język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Wieczór naprawdę gorący (video)(2014-09-21)

Mimo że ochładzało się z każdą godziną im bliżej północy – to był naprawdę gorący wieczór. Publiczność na kazimierskim Rynku rozgrzewały gorące hiszpańskie flamenco i gra naszych siatkarzy.

Ilość komentarzy 0

Hiszpańskie rytmy na kazimierskim Rynku(2014-09-19)

Po raz kolejny w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Konferencja Naukowo - Szkoleniowa Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych.  Sympozjum towarzyszyć będzie koncert, podczas którego wystąpi grupa Danza del Fuego oraz hiszpańska tancerka Anna Villacampa z zespołem.

Ilość komentarzy 3

Melodie hebrajskie Marcina Króla(2014-09-18)

Po raz kolejny w budynku dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym posłuchać będziemy mogli wspaniałej muzyki. Tym razem będą to „Melodii hebrajskie” w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz. Koncert już w najbliższą sobotę, 20 września.

Ilość komentarzy 5

Mazovia MTB Marathon Kazimierz Dolny’14(2014-09-18)

Już w najbliższą niedzielę 21 września w Kazimierzu odbędą się wyścigi rowerowe Merida Mazovia MTB Marathon. Swój udział w imprezie zadeklarowało już ponad 500 zawodników.

Ilość komentarzy 1

Studium: zbliża się wielki finał?(2014-09-18)

W Kazimierzu Dolnym po raz kolejny odbyło się spotkanie w sprawie projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny. Co nowego ustalono?

Ilość komentarzy 46

Odbędzie się mimo wszystko(2014-09-18)

Na dwa tygodnie przed terminem gmina Kazimierz Dolny wycofała się z finansowania wyścigów rowerowych Merida Mazovia MTB Marathon. Impreza jednak się odbędzie.

Ilość komentarzy 12

Przyjechali tu fotografować(2014-09-17)

Lekarze z Lubelskiej Izby Lekarskiej przez cztery dni przedłużonego nieco ostatniego weekendu szukali w Kazimierzu tematów do… fotografowania. – To odskocznia od pracy zawodowej, relaks, ładowanie akumulatorów – twierdzą medycy.

Ilość komentarzy 0

Kolejny festiwal za rok!(2014-09-17)

Oklaskami na stojąco zakończył się I Europejski Festiwal Kolonii Artystycznych w Kazimierzu Dolnym. Kolejny planowany jest za rok w jednej z ponad dwustu kolonii artystycznych zrzeszonych w Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych EuroArt.

Ilość komentarzy 5

Słowiańskie Babie Lato po raz szósty!(2014-09-16)

Słowiańskie Babie Lato odbywające się na Grodzisku Żmijowiska to już tradycja. Impreza kończąca intensywny sezon już od sześciu lat przyciąga miłośników wiedzy o naszych przodkach. Tak było również tym razem.

Ilość komentarzy 0

XVI Święto Jesieni(2014-09-15)

Owoce, kwiaty, grzyby oraz przetwory domowe - to tylko niektóre z darów jesieni, jakie będzie można znaleźć na wystawie plenerowej "Z lasów, pól i ogrodów". Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli wspólnie zapraszają na XVI edycję imprezy pod hasłem Święto Jesieni.

Ilość komentarzy 1

Pokolenie pomiędzy... (2014-09-14)

Obrazy Zenona Kononowicza, Stanisława Jana Łazorka, Jerzego Gnatowskiego, Andrzeja Kołodziejka, Wojciecha Kosowskiego – ikon kazimierskiego malarstwa – złożyły się na wystawę „Pokolenie pomiędzy” zorganizowaną w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w ramach Europejskiego Festiwalu Kolonii Artystycznych.

Ilość komentarzy 4

IV Festiwal Orkiestr Dętych (video)(2014-09-14)

W weekend w Kazimierzu Dolnym nie można się nudzić. Tym bardziej na Rynku, gdzie gościnnie występują muzycy w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.

Ilość komentarzy 12

Lalki dla dzieci i dorosłych(2014-09-13)

Europejski Festiwal Kolonii Artystycznych w Kazimierzu Dolnym trwa w najlepsze. Jedną z jego atrakcji są przedstawienia Grupy Teatralnej Klinika Lalek z Karkonoszy.

