język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Z książką w święta? Ależ tak!(2014-12-20)

Co zrobić z długimi zimowymi wieczorami? Miłośnicy książek nie muszą się zastanawiać nad odpowiedzią na to pytanie. Po prostu: czytać. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jaką powieść wybrać, by się nie zawieść? By nie tracąc świątecznej atmosfery przenieść się w inny świat? Spróbujemy coś doradzić.

Ilość komentarzy 0

Co nowego przyniosła II sesja nowej rady(2014-12-19)

Podczas II posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym ukonstytuowały się komisje i ustalono wynagrodzenie nowego burmistrza. Podjęto także uchwały w sprawie emisji obligacji.

Ilość komentarzy 16

Zagłosuj na Igę Sarzyńską!(2014-12-18)

Do 22 lutego 2015 roku trwa głosowanie na Branżową Osobowość Roku. Kandydaci to osoby niezwykle cenione w świecie piekarskim i cukierniczym lub takie, które w ostatnich 12 miesiącach w szczególny sposób w nim zaistniały. Jedną z kandydatek jest kazimierzanka Iga Sarzyńska!

Ilość komentarzy 3

Aktualne warunki narciarskie 19.12.2014(2014-12-18)

Uwaga narciarze! W związku ze złymi warunkami pogodowymi stoki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym i okolicy zostały zamknięte. Ośrodki wznowią działalność, gdy tylko powróci mróz. Będziemy Was informować na bieżąco.

Ilość komentarzy 5

Gwiazdka dla zwierzaków(2014-12-17)

Jeszcze tylko do 18 grudnia trwa akcja zbierania darów „Gwiazdka dla zwierzaków” na rzecz schroniska dla zwierząt w Puławach. Dary można przynosić do Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Ilość komentarzy 1

Twoje wsparcie - ich wolność(2014-12-16)

Po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce 13 lat temu. Kazimierz włączył się w tę akcję w 2004 r. XV Między narodowy Maraton Pisania Listów Amnesty International kończy się dziś w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Ilość komentarzy 4

Instalacja przed muzeum(2014-12-15)

Zwodowany 88 lat temu w stoczni Schichau’a w Elblągu jako statek pasażerski początkowo przyjął nazwę „Goniec III”.  Chociaż jego korpus dawno przestał istnieć, koła łopatkowe ocalały. Duch parostatku Traugutt zacumował właśnie przed Muzeum Przyrodniczym.

Ilość komentarzy 33

Korzeniowy stan nadzwyczajny(2014-12-12)

13 grudnia. Korzeniowy stan nadzwyczajny. Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa gościć będzie Kiniora i Pawła Prochnowskiego. - Bądźcie z nami. Bądźmy razem – zapraszają organizatorzy.

Ilość komentarzy 3

Sylwester - tylko w Kazimierzu Dolnym!(2014-12-12)

Zbliża się noc sylwestrowych szaleństw. Gdzie najlepiej ją spędzić? Oczywiście w Kazimierzu Dolnym!

Ilość komentarzy 4

ABC młodego dziennikarza (2014-12-11)

Jak pozyskać wartościowe informacje, jak napisać dobry artykuł, reportaż, dokument – te i inne tajniki pracy dziennikarza poznają uczestnicy warsztatów "ABC młodego dziennikarza".

Ilość komentarzy 21

Pieniądze do wzięcia(2014-12-11)

Masz własną działalność i chciałbyś ją dodatkowo rozwinąć, lecz brak Ci potrzebnych na ten cel środków? Ta informacja jest dla Ciebie! Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” zaprasza do składania wniosków w ramach ostatniego naboru do programu „EUROszansa dla Lubelszczyzny”.

Ilość komentarzy 0

Gdzie spędzić Boże Narodzenie 2014?(2014-12-10)

Już niedługo zabłyśnie pierwsza gwiazdka, zapraszająca nas wigilijnego stołu. Warto w tym czasie być razem z rodziną w Kazimierzu Dolnym, gdzie można wypocząć i cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą.

Ilość komentarzy 1

Kazimierz zasypał śnieg Liczba zdjęć: 10

Kazimierz zasypał śnieg(2014-12-09)

Pierwszy raz łatwo go było pomylić ze szronem na drzewach, gdyby nie fakt, że kłaczki białego puchu walały się na jezdni, uciekając spod kół. O pomyłkę było nietrudno zwłaszcza, że puchowa pierzynka rozdarła się delikatnie i tylko nad Kazimierzem. Teraz rozdarcie było bardziej energiczne i większe...

Ilość komentarzy 1

Ogień na Zamku Liczba zdjęć: 12

Ogień na Zamku(2014-12-09)

Nowo wyremontowany Zamek pokazał także swoje nocne oblicze. Bardziej tajemnicze niż za dnia, co jest zrozumiałe zwłaszcza, gdy dziedziniec wypełniają kuglarze - po nich nigdy nie wiadomo, czego można się jeszcze spodziewać.

