język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Nagłośnijmy Kazimierz Dolny!(2015-05-25)

30 najlepszych klipów wytypowanych w konkursie „Nowe wyzwanie Pepsi, #Nagłośnij Swoje Miasto” walczy o zwycięstwo. Wśród nich jest klip z Kazimierza Dolnego. Nagłośnijmy nasze Miasteczko!

Ilość komentarzy 0

Wygrał Andrzej Duda(2015-05-25)

Tego można się było spodziewać: w Kazimierzu drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda.

Ilość komentarzy 5

Zawodu nauczą się w hotelu i w magazynie(2015-05-25)

„Hotel Koszczyc” i pracownia logistyczna „Koszczyc Trans” zostały uroczyście otwarte w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym jako baza dydaktyczna dla zawodów technik hotelarz i technik logistyk.

Ilość komentarzy 1

XVI Dni Wisły(2015-05-25)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na 16. edycję Dni Wisły. Impreza rozpocznie się w niedzielę 7 czerwca i potrwa dwa tygodnie.

Ilość komentarzy 0

Bieg dookoła Polski Kazimierza Piskorka Liczba zdjęć: 23

Bieg dookoła Polski Kazimierza Piskorka(2015-05-24)

Kazimierz Piskorek wystartował 3 maja z kazimierskiego Rynku w swój Bieg Trzeźwości dookoła Polski. Przed nim 45 dni i 2800 km. Uda się! Trzymamy kciuki! Co w planach na dziś 25 maja?

Ilość komentarzy 5

Temat na weekend: Co robić w Kazimierzu (23-24 maja)?(2015-05-23)

W wiosenne weekendy w Kazimierzu Dolnym zawsze wiele się dzieje. Jeśli planujecie wypoczynek w naszym miasteczku, koniecznie sprawdźcie ATRAKCJE NA WEEKEND! DZIADY KAZIMIERSKIE. REAKTYWACJA. 

Ilość komentarzy 0

Rajd rowerowy po produkt lokalny(2015-05-22)

Jeszcze tylko do 2 czerwca przyjmowane są zapisy na bezpłatny udział w "Rajdzie rowerowym po produkt lokalny". Impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca.

Ilość komentarzy 0

Z Krzemieńca do Kazimierza(2015-05-22)

W najbliższą sobotę, 23 maja w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki nastąpi otwarcie wystawy „Z Krzemieńca do Kazimierza”, prezentującej prace twórców Krzemienieckiej Kolonii Artystycznej.

Ilość komentarzy 0

6. Święto Wina w Janowcu(2015-05-21)

Inscenizacje historyczne, występy kapel i zespołów ludowych, koncert Joanny Słowińskiej, a także degustacja dań kuchni regionalnej, a przede wszystkim – degustacja win regionu Małopolskiego Przełomu Wisły to tylko niektóre atrakcje VI Święta Wina w Janowcu.

Ilość komentarzy 3

Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca Liczba zdjęć: 17

Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca(2015-05-20)

Wszystkie szlaki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego prowadzą do Koszczyca. Tak przynajmniej twierdzą organizatorzy Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym od 12 lat organizując wyprawy w plener dla uczniów ostatnich klas gimnazjów. Nie wierzycie? Popatrzcie.

Ilość komentarzy 0

Dzika karta dla Wojtka!(2015-05-20)

Wielki finał dziewiątej edycji programu „Must be the Music. Tylko Muzyka” już w najbliższą niedzielę. Kazimierski kontratenor Wojtek Bochra doszedł naprawdę daleko, a może dojść jeszcze dalej. Pomóżmy Mu! Oddajmy na niego swój głos! Jeszcze tylko do czwartku!

Ilość komentarzy 7

Dama & Jean Pierre: korzeniowy jazz...(2015-05-19)

Sprawy mają się różnie. Życie machając skrzydłami czasu upomina się o pauzę. Zanim udamy się oglądać niebo na mięćmierskiej plaży, zatrzymajmy się  na chwilę i zanurzmy w muzyce. Poprowadzą nas ludzie prawdziwi i życzliwi. Jazz ukoi, przytuli, poruszy, wzbudzi i wzruszy. Na chwilę. Na moment czas się zatrzyma. Tak będzie.

Ilość komentarzy 1

Noc w muzeum(2015-05-18)

Przygotowanie wosku do modelowania ręcznego, praca z tworzywem termoplastycznym czy też pokaz repusowania i grawerowania to tylko niektóre z atrakcji, w których można było wziąć udział podczas Nadwiślańskiej Nocy Muzeów...

