język

dodaj obiekt
  • Rodzaj noclegu

Aktualności, serwis informacyjny dla turystów

Jak Mięćmierz i Okale o Budkę się pokłóciły

Jak Mięćmierz i Okale o Budkę się pokłóciły(2014-08-27)

Podniesione głosy i wzajemne zarzuty. We wtorkowy wieczór odbyło się spotkanie w sprawie wyjaśnienia sporu, który zrodził się po koncercie Budki Suflera w Mięćmierzu na początku sierpnia. Czy udało się ustalić, co się wtedy naprawdę wydarzyło?

Ilość komentarzy 1

Jak fotografują lekarze

Jak fotografują lekarze(2014-08-26)

Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie po raz drugi zaprasza lekarzy z całej Polski na wspólne fotografowanie Lubelszczyzny do Kazimierza Dolnego. II Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy już we wrześniu.

Ilość komentarzy 2

Muzyka na dwóch brzegach (video)

Muzyka na dwóch brzegach (video)(2014-08-26)

Dwa malownicze miasteczka położone na przeciwległych brzegach Wisły łączy już nie tylko współpraca filmowa. Po raz pierwszy w kazimierskim Muzeum Nadwiślańskim wystąpili profesorzy oraz uczestnicy XIII Janowieckich Interpretacji Muzyki im. Jakuba Walaska. Organizatorzy zapowiadają, że to dopiero początek muzycznej współpracy pomiędzy Kazimierzem i Janowcem.

Ilość komentarzy 0

Dotknąć oceanu

Dotknąć oceanu(2014-08-25)

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. A to oznacza, że tegoroczne wakacje dobiegają końca. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym tradycyjnie już zaprasza wszystkie dzieci na festyn – tym razem pod hasłem „Dotknięcie Oceanu”.

Ilość komentarzy 0

La voix noire et au costume blanc

La voix noire et au costume blanc (2014-08-25)

We Francji określono ją jako la voix noire et au costume blanc – czarny głos w kostiumie. W piątek 29 sierpnia na Wakacyjnej Scenie Bluesa w hotelu „Zajazd Piastowski” w Kazimierzu Dolnym wystąpi Magda Piskorczyk.

Ilość komentarzy 0

Kapeli Brodów weselne granie (video)

Kapeli Brodów weselne granie (video)(2014-08-24)

Festiwal Pardes zakończył się niezwykłym muzycznym akcentem. W kazimierskiej Synagodze wystąpiła Kapela Brodów, która przeniosła publiczność daleko w przeszłość, na wesele żydowskie odbywające się w polskiej wsi.

Ilość komentarzy 0

Pardes Festival: Wozy zatrzymane siłą

Pardes Festival: Wozy zatrzymane siłą (2014-08-24)

Czy mówiąc „Cygan” możemy kogoś obrazić? Jak wiec powinniśmy mówić: Cyganie czy Romowie? Skąd wzięli się Romowie w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących narodu romskiego poznali uczestnicy spotkania z Agnieszką Caban w ramach Pardes Festivalu.

Ilość komentarzy 2

Cyganie w Synagodze (video)

Cyganie w Synagodze (video)(2014-08-23)

„Jadą Cyganie wielu wozami” to cykl spotkań w ramach Pardes Festivalu poświęconych tradycji i kulturze romskiej.  Częścią projektu był koncert muzyki cygańskiej w Synagodze.

Ilość komentarzy 0

O Gustawie Klimcie na kazimierskich Górach

O Gustawie Klimcie na kazimierskich Górach(2014-08-22)

Czwartek czwarty dzień Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską upłynął pod hasłem wirtualnych podróży z Kazimierza do kolonii artystycznych. Tym razem do Niemiec, ale z przystankiem w Wiedniu Gustawa Klimta.

Ilość komentarzy 0

Miasto, miasteczko, wieś

Miasto, miasteczko, wieś(2014-08-21)

„Miasto, miasteczko, wieś” to tytuł prezentacji multimedialnej, która odbyła się w ramach Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Podczas spotkania promowany był album fotograficzny pt. „Świat utracony”, który już niebawem zostanie wydany.

Ilość komentarzy 0

Święta żydowskie według Goldberga

Święta żydowskie według Goldberga(2014-08-20)

Wystawa, która już od pewnego czasu jest dostępna dla zwiedzających tym razem została zaprezentowana w nieco inny sposób. W środowe przedpołudnie w Muzeum Nadwiślańskim uczestnicy Pardes Festival udali się na spacer po wystawie „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą”. Sposobności podziwiania interesującej ekspozycji towarzyszył wykład Pani Doktor Renaty Piątkowskiej.