Ilość komentarzy 0

Europejski Festiwal Kolonii Artystycznych rozpoczęty! (video)(2014-09-12)

Blisko 40 różnych wydarzeń artystycznych – wystaw, prelekcji, pokazów filmów o sztuce. Kazimierskie środowisko artystyczne wespół z kolegami z Worpswede (Niemcy), Krzemieńca (Ukraina), Szklarskiej Poręby i Zakopanego celebruje w ten weekend w Kazimierzu swoje wielkie święto.

Ilość komentarzy 19

Wystawa tuż obok(2014-09-11)

Akwarele, rysunki i obrazy olejne Jerzego Gnatowskiego złożą się na wspomnieniową wystawę „Tuż obok” w Galerii Mit. Wernisaż w najbliższą sobotę.

Ilość komentarzy 0

Przyjdź na casting do filmu "Wołyń"(2014-09-11)

Wkrótce ruszą zdjęcia do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”, a już w najbliższą niedzielę w Kazimierzu – casting do tego filmu. Niektóre sceny realizowane będą także w tutaj.

Ilość komentarzy 1

Leszek Długosz w Domu Kuncewiczów (video)(2014-09-11)

W 75. rocznicę wojennego exodusu rodziny Kuncewiczów z Kazimierza Dolnego, w Wilii pod Wiewiórką odbyło się wyjątkowe spotkanie. Swoimi myślami na temat nadwiślańskiego Miasteczka podzielił się Leszek Długosz.

Ilość komentarzy 0

Fotografia jest dla mnie deklaracją(2014-09-11)

Jakie pułapki czyhają na fotografów działających w Kazimierzu? I dlaczego to właśnie fotograficy a nie malarze są spadkobiercami przedwojennych malarskich tradycji w nadwiślańskim Miasteczku? Na te i inne pytania poznają Państwo odpowiedzi, czytając rozmowę z pierwszym bohaterem naszego cyklu "Kazimierscy fotograficy".

Ilość komentarzy 7

Festiwal Kolonii Artystycznych tuż tuż (video)(2014-09-11)

Wystawy, projekcje filmowe, debaty…- te oraz inne atrakcje czekają na uczestników Festiwalu Kolonii Artystycznych, który będzie miał miejsce w Kazimierzu Dolnym oraz Mięćmierzu w dniach 11-14 września.

Ilość komentarzy 4

Muzykanci zagrają podczas EFKA (video)(2014-09-10)

Muzyka łemkowska, węgierska, bałkańska, cygańska, żydowska oraz pieśni tradycyjne z niemal wszystkich zakątków Polski – to repertuar zespołu Muzykanci, który wystąpi w sobotę 13 września w ramach Europejskiego Festiwalu kolonii Artystycznych.

Ilość komentarzy 0

Weekend w Kazimierzu Dolnym(2014-09-10)

Niewielkich rozmiarów płótna, kawałki litego drewna oraz specjalne płyty, a na nich nadwiślańskie Miasteczko. Niezwykłe prace Ewy Gierasimiuk oglądać będzie można w kazimierskiej bibliotece. Wernisaż wystawy "Weekend w Kazimierzu Dolnym" już w najbliższy piątek 12 września.

Ilość komentarzy 0

Pomóżmy naszym strażakom!(2014-09-09)

Teledysk „Kazimierska OSP” Dziadów Kazimierskich może wygrać w ogłoszonym przez pismo Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP „Strażak” konkursie „Strażacy ochotnicy w działaniu!”. Czy tak się stanie – zależy od Waszych głosów!

Ilość komentarzy 0

Znów sprawdzali swoją formę(2014-09-09)

Przy pięknej wrześniowej pogodzie w minioną niedzielę szesnastu uczestników sprawdzało swoją kondycję w II Kazimierskim teście Coopera. Po 12 minutach rywalizacji można było stwierdzić: jest lepiej!

Ilość komentarzy 2

Nagroda dla prof. Zofii Mitosek(2014-09-08)

Prof. Zofia Mitosek - rodowita kazimierzanka prowadząca nieprzerwanie od 2007 r. ”Niedziele Literackie" w Domu Kuncewiczów została uhonorowana nagrodą Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia naukowe.

Ilość komentarzy 2

Sienkiewicz zawitał do dworu z Moniak (video)(2014-09-07)

Po raz trzeci z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego cała Polska uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania. Tym razem po Mickiewiczu i Fredrze przyszedł czas na Sienkiewicza.

Ilość komentarzy 1

Osy i lambretty w kazimierskim słońcu(2014-09-07)

Kazimierski Rynek w mijający weekend gościł wyjątkowe pojazdy. O czym mowa? O zabytkowych skuterach Osa i Lambretta…

Ilość komentarzy 12

Renesans nadwiślańskiej wąskotorówki(2014-09-06)

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa co weekend przyciąga całe tłumy turystów. Bez wątpienia jest to jedna z największych atrakcji regionu.

