Śwaitowej w okolicy Janowca starły się wojska radzieckie i niemieckie. O tych dramatycznych wydarzeniach opowiadać będzie wystawa pt. „Przyczółek – береговой плацдарм – Landekopf 2016. Janowiec 1944-1945”. Otwarcie wystawy już w tę sobotę.

W tę sobotę będzie miało miejsce czwarte spotkanie z cyklu Winny Kazimierz. Ponownie zawita ono w Trzecim Księżycu Lokalnym Bistrze. Gościem specjalnym zostanie Cezary Łazarewicz. Wieczorem, po spotkaniu, odbędzie się koncert Wery Kidżeski.

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zbliża się wielkimi krokami. Dostępny jest już program projekcji filmowych, a lada moment będziemy mogli zobaczyć także program spotkań i wydarzeń. Internetowa sprzedaż biletów już ruszyła.

Produkty zielarskie, miody, oleje tłoczone na zimno oraz rękodzieło - wszystko to będzie można obejrzeć i nabyć na Kiermaszu Produktów Lokalnych, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Kazimierzu Dolnym.

Również tego roku smak i zapach śliwki towarzyszy Pardes Festival. Już po raz kolejny w klimatycznym Pensjonacie Folwark Walencja odbędzie się Popołudnie ze Śliwką, czyli cykl spotkań nawiązujących do historii sadów śliwkowych w Kazimierzu Dolnym i na Lubelszczyźnie, tradycji wędzenia śliwek oraz handlu wędzonymi śliwkami prowadzonego przez kupców żydowskich.

W naszej gminie uruchomiono Kazimierski System Informacji SMS. Jest to nowy pomysł Urzędu Miasta na przekazywanie ważnych wiadomości mieszkańcom gminy. 

Jak co roku na Dwóch Brzegach najlepsze propozycje filmowe i odkrycia ostatnich miesięcy. W programie sekcji „Świat pod namiotem” znajda się filmy, które święcą triumfy na międzynarodowych festiwalach.

W ostatnią sobotę w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki odbyło się XXX spotkanie Akademii Odkryć Fotograficznych. Gościem specjalnym był wybitny fotograf Wojciech Prażmowski. 

Powoli kończy się druga edycja Festiwalu Didgeridoo „Dźwięki z Korzenia”. Codziennie odbywały się koncerty i warsztaty, dzięki którym można było poznać bliżej niezwykły instrument didgeridoo i jego brzmienie. Zapraszamy na relację, jakie dźwięki dobiegały z Korzenia w sobotę!  

W ostatni weekend lipca, w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowy koncert Grażyny Łobaszewskiej. Będzie to swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki.

Lawendowe Love to bez wątpienia najbardziej pachnące święto w Kazimierzu Dolnym. 23 lipca na pachnącym lawendą placu, tuż przy Małym Rynku odbędą się warsztaty, spotkania oraz koncert Wojtka Bochry.

Przedstawiamy program weekendowych wydarzeń w naszym mieście. Nie zabraknie koncertów, warsztatów i ciekawych spotkań – przekonajcie się sami!

Przed nami II edycja Festiwalu Didgeridoo „Dźwięki z Korzenia". Przez cztery dni w Klubojadalni Przystanek Korzeniowa odbywać się będą koncerty i warsztaty. Start już w czwartek!

Wydarzenia muzyczne na Pardes Festival 2016 wplecione zostały w określony kontekst i wpisane w scenariusz wydarzeń festiwalowych tak, aby goście festiwalowi poznali bogactwo świata muzycznego kojarzonego z idiomem żydowskim w jego wielu wymiarach.

Nowa ulica Puławska

Kończy się długo oczekiwany remont drogi powiatowej, łączącej Kazimierz Dolny z Bochotnicą. Ulica Puławska zyskała nową nawierzchnię, wyrównane pobocza oraz chodnik.

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się już 30 lipca. Poniżej prezentujemy szczegóły Gali Otwarcia.

Muzeum Nadwiślańskie organizuje w sobotę 16 lipca spotkanie z prof. Dorotą Kudelską z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wybitną badaczką życia i twórczości Jacka Malczewskiego. 

Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i doceniony przez jury Berlinale najnowszy film Tomasza Wasilewskiego „Zjednoczone stany miłości” pokażemy na tegorocznych Dwóch Brzegach w sekcji „Świat pod namiotem”.  Do sekcji trafiają filmy wyselekcjonowane na polskich i zagranicznych festiwalach.

Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym znów kompletna. Od momentu złożenia mandatu przez radnego Leszka Skocza upłynęło kilka miesięcy. W niedzielę, 10 lipca odbyły się wybory uzupełniające. Nową radną została Mariola Materek.