Ilość komentarzy 2

Prawdziwi Mężczyźni z Olą w Kazimierzu(2015-05-15)

Terapia śmiechem: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą w Korzeniu! Pierwszy raz w Kazimierzu!

Ilość komentarzy 2

Kazimierz się zamyka?(2015-05-14)

Kazimierz się zamyka. Oto zniknęło ostatnie z ogólnodostępnych przejść pomiędzy domami z Rynku na Mały Rynek.

Ilość komentarzy 105

Kazimierskie Wykłady Otwarte w Starej Wozowni: Wschodni chrześcijanie (2015-05-13)

Kolejny wykład z serii Kazimierskich Wykładów Otwartych w Starej Wozowni już w czwartek, 14 maja odbędzie się kolejny wykład z serii Kazimierskie Wykłady Otwarte w Starej Wozowni. Tym razem wysłuchamy prelekcji ks. prof. Józefa Naumowicza „Chrześcijanie na Wschodzie. Bogata historia i tragiczna teraźniejszość”.

Ilość komentarzy 0

Amfibar sprzedany!(2015-05-13)

Po wielu nieudanych próbach udało się w końcu sprzedać Amfibar. Nieruchomość przy ul. Sadowej należąca do miasta została wylicytowana za ponad półtora miliona złotych.

Ilość komentarzy 35

Nadwiślańska Noc Muzeów(2015-05-12)

Już w najbliższy weekend – w nocy z soboty na niedzielę 16/17 maja Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na pełną wrażeń Nadwiślańską Noc Muzeów. W tym czasie ekspozycje wszystkich oddziałów w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Puławach będzie można zwiedzić bezpłatnie.

Ilość komentarzy 0

Wybieram bibliotekę!(2015-05-12)

W Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Dolnym trwa właśnie Tydzień Bibliotek. Tym razem coroczna akcja odbywa się pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Wszystko po to, by promować biblioteki, książki i samo czytanie.

Ilość komentarzy 2

Wybraliśmy prezydenta. Kogo?(2015-05-11)

Mamy nadzieję, że te wybory coś zmienią – mówili kazimierzacy wrzucający 10 maja karty do głosowania z krzyżykiem postawionym obok nazwiska wybranego kandydata. Na kogo głosowali mieszkańcy gminy Kazimierz i odpoczywający tu turyści? WYNIKI.

Ilość komentarzy 28

Tak tu drzewiej bywało... Liczba zdjęć: 39

Tak tu drzewiej bywało...(2015-05-11)

Na Zamku dla uświetnienia Dni Otwartych Funduszy Europejskich pojawili się rekonstruktorzy w strojach historycznych. Uczono fechtunku i strzelania z kuszy i łuku. Można było przymierzyć prawdziwą zbroję rycerską. Fotoreportaż Mariusza Płoszaj - Mazurka.

Ilość komentarzy 0

W rycerską niedzielę(2015-05-11)

Mimo niesprzyjającej aury na Wzgórzu Zamkowym w Kazimierzu Dolnym nie brakowało zwiedzających. Czy magnesem przyciągającym turystów właśnie w to miejsce był tylko brak biletów?

Ilość komentarzy 0

Złote krople w Korzeniowym Dole (video)(2015-05-11)

Odwiedzający w sobotę Korzeniowy Dół mieli okazję posłuchać na żywo piosenki „Możesz wszystko” w wykonaniu zespołu Tabb & Sound'N'Grace. Ale to nie był koncert dla publiczności.

Ilość komentarzy 0

Wiosenne spotkania z Kazimierzem(2015-05-10)

Czytanie kazimierskich legend, warsztaty edukacyjne w Muzeum Nadwiślańskim, konkurs plastyczny oraz festiwal artystyczny „Kazimierz jest Wielki” złożyły się na "Wiosenne spotkania z Kazimierzem".

Ilość komentarzy 0

Rowerzyści dla trzeźwości (video)(2015-05-10)

Z kazimierskiego Rynku wyruszyli w sobotę. W niedzielę Grupa Rowerowa Matras sforsowała Warszawę i dojechała do Twierdzy Modlin. Rajd Rowerem wzdłuż Wisły promuje zdrowy tryb życia i trzeźwe spojrzenie na świat.