Ilość komentarzy 0

Na imieniny Pani Marii(2014-12-08)

Dzisiejsza kartka z kalendarza uśmiecha się imieninami Marii. W Domu pod Wiewiórką Maria jest tylko jedna. Zamiast bukietu kwiatów publikujemy przesłane zza oceanu wspomnienie "Zaczarowany Dom pod Wiewiórką” Joanny Sokołowskiej-Gwizdka - redaktor prowadzącej „Listu Oceanicznego” – dodatku kulturalnego „Gazety” - największego dziennika Polonii w Kanadzie.

Ilość komentarzy 0

IV Kazimierska Wigilia Miejska(2014-12-08)

Dobiegł końca VIII Kazimierski Jarmark Świąteczny. Nie przeminęła jednak świąteczna atmosfera. Święta w końcu dopiero przed nami.

Ilość komentarzy 11

Zebrano ponad 9 tysięcy(2014-12-08)

Ponad 9 tysięcy złotych zebrano w wyniku charytatywnej aukcji obrazów Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Pieniądze trafią do jednego z potrzebujących członków stowarzyszenia.

Ilość komentarzy 10

W Święto Mikołaja(2014-12-07)

Za nami już pierwszy dzień trwającego w Kazimierzu Dolnym Jarmarku Świątecznego. W samo południe imienin Mikołaja na kazimierskim Rynku, tuż obok pięknej zielonej choinki pojawił się święty Mikołaj…

Ilość komentarzy 13

VIII Kazimierski Jarmark Świąteczny - program(2014-12-06)

Znamy już szczegółowy program VIII Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Zobaczmy, co nas czeka.

Ilość komentarzy 5

Terefere Mikołaju!(2014-12-05)

U-wa-ga. Stre-fa ra-że-nia w o-ko-li-cach Ko-rze-nia. Za-le-ca-my o-bec-ność. Gwa-ran-to-wa-na peł-na re-ggae-ne-ra-cja. Róż-ne sty-le, róż-ne ins-pi-rac-je. De-ko świą-tecz-nie z pier-ni-ko-wym za-pa-chem w tle – takimi słowy organizatorzy zapraszają na mikołajkowy koncert zespołu Terefere.

Ilość komentarzy 0

Bezpiecznie w gminie Kazimierz(2014-12-04)

Już po raz drugi w Kazimierzu odbyła się otwarta debata społeczna z udziałem przedstawicieli policji. Tym razem na temat: „Bezpieczeństwo w gminie Kazimierz Dolny – podsumowanie sezonu turystycznego”.

Ilość komentarzy 21

Kup obraz! Pomóż!(2014-12-04)

Nie pierwszy raz Kazimierska Konfraternia Sztuki organizuje aukcje charytatywne, zbierając środki dla potrzebujących. Kolejna taka aukcja odbędzie się 6 grudnia w ramach Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Kup obraz! Pomóż!

Ilość komentarzy 2

Ślubujemy!(2014-12-02)

Ceremonią ślubowania rozpoczęła swoją działalność nowa Rada Miejska w Kazimierzu. 1 grudnia zaprzysiężony został także nowy burmistrz Andrzej Pisula.

Ilość komentarzy 29

Narciarze, mamy zimę!(2014-12-01)

Na kartach kalendarza już grudzień. Nic więc dziwnego, że pogoda przestała nas rozpieszczać. Coraz większymi krokami zbliża się bowiem do nas zima. Sezon narciarski 2014/2015 czas więc zacząć!

Ilość komentarzy 0

Podziękowania za dwie kadencje(2014-12-01)

- Odchodzę z urzędu z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku - pisze w podziękowaniach ustępujący z urzędu burmistrza Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia. - Nie było łatwo, przybyło mi sporo siwych włosów, ale wciąż uważam, że warto było się starać, ciężko pracować.

Ilość komentarzy 24

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

IV Kazimierska Wigilia Miejska Dobiegł końca VIII Kazimierski Jarmark Świąteczny. Nie przeminęła jednak...
Ślubujemy! Ceremonią ślubowania rozpoczęła swoją działalność nowa Rada Miejska w...
W Święto Mikołaja Za nami już pierwszy dzień trwającego w Kazimierzu Dolnym Jarmarku...
Co nowego przyniosła II sesja nowej rady Podczas II posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym ukonstytuowały...
Wzgórze Zamkowe w jesiennym słońcu Jak obiecuje dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki,...
Zamek odkryty na nowo Konferencją „Rewaloryzacja i zagospodarowanie Zespołu Zamkowego w...

Ostatnie aktywności w serwisie

Nad Bystrą

Nad Bystrą

Nowa oferta - witamy w KazimierzDolny.pl!

 WOLNE TERMINY  ZAPRASZAMY      www.nadbystra.pl    Dom położony jest na rozległej ogrodzonej działce z...

święta Bożego Narodzenia

święta Bożego Narodzenia

nowe zdjęcia

Pensjonat Pod Wietrzną

Pensjonat Pod Wietrzną

aktualizacja oferty

Zapraszamy na Święta Wielkanocne  Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę w pakiecie 3-dniowym od 3-6.04.2015...

Ostatnio komentowane

Co nowego przyniosła II sesja nowej... - 2014-12-21 15:58
Instalacja przed muzeum - 2014-12-21 10:39
Do Kazimierza przez nowy most - 2014-12-20 15:43
Podziękowania za dwie kadencje - 2014-12-19 23:31