W niedzielę, ostatniego dnia Kazimiernikejszyn, odbył się Wielki Dziadowski Kazimiernikejszyn Trial. Zawodnicy zmierzyli się z 10 kilometrową trasą biegnącą przez wąwozy, lasy, pola, góry i doły. 

Trzecia edycja festiwalu Kazimiernikejszyn dobiegła końca. Za nami cztery dni wypełnione pozytywnym szaleństwem, muzyką oraz aktywnym wypoczynkiem. Podsumujmy więc jak wyglądała tegoroczna kazimierska zabawa bez spinki. 

Kazimiernikejszyn 2016 za nami. Festiwal zakończyło pożegnalne śmianie i śpiewanie. Na kazimierskim Rynku wystąpiły Dziady Kazimierskie, prezentując zarówno stare szlagiery, jak i utwory z nowej płyty.

Sobotnie koncerty w kamieniołomach nie zawiodły spragnionych zabawy bez spinki uczestników. I choć festiwal Kazimiernikejszyn dobiegł końca to muzyczne przeżycia, jakie nam zaoferował na długo pozostaną w pamięci.

Trzecia edycja Kazimiernikejszyn trwa w najlepsze. Pierwszy dzień koncertów w kamieniołomach już za nami i jest co wspominać. Zespoły dały z siebie wszystko a zabawa trwała do późnej nocy.  Jednak to zaledwie początek, kazimierski festiwal bez spinki dopiero się rozkręca.

Bumper Balls, warsztaty śmiechu, Ludoteka Roszada, wróżby bez spinki czy malowanie twarzy to tylko niewielka część programu Kazimiernikejszyn 2016. Dwa festiwalowe dni za nami.

Pod koniec lipca na kazimierskim Zamku odbędzie się koncert dwójki młodych artystów z Kazimierza – Moniki Malczak oraz Wojciecha Bochra. Finałem koncertu będzie przedstawienie „Myśleć sercem – Papieskie inspiracje” – autorski projekt znanego aktora Dariusza Jakubowskiego.

Nadchodzący weekend upłynie głównie pod znakiem Festiwalu Kazimiernikejszyn. Ale oprócz festiwalowych koncertów, warsztatów i rajdów, w weekendowym programie znalazły się także inne wydarzenia.

Rozpoczął się Festiwal Kazimiernikejszyn. Koncerty, warsztaty i mnóstwo pozytywnej energii - to wszystko można znaleźć w jednym miejscu, w Kazimierzu Dolnym.

Jeszcze tylko przez kilka godzin na kazimierskim Rynku gościć będzie punkt edukacyjny „HCV Jestem Świadom”. Chcesz zdobyć wiedzę na temat wirusa HCV? Szukaj namiotu oznaczonego flagą z rekinem.

Zdobywca Złotej Palmy, „Ja, Daniel Blake” KenaLoacha, otworzy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tegoroczna edycja odbędzie się już po raz dziesiąty.

Był już festyn i aukcja obrazów, teraz nadszedł czas na kolejne wydarzenie mające na celu pomoc sześcioletniemu Frankowi. W ostatnią niedzielę lipca, w Hotelu Król Kazimierz odbędzie się charytatywna kolacja z gwiazdami. Bilety już są w sprzedaży.

O kładce na Bystrej mówi się już od dawna. Dzięki niej ruch pieszy i rowerowy między Kazimierzem a Puławami byłby szybszy i bezpieczniejszy. Póki co kładki jednak nie ma.  Podjęte za to zostały pewne działania w tej sprawie...

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi coraz bliżej. Chcesz zostać wolontariuszem i pisać do gazety festiwalowej „Głos Dwubrzeża” wydawanej w trakcie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi? Nabór trwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 lipca.

Maria u Marii

W Domu Kuncewiczów eksponowana jest unikatowa rzeźba Augusta Zamoyskiego. Pracę prezentującą aktorkę Marię Brydzińską udostępniło Muzeum Zamoyskiego w Jabłoniu.

"Miejsce osobne" to tytuł wystawy malarstwa Magdaleny Limbach. Jej prace opowiadają o człowieku, jego materialnej i duchowej naturze oraz o miejscu, gdzie każdy z nas staje sam na sam ze swoim prawdziwym ja. Wystawę można oglądać do 3 sierpnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. 

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Grzegorza Turnaua, który 23 lipca wystąpi na kazimierskim Zamku.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to przede wszystkim projekcje filmowe i różnorodne spotkania. Ale nie tylko. Kazimierski festiwal to także muzyka. Jakie koncerty zaplanowano na 10. edycję imprezy?

Archiwum