Ilość komentarzy 12

 Koncert na cztery ręce: Federica Ionnela i Silvio Celeghin

Koncert na cztery ręce: Federica Ionnela i Silvio Celeghin (2014-08-20)

Przed nami ostatni z tegorocznych Letnich Koncertów Organowych, które tradycyjnie odbywają się w kazimierskiej farze. Tym razem na zabytkowych organach zagrają Federica Ionnela i Silvio Celeghin. Koncert już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia.

Ilość komentarzy 4

Kazimierz na starych pocztówkach

Kazimierz na starych pocztówkach(2014-08-19)

Przedstawiające Rynek, Zamek oraz liczne wówczas spichlerze. Kolorowe, czarno – białe, czy będące reprodukcją obrazów. Wszystkie niezwykle piękne, przenoszące oglądających ich ludzi do malowniczego Miasteczka z początku XX w. Pierwszego dnia Pardes Festival odbyła się prezentacja multimedialna pocztówek przedstawiających dawny, tak różny od współczesnego Kazimierz nad Wisłą.

Ilość komentarzy 0

Pardes Festival 2014 rozpoczęty!

Pardes Festival 2014 rozpoczęty!(2014-08-19)

W Kazimierzu Dolnym trwa właśnie druga edycja Pardes Festival. W budynku dawnej Synagogi, przy ulicy Lubelskiej odbyła się uroczysta inauguracja festiwalu. Przed nami mnóstwo ciekawych Spotkań z Kulturą Żydowską.

Ilość komentarzy 0

Nagi Cień - fotografie Sergiusza Sachno

Nagi Cień - fotografie Sergiusza Sachno(2014-08-19)

Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia w Galerii Klimaty w Mięćmierzu otwarta zostanie wystawa fotografii Sergiusza Sachno pt. „Nagi Cień”. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00.

Ilość komentarzy 8

Romski prolog przed Pardes Festival

Romski prolog przed Pardes Festival(2014-08-18)

Zaskakująco, muzycznie i… smacznie. Tak było w poniedziałkowe popołudnie podczas romskiego prologu przed rozpoczynającym się jutro Pardes Festival. Dni spotkań z kulturą żydowską oraz okazjonalnie z kulturą romską rozpoczęły się mocnym uderzeniem. A przed nami cały tydzień kolejnych atrakcji.

Ilość komentarzy 4

Śp. Danuta Wierzbicka

Śp. Danuta Wierzbicka(2014-08-18)

10 sierpnia br. zmarła Danuta Wierzbicka - wybitna, znana i ceniona artystka mocno związana z Kazimierzem Dolnym…

Ilość komentarzy 6

To już 10 lat!

To już 10 lat!(2014-08-17)

Warsztaty Archeologii Doświadczalnej już od dziesięciu lat odbywają się corocznie na Grodzisku Żmijowiska, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Jakie były tegoroczne, rocznicowe warsztaty? I dlaczego warto odwiedzić to otwarte muzeum tematyczne? O tym poniżej…

Ilość komentarzy 0

Bluesowy wieczór

Bluesowy wieczór(2014-08-17)

Weekend w Kazimierzu Dolnym, to za każdym razem moc atrakcji. Co spośród nich wybrać? My w ostatnią sobotę zdecydowaliśmy się pójść na koncert z cyklu Wakacyjna Scena Bluesa do Hotelu „Zajazd Piastowski”. Jak było? Wspaniale!

Ilość komentarzy 0

Piotr Fąfrowicz w Galerii Klimaty

Piotr Fąfrowicz w Galerii Klimaty(2014-08-16)

Jeszcze tylko przez kilka dni oglądać można wystawę prac Piotra Fąfrowicza, która dostępna jest dla zwiedzających w Galerii Klimaty w Mięćmierzu. Dla dzieci organizatorzy przygotowali dodatkową niespodziankę…

Ilość komentarzy 7

W Święto Marii Kuncewiczowej...

W Święto Marii Kuncewiczowej...(2014-08-16)

Kilkadziesiąt osób zgromadzone w piątkowe, świąteczne popołudnie w Kuncewiczówce miało okazję przeżyć coś niezwykłego. Wybitna aktorka Zofia Kucówna czytała "Listy do Jerzego" autorstwa Marii Kuncewiczowej. Było podniośle, czasami zabawnie, a przede wszystkim – bardzo wzruszająco.