Ilość komentarzy 0

Wybieramy Prezydenta RP' 2015(2015-05-10)

Najbliższa niedziela upłynie pod znakiem obowiązków obywatelskich. Wybieramy prezydenta! Na terenie gminy Kazimierz lokale wyborcze czynne będą od 7.00 do 21.00 w pięciu miejscach.

Ilość komentarzy 1

Temat na weekend: Kazimierz nocą(2015-05-10)

Noce w Kazimierzu stają się powoli coraz cieplejsze. Nie warto siedzieć w domu, zwłaszcza że Miasteczko kusi swą tajemniczą aurą. Sprawdźcie, jaki jest Kazimierz nocą. ATRAKCJE NA WEEKEND

Ilość komentarzy 36

Jubileuszowe Biegi o Puchar Burmistrza(2015-05-09)

Już po raz dwudziesty – jubileuszowy - odbyły się Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Z kazimierskiego Rynku w 10 różnych biegach wystartowało łącznie 342 młodych biegaczy.

Ilość komentarzy 0

Uroczystości w Staufen(2015-05-08)

Jubileusz 20-lecia współpracy między Kazimierzem Dolnym i Staufen był okazją do wizyty kazimierskiej delegacji w Niemczach. Kazimierzacy gościli w Staufen cztery dni, 1- 4 maja.

Ilość komentarzy 14

Trwa matura w Koszczycu(2015-05-07)

Jak zwykle zdążyły. Kasztanowce zakwitły na maturę. A ta trwa właśnie w Koszczycu nad Wisłą.

Ilość komentarzy 2

Majowy Jarmark Kazimierski(2015-05-07)

Tradycyjnie wypiekane chleby, twaróg zagrodowy, oscypki, sery kozie oraz zioła i oleje, a także autorskie projekty rękodzieła artystycznego - wszystkie te produkty oraz wiele innych będzie można nabyć podczas Majowego Jarmarku Kazimierskiego już w najbliższy weekend 9 – 10 maja na Rynku.

Ilość komentarzy 0

Policz Bulwiaki w Magicznych Ogrodach(2015-05-07)

Mały Bulwiak zgubił się podczas lotu motylem. Gdzie jest? Rodzinny park tematyczny Magiczne Ogrody w najbliższy weekend zaprasza do udziału w grze plenerowej „Poszukiwania Pomarańczowej Czapki”.

Ilość komentarzy 0

Przejazd kolejką za darmo! Tylko w tę sobotę!(2015-05-07)

„Podróż po Skarbach Kultury Powiatu Opolskiego” to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Już w najbliższą sobotę 9 maja będziemy mogli bezpłatnie przejechać się Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową.

Ilość komentarzy 1

Rycerska niedziela na Zamku i inne atrakcje(2015-05-06)

Na terenie całej Polski w najbliższy weekend odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w naszym kraju. Z tej okazji w Kazimierzu i okolicy będzie można zobaczyć miejsca zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim.

Ilość komentarzy 0

Bochra dalej w Must Be The Music!(2015-05-05)

Kazimierski kontratenor zakwalifikował się do półfinałów 9. edycji programu Must Be The Music tylko Muzyka! Włącz Polsat 17 maja o 20.00!

Ilość komentarzy 6

Majówka w słowiańskiej oazie(2015-05-05)

Żmijowiska. Miejsce nieco oddalone od większych siedlisk ludzkich. Położone pośród łąk i lasów. Wypełnione ciszą i spokojem. Idealne na niedzielny wypad dla całej rodziny. Tym bardziej, że sezon na Grodzisku Żmijowiska właśnie się rozpoczyna.

Ilość komentarzy 7

Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (wyniki)(2015-05-05)

Blisko 30 zawodników z różnych stron Polski uczestniczyło w Ogólnopolskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Hotelu Zajazd Piastowski. Gwiazdą zawodów był rekordzista i mistrz świata Dominik Skrzyński.

Ilość komentarzy 2

Strażacki pokaz sprawności (video)(2015-05-04)

Gaszenie pożaru kamienicy, ewakuacja mieszkańców, uwalnianie rannej osoby zakleszczonej w aucie. Wszystko to w centrum Miasteczka, na oczach wielu turystów. Kazimierscy strażacy po raz kolejny pokazali swoje umiejętności, przeprowadzając w niedzielne popołudnie widowiskowe pokazy.

