język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Geopark: prace trwają(2015-01-29)

Trwają prace nad zagospodarowaniem kazimierskich kamieniołomów. Miasto przygotowuje się w tej kwestii do konkursu, w wyniku którego zostanie wyłoniona najlepsza koncepcja zagospodarowania tego terenu.

Ilość komentarzy 3

Dziadowski CZOCH trial(2015-01-28)


Już w lutym w Kazimierzu Dolnym odbędzie się K.ZIMIErnikejszyn 2015. Jednym z punktów programu imprezy jest „Dziadowski CZOCH trial”, czyli pięciokilometrowy bieg wąwozami, polnymi drogami i leśnymi ścieżkami. Masz ochotę wziąć udział w tym wydarzeniu? Zapisy już ruszyły, a liczba miejsc jest ograniczona.

Ilość komentarzy 0

Aktualne warunki narciarskie 29.01.2015 (video i nowe zdjęcia)(2015-01-28)

Na kartach kalendarza zima. Jednak pogoda jest tak zmienna, że czasem trudno przewidzieć jaka aura będzie następnego dnia. Mimo trudności trzy stoki narciarskie: w Kazimierzu Dolnym, Parchatce i Rąblowie są czynne. Aktualne warunki narciarskie oraz informacje praktyczne, poniżej.

Ilość komentarzy 13

Nie żyje Daniel de Tramecourt(2015-01-27)

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dziś nad ranem artysta malarz Daniel de Tramecourt, członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Ilość komentarzy 2

Na razie skarpa i fundamenty(2015-01-27)

Za oknami ciemno, szaro i ponuro, co niezbyt optymistycznie nastraja do życia, ale ta niezimowa pogoda sprzyja budowniczym. I dobrze, skoro w Kazimierzu trwają prace przy budowie nowej szkoły.

Ilość komentarzy 8

Koszczyc się bawi (video)(2015-01-26)

Maturzyści z Koszczyca – uczniowie ostatnich klas Technikum Hotelarskiego i Technikum Logistycznego w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza – bawili się na uroczystym balu zorganizowanym równo sto dni przed maturą.

Ilość komentarzy 2

Pamiętali o powstaniu(2015-01-25)

Już po raz piąty w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego spod świątyni Sybilli w Puławach wyruszył Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Puławy - Kazimierz Dolny.

Ilość komentarzy 0

Ta ostatnia niedziela...?(2015-01-24)

W Domu Kuncewiczów posłuchać będziemy mogli poezji Julii Hartwig – przed nami pierwsza w tym roku „Niedziela Literacka”. Ale chyba nie ostatnia?

Ilość komentarzy 13

Nie ruszajmy latarni umarłych(2015-01-23)

Projekt przesunięcia kapliczki przy Lubelskiej wciąż budzi emocje. O wartości tego obiektu podczas spotkania Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego przekonywał regionalista, historyk sztuki Kazimierz Parfianowicz.

Ilość komentarzy 10

K.ZIMIErnikejszyn(2015-01-22)

Myślicie, że zimą w Kazimierzu Dolnym nic się nie dzieje? Jesteście w błędzie! Już w lutym w nadwiślańskim Miasteczku odbędzie się wyjątkowo tajemnicza impreza „K.ZIMIErnikejszyn 2015”.

Ilość komentarzy 2

Zaparkujemy wygodniej(2015-01-21)

Przy wjeździe do Kazimierza powstaną nowoczesne parkingi. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na projektowanie tego miejsca.

Ilość komentarzy 21

Zagłosuj na Igę Sarzyńską!(2015-01-21)

Do 22 lutego 2015 roku trwa głosowanie na Branżową Osobowość Roku. Kandydaci to osoby niezwykle cenione w świecie piekarskim i cukierniczym lub takie, które w ostatnich 12 miesiącach w szczególny sposób w nim zaistniały. Jedną z kandydatek jest kazimierzanka Iga Sarzyńska!

Ilość komentarzy 18

Z Kazimierza na fotel prezydenta RP(2015-01-20)

W maju czekają nas wybory prezydenckie. Powoli poznajemy kandydatów na ten urząd z kolejnych ugrupowań politycznych. Okazuje się, że i Kazimierz ma swojego kandydata.

Ilość komentarzy 17

Dancing retro w Korzeniowej(2015-01-20)

Skandalizujący di dżeje z Warszawy zaprezentują okazjonalne taneczne piosenki, okraszone toastami dla: Maniusi, Ady, Barbary, Agnieszki, Blanki, Ireny, Hanki, Eweliny,Jadzi,Joanny,Joli, Kaśki, Ludwiki, Marysi, Nataszy, Niny, Violetty, Walerii, Weroniki, Wandy, Zosi, Tamary, Rebeki, Jana, Jurka, Mariuszka, Stacha, Nikodema, Wojtusia, Roberta …a także przeboje z epoki.