Ilość komentarzy 0

Pardes Festival tuż tuż

Pardes Festival tuż tuż(2014-08-16)

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza od 19 do 23 sierpnia 2014 r. na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

Ilość komentarzy 0

Kino za Rogiem w KOKPiT

Kino za Rogiem w KOKPiT(2014-08-15)

Projekt „Kino za Rogiem” realizowany w ramach tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie miał ciąg dalszy. Co to oznacza? W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki będzie działało „kino”! Najbliższy seans już w sobotę, 16 sierpnia…

Ilość komentarzy 0

Cygańskie pieśni Teresy Mirgi

Cygańskie pieśni Teresy Mirgi(2014-08-14)

Kazimierska Synagoga gości różnorodnych artystów, za każdym razem są to jednak wspaniali muzycy. Tym razem na maleńkiej scenie wystąpi Teresa Mirga, która zaprezentuje pieśni cygańskie.

Ilość komentarzy 0

Muzeum na kółkach w Kazimierzu

Muzeum na kółkach w Kazimierzu (2014-08-13)

W dniach 19-21 sierpnia w nadwiślańskim Miasteczku zagości muzeum na kółkach. W ramach festiwalu Pardes – Spotkania z kulturą żydowską będzie można obejrzeć interaktywną wystawę edukacyjną przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich.

Ilość komentarzy 15

Koncert w Synagodze: Marcin Król

Koncert w Synagodze: Marcin Król(2014-08-12)

Już w najbliższy weekend w kazimierskiej Synagodze odbędzie się koncert skrzypcowy Marcina Króla. Usłyszymy m.in. utwory Niccolo Paganini, Henryka Wieniawskiego oraz Jana Sebastiana Bacha.

Ilość komentarzy 0

Laureaci Dwóch Brzegów

Laureaci Dwóch Brzegów (2014-08-12)

„Mocna kawa wcale nie jest taka zła” Aleksandra Pietrzaka to film, który wygrał tegoroczny Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych organizowany w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Ilość komentarzy 1

W poszukiwaniu lokalnych smaków

W poszukiwaniu lokalnych smaków(2014-08-12)

W strugach deszczu, jak i w męczącym upale. Wyposażeni w mapki i ogromny zapał aktywnych turystów jeździli od miejsca do miejsca, kosztując przy okazji lokalnych produktów. Gubiąc drogę, łapiąc kapcia w oponie czy padając ze zmęczenia, niestrudzenie zbierali pieczątki z oznaczonych miejsc. Rajd po Produkt Lokalny zorganizowany przez LGD Zielony Pierścień dobiegł końca.

Ilość komentarzy 0

Bieg Szlak Trafi po raz drugi (video)

Bieg Szlak Trafi po raz drugi (video)(2014-08-11)

Szarość nuda? Niech je szlag! Wkładaj buty! Bieg na szlak! Ponad 300 osób zastosowało się w tym roku do tej rady i stanęło na starcie II Biegu Szlak Trafi w Parchatce. Najwięcej – ponad 200 osób – wystartowało na dystansie 14 km.

Ilość komentarzy 0

Sierpniowy blues

Sierpniowy blues(2014-08-11)

Na Wakacyjnej Scenie Bluesa w Hotelu „Zajazd Piastowski” w sobotę 16 sierpnia usłyszymy dwie propozycje muzyczne. Tego wieczoru wystąpią Łukasz Jemioła oraz zespół Levi.

Ilość komentarzy 0

Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym

Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym(2014-08-11)

Zapraszamy na drugą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską, 19-23 sierpnia 2014 w Kazimierzu Dolnym.

Ilość komentarzy 0

Miasto 44 na Dwóch Brzegach (video)

Miasto 44 na Dwóch Brzegach (video)(2014-08-10)

Film Jana Komasy "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Swoją prapremierę miał 1 sierpnia – zaprezentowano go wielotysięcznej widowni na Stadionie Narodowym z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie wciąż budzi emocje, prowokuje do skrajnych ocen. Jaki jest film o nim opowiadający?

Ilość komentarzy 2

Nowy album o Kazimierzu

Nowy album o Kazimierzu(2014-08-10)

Na rynku księgarskim pojawiło się nowe wydawnictwo związane z Kazimierzem Dolnym. To album fotografii „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ”. Jego promocja odbyła się w kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki w czasie Dwóch Brzegów.