Ilość komentarzy 8

Wiwat maj! Trzeci maj!(2015-05-03)

W Kazimierzu święta państwowe tradycyjnie rozpoczynają się w Farze i kończą na Wietrznej Górze u stóp Klasztoru Franciszkanów. I nic w tym dziwnego. Przecież „Bóg, honor, ojczyzna” to trójca podstawowych polskich wartości.

Ilość komentarzy 11

Kazik biegnie w Polskę (video)(2015-05-03)

Przed nim blisko 2800 km, które zamierza pokonać w 45 dni. Kazimierz Piskorek z Uściąża wyruszył w swój Bieg Trzeźwości dookoła Polski.

Ilość komentarzy 2

Zadurzeni w Zadurze (video)(2015-05-03)

W sobotnie popołudnie w centrum Kazimierza dużo się działo. Kilkaset metrów dalej, u wylotu malowniczego wąwozu, gdzie cisza sprzyja rozmowom o poezji, odbyło się spotkanie autorskie Bohdana Zadury.

Ilość komentarzy 0

Święto Flagi z misiem w tle Liczba zdjęć: 18

Święto Flagi z misiem w tle(2015-05-02)

Flagi się nie wiesza. Flagę się eksponuje – mówią eksperci. 2 maja w Święto Flagi na Rynku barw narodowych nie zabrakło. Ich ekspozycji towarzyszyła prezentacja pojazdów militarnych II wojny światowej oraz miś Wojtek – żołnierz 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii.

Ilość komentarzy 1

Przyjrzyjmy się historii(2015-05-02)

Zdjęcie przy wozie pancernym, kilka informacji o losach Żołnierzy Tułaczy czy spotkanie z Misiem Wojtkiem – wszystko to możliwe jest w Kazimierzu Dolnym, podczas „Spotkania z historią”.

Ilość komentarzy 1

Majówka z Zajazdem Piastowskim 2015(2015-05-02)

Hotel Zajazd Piastowski zaprasza na sportową majówkę na ulicę Słoneczną. Na Ogólnopolskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi o Puchar Hotelu „Zajazd Piastowski” pojawi się tam czołówka polskiego wyciskania.

Ilość komentarzy 1

Co nas czeka w długi weekend(2015-05-01)

Tradycyjnie w Kazimierzu długi weekend majowy oznacza otwarcie sezonu turystycznego. Atrakcji przygotowano moc, a tych, którzy lubią ciszę – zapraszają urokliwe miejsca spacerowe – wąwozy, pola, okolice – naprawdę malownicze o każdej porze roku.

Ilość komentarzy 0

Długi majowy weekend w Kazimierzu Dolnym(2015-05-01)

Nie ma lepszego miejsca na majówkę niż Kazimierz Dolny! Na turystów czekają bulwary wiślane, zaciszne kawiarenki i wiele imprez przygotowanych specjalnie na majowy weekend.

Ilość komentarzy 6

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Kazimierz się zamyka? Kazimierz się zamyka. Oto zniknęło ostatnie z ogólnodostępnych...
Strażacki pokaz sprawności (video) Gaszenie pożaru kamienicy, ewakuacja mieszkańców, uwalnianie rannej...
Wiwat maj! Trzeci maj! W Kazimierzu święta państwowe tradycyjnie rozpoczynają się w Farze i kończą...
3300 metrów w 12 minut! (video) 22 osoby stanęły na starcie III Kazimierskiego Testu Coopera na wale...
Bieg dookoła Polski Kazimierza Piskorka Kazimierz Piskorek wystartował 3 maja z kazimierskiego Rynku w swój...
Uroczystości w Staufen Jubileusz 20-lecia współpracy między Kazimierzem Dolnym i Staufen był...

Ostatnie aktywności w serwisie

Pod Kasztanami Nocleg I

Pod Kasztanami Nocleg I

aktualizacja oferty

 Ostatnie wolne pokoje:STUDIO                  3 -7.06.POD ANIOŁKIEM   5 - 7.06. Proponujemy: przyjazd,...

Budowa I Przenoszenie Domów

Budowa I Przenoszenie Domów

nowe zdjęcia

Raj Dziecka Basen,atrakcje

Raj Dziecka Basen,atrakcje

nowe zdjęcia

Ostatnio komentowane

Zawodu nauczą się w hotelu i w maga... - 2015-05-25 22:08
Kazimierz się zamyka? - 2015-05-25 21:13
Wygrał Andrzej Duda - 2015-05-25 20:30
Dama & Jean Pierre: korzeniowy jazz... - 2015-05-24 21:44