Ilość komentarzy 0

Kazimierz miastem fotografików? (2014-09-04)

Przyzwyczailiśmy się już, że Kazimierz to miasto malarzy i artystycznych galerii. Wystawione na zewnątrz obrazy zachęcają , by wstąpić do środka i zasmakować w sztuce. Liczne wernisaże, wystawy i spotkania pomagają zanurzyć się w środowisku artystycznym Kazimierza. A jak w tej rzeczywistości odnajdują się fotograficy?

Ilość komentarzy 1

Narodowe Czytanie: „Trylogia” Sienkiewicza(2014-09-03)

Już po raz trzeci na terenie całej Polski będzie miało miejsce Narodowe Czytanie. Do akcji tradycyjnie włącza się Kazimierz Dolny. Tym razem posłuchamy „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Ilość komentarzy 1

Słowiańskie Babie Lato' 14(2014-09-03)

Warsztaty budowy pierwotnych instrumentów muzycznych, prezentacja kuchni średniowiecznej oraz teatr ognia w wykonaniu grupy "Dyptam” z Puław – to tegoroczne atrakcje Słowiańskiego Babiego Lata w Grodzisku Żmijowiska.

Ilość komentarzy 0

"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła"(2014-09-03)

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych po raz czwarty na Ziemi Puławskiej. Już w dniach 12-14 września muzyczne korowody przejdą ulicami Kazimierza Dolnego i Puław.

Ilość komentarzy 0

List otwarty w sprawie sporu Mięćmierz - Okale(2014-09-02)

W związku ze sprawą feralnego koncertu Budki Suflera w Mięćmierzu, który skłócił mieszkańców dwóch wiosek tworzących jedno sołectwo Mięćmierz – Okale – głos zabrał producent Festiwalu Dwa Brzegi Zbigniew Dobrosz.

Ilość komentarzy 17

Ostatni wakacyjny blues (video)(2014-09-01)

Wakacje niestety za nami. Zakończył się także cykl wydarzeń muzycznych w Zajeździe Piastowskim określanych jako Wakacyjna Scena Bluesa.  Ostatni z koncertów w stylu Afro Groove dała Magda Piskorczyk - voix noire et au costume blanc – czarny głos w kostiumie.

Ilość komentarzy 0

Kolejny dzwonek w temacie szkoły(2014-09-01)

Wybrzmiał już pierwszy po wakacjach dzwonek we wszystkich szkołach w gminie Kazimierz Dolny. W tym roku naukę w klasach pierwszych rozpocznie 185 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ilość komentarzy 9

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Europejski Festiwal Kolonii Artystycznych... Blisko 40 różnych wydarzeń artystycznych – wystaw, prelekcji,...
Fotografia jest dla mnie deklaracją Jakie pułapki czyhają na fotografów działających w Kazimierzu? I...
Jak Mięćmierz i Okale o Budkę się pokłóciły Podniesione głosy i wzajemne zarzuty. We wtorkowy wieczór odbyło się...
IV Festiwal Orkiestr Dętych (video) W weekend w Kazimierzu Dolnym nie można się nudzić. Tym bardziej na Rynku,...
Sienkiewicz zawitał do dworu z Moniak (video) Po raz trzeci z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego cała...
Osy i lambretty w kazimierskim słońcu Kazimierski Rynek w mijający weekend gościł wyjątkowe pojazdy. O czym mowa?...

Ostatnie aktywności w serwisie

2014-09-21 12:45:12

nowy komentarz

A chodzi o pokój jadalny, czy sypialny? :)

Janusz

nowy komentarz

Kilkakrotnie z Rafałem wnioskowaliśmy aby wszyscy radni złożyli oświadczenia dotyczące składanych wniosków o...

Dom Michalskiego Swojska Z

Dom Michalskiego Swojska Z

aktualizacja oferty

Posiadamy jeszcze wolne pokoje we wrześniu, fcena zależy od długości pobytu i wynosi od 45 -55 zł.  SERDECZNIE...

Ostatnio komentowane

Odbędzie się mimo wszystko - 2014-09-22 00:02
Studium: zbliża się wielki finał? - 2014-09-21 21:33
Melodie hebrajskie Marcina Króla - 2014-09-21 15:57
Mazovia MTB Marathon Kazimierz Doln... - 2014-09-21 08:23