Ilość komentarzy 3

Noc Tanga Argentyńskiego (2015-01-19)

Co  łączy miłośników tanga argentyńskiego z miłośnikami Kazimierza Dolnego? Pewnie wiele osób się zdziwi, ale połączenie tych dwóch fascynacji jest możliwe. A wszystko dzięki „Noche de Tango – I Międzynarodowej Nocy Tanga Argentyńskiego”, która odbędzie się w czerwcu tego roku w Kazimierzu nad Wisłą.

Ilość komentarzy 15

Kolędujmy w Kazimierzu (video)(2015-01-18)

Młode kazimierskie chóry: Canto, Cantare i Chór Kameralny  zaprezentowały się w sobotę na tle świątecznej aranżacji w Farze w koncercie „Kolędujmy w Kazimierzu”.

Ilość komentarzy 1

W obronie kapliczki(2015-01-17)

Wywodzący swą świetność ze średniowiecza Kazimierz decyzją prezydenta RP jest pomnikiem historii. Tym bardziej zabytki, które się tu znajdują powinny być objęte ochroną. Dlaczego w takim razie XVI – wieczna kapliczka z Chrystusem Frasobliwym przy ulicy Szkolnej okazuje się „persona non grata” przy nowej szkole, której jeszcze nie ma?

Ilość komentarzy 31

Celtycki karnawał w Korzeniowej (video)(2015-01-16)

Korzeniowa zaprasza w sobotę na Karnawałowe Party w Korzeniowej. Tym razem zatańczymy w towarzystwie szczególnej formacji grającej gorące celtyckie rytmy od blisko 25 lat. Impreza taneczna/koncert w stylu irlandzkim karnawałowo rozbuja korzeniową brać i przybyłych gości. wystawiamy stoły i tańczymy ile wlezie!!!

Ilość komentarzy 0

Kazimierz zimową nocą (video)(2015-01-15)

Zimową nocą Kazimierz jest najpiękniejszy. Śnieg i mrok ukrywa wszystkie niedoskonałości Miasteczka, a dyskretne oświetlenie podkreśla to, co w nim najbardziej wartościowe.

Ilość komentarzy 0

Wyścigi rowerowe w Kazimierzu(2015-01-13)

Trwają rozmowy, by Kazimierz był jednym z pięciu miast, goszczących kolarzy amatorów, którzy ścigać się będą w cyklu pięciu wyścigów szosowych organizowanych przez Cezarego Zamanę na terenie całej Polski.

Ilość komentarzy 22

Nasz Kazimierz(2015-01-13)

Jaki jest ten nasz Kazimierz? Widokówkowe ujęcia Fary, Rynku ze Studnią, morelowej od zachodu słońca Wisły, migotliwego Wąwozu Korzeniowego przyciągają tu co roku liczne rzesze z daleka i bliska turystów spragnionych magii. Czy ją tu znajdują?

Ilość komentarzy 26

WOŚP dla dzieci i seniorów(2015-01-12)

Po raz dwudziestu trzeci – a w Kazimierzu po raz szesnasty – zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów.

Ilość komentarzy 3

Karnawał w Korzeniowej(2015-01-09)

Z najserdeczniejszymi życzeniami noworocznymi najserdeczniejsze zaproszenie karnawałowe od Klubojadalni Korzeniowa. O lekkość i gorące taneczne rytmy zadba Wujek Marek, a zaśpiewa sam Diego Cichy Don! Tańczymy!

Ilość komentarzy 0

Ostatnie pożegnanie Reżysera(2015-01-08)

Na cmentarzu parafialnym na w Kazimierzu oddano ziemi prochy wybitnego polskiego reżysera Krzysztofa Krauzego. Żegnali go tutaj rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata filmu, instytucji kultury i kazimierzacy.

Ilość komentarzy 1

ŚWIĄTECZNY KONKURS Wygraj kalendarz na 2015 rok!(2015-01-08)

Uwaga! Ogłaszamy wyniki naszego świątecznego konkursu.

Ilość komentarzy 4

Wianki na Wiśle (foto i video) Liczba zdjęć: 10

Wianki na Wiśle (foto i video)(2015-01-07)

Wystarczyło kilka dni mrozu i na Wiśle w Kazimierzu pojawiły się… białe wianki. Jeżeli taka pogoda się utrzyma, wkrótce na drugą stronę rzeki będzie można przejść suchą nogą jak za dawnych czasów.

Ilość komentarzy 6

Pogrzeb reżysera Krzysztofa Krauzego(2015-01-07)

Na cmentarzu parafialnym w Kazimierzu odbędzie się dziś ostatnie pożegnanie zmarłego w Wigilię reżysera Krzysztofa Krauzego.

Ilość komentarzy 23

W Święto Trzech Króli (video)(2015-01-07)

Mimo mrozu i zimna, kazimierska Fara w Święto Trzech Króli wypełniona była po brzegi. Z koronami na głowach wierni najpierw modlili się podczas południowej mszy świętej, potem zaś ruszyli w Kazimierskim Orszaku Trzech Króli na spacer po mieście…

Ilość komentarzy 6

Jasełka Kazimierskie (video)(2015-01-07)

Po dwuletniej przerwie w klasztorze w Święto Trzech Króli znowu wystawiono Jasełka Kazimierskie.

Ilość komentarzy 4

Zapraszamy do Kazimierza na ferie!(2015-01-06)

Kończy się okres ferii świątecznych, ale przed nami ferie zimowe. Pierwsi uczniowie wyjadą na nie już 19 stycznia!

Ilość komentarzy 4

Biegiem dookoła Polski(2015-01-05)

45 dni. Tyle dokładnie potrzebuje Kazimierz Piskorek w z Uściąża, by biegnąc codziennie półtora maratonu, obiec nasz kraj dookoła.

Ilość komentarzy 2

Lektura na weekend: Są takie zawody(2015-01-04)

"Są takie inteligenckie acz czeladnicze zawody, których nie da się wyuczyć z podręcznika" - Ewa Pisula Dąbrowska w swojej książce "Dwa brzegi ponad tęczą" pisze o wadze autorytetów w medycynie.

Ilość komentarzy 3

Porozumienie Zielonogórskie... w Kazimierzu (aktualizacja 7 stycznia)(2015-01-02)

Wydawałoby się, ze Kazimierz leży na uboczu wielkiej polityki i mamy tu jedynie własne problemy. Nic jednak bardziej mylnego. Przekonali się o tym pacjenci, którzy w piątek 2 stycznia zmuszeni byli skorzystać z pomocy medycznej. Przychodnia zdrowia okazała się jednak… zamknięta.

Ilość komentarzy 187

Koncert w Farze (video)(2015-01-02)

Nowy Rok witać można na różne sposoby. Niekoniecznie też trzeba to robić o północy. W kazimierskiej Farze miłośnicy organowych brzmień spotkali się, by posłuchać dr Jadwigi Kowalskiej, która zaprezentowała wybitny repertuar.

Ilość komentarzy 1

Czyj to pies? (aktualizacja 7 stycznia)(2015-01-02)

Znaleziono psa.  To piękny młody cocker spaniel. Właściciela prosimy o kontakt.

Ilość komentarzy 2

Z hukiem w Nowy Rok! (video)(2015-01-01)

Jak zwykle z hukiem Kazimierz wszedł w Nowy  Rok. Tym razem na Rynku oprócz sztucznych ogni były życzenia burmistrza miasta, muzyka Dziadów Kazimierskich, a nawet tańce!

Ilość komentarzy 9

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

W Święto Trzech Króli (video) Mimo mrozu i zimna, kazimierska Fara w Święto Trzech Króli wypełniona...
Jasełka Kazimierskie (video) Po dwuletniej przerwie w klasztorze w Święto Trzech Króli znowu...
Z hukiem w Nowy Rok! (video) Jak zwykle z hukiem Kazimierz wszedł w Nowy  Rok. Tym razem na Rynku...
Ostatnie pożegnanie Reżysera Na cmentarzu parafialnym na w Kazimierzu oddano ziemi prochy wybitnego...
Aktualne warunki narciarskie 29.01.2015 (video... Na kartach kalendarza zima. Jednak pogoda jest tak zmienna, że czasem trudno...
Koszczyc się bawi (video) Maturzyści z Koszczyca – uczniowie ostatnich klas Technikum...

Ostatnie aktywności w serwisie

Apartamenty Przy Farze

Apartamenty Przy Farze

Nowa oferta - witamy w KazimierzDolny.pl!

Zapraszamy  Państwa  do  2  nowych Apartamentów "Przy Farze"  które  usytuowane  są  w centrum miasta ...

nowy komentarz

Przez długi czas nikt nie komentował i miałam nadzieję że tak pozostanie...znaliśmy Daniela i wiemy co robił,jak...

Wanda

nowy komentarz

Jaki ty jesteś podły, Szarik.

Ostatnio komentowane

Ta ostatnia niedziela...? - 2015-01-29 20:47
Geopark: prace trwają - 2015-01-29 20:05
Na razie skarpa i fundamenty - 2015-01-28 19:12
Nie żyje Daniel de Tramecourt - 2015-01-28 13:15