Ilość komentarzy 8

V Festiwal Produktu Lokalnego

V Festiwal Produktu Lokalnego(2014-08-10)

Jeżeli chcecie poczuć choć namiastkę prawdziwie lokalnych smaków i zobaczyć piękno ludowego rzemiosła, polecamy V Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie.

 

Ilość komentarzy 0

V Kanał Sztuki: panta rhei (video)

V Kanał Sztuki: panta rhei (video)(2014-08-09)

Do niedzieli – o ile aura pozwoli – oglądać będzie można niezwykłą podniebną galerię nad rzeką Grodarz – V Kanał Sztuki. Wystawa organizowana jest co roku przy okazji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przez miejscowe środowisko artystyczne.

Ilość komentarzy 0

Wielki finał Dwóch Brzegów

Wielki finał Dwóch Brzegów(2014-08-09)

Ósma edycja festiwalu dobiega końca. Podczas uroczystego zamknięcia zobaczymy premierowo „Kapitał ludzki”.

Ilość komentarzy 0

Dwa Brzegi z perspektywy drona (video)

Dwa Brzegi z perspektywy drona (video)(2014-08-08)

Skrzydła. Odwieczne marzenie ludzkości. Wolność i radość. Z takiej perspektywy zobaczyć Kazimierz? Czemuż by nie?

Ilość komentarzy 3

Filmowy weekend na Dwóch Brzegach

Filmowy weekend na Dwóch Brzegach (2014-08-08)

„Zrywa się wiatr”,  „Bellę i Sebastiana” oraz „Pojmani” to weekendowe propozycje z repertuaru Monolith Films, które znalazły się w programie Dwóch Brzegów.

Ilość komentarzy 0

Piątek na Dwóch Brzegach

Piątek na Dwóch Brzegach(2014-08-08)

Piątek na Dwóch Brzegach wypełnią spotkania. W Kazimierzu Dolnym pojawią się m.in. Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska i Janusz Zaorski.

Ilość komentarzy 0

Przyjdź, sprawdź, że potrafisz

Przyjdź, sprawdź, że potrafisz(2014-08-08)

Rozpoczęły się dokładnie rok temu, w wakacje właśnie. Przyciągają stałe grono osób chcących poznawać nowe techniki i… nowych ludzi. Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza na warsztaty manualne, które odbywają się co dwa tygodnie we wtorki.

Ilość komentarzy 0

Obywatel i Małgorzata (video)

Obywatel i Małgorzata (video)(2014-08-08)

W plenerowym Empiku codziennie odbywają się spotkania z ciekawymi gośćmi. Dziś do Kazimierza Dolnego zawitała Małgorzata Potocka, która promuje swoją książkę pt. „Obywatel i Małgorzata”.

Ilość komentarzy 0

Czwartek na Dwóch Brzegach

Czwartek na Dwóch Brzegach(2014-08-07)

Kubrick, Pawluśkiewicz, Kucia – na Dwóch Brzegach nie zabraknie dziś wielkich nazwisk.

 

Ilość komentarzy 0

"Czas honoru" na Dwóch Brzegach(2014-08-07)

Nie tak dawno obchodziliśmy okrągłą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zainteresowanie tymi wydarzeniami w mediach odzwierciedla ogólną tendencję fascynacji historiami z czasów II wojny światowej. Podczas spotkania w salonie Empik fenomen tego zjawiska objaśniał Jarosław Sokół, autor scenariusza do serialu „Czas honoru” oraz trylogii o tym samym tytule.

 

Ilość komentarzy 0

Jerzy Bralczyk - smacznie nie tylko o jedzeniu (video)

Jerzy Bralczyk - smacznie nie tylko o jedzeniu (video)(2014-08-07)

Język daje nam radość. Język daje nam przyjemność. Rozmawiamy nie po to, żeby coś budować, nie dlatego, żeby walczyć z kimś, nie dlatego, żeby spełniać rytuały, tylko żeby było nam ze sobą dobrze. I właśnie tak było podczas godziny z Bralczykiem w kazimierskim salonie Empik.

 

Ilość komentarzy 0

I Bóg stworzył ...Andrzeja Chyrę

I Bóg stworzył ...Andrzeja Chyrę(2014-08-07)

Jedną z głównych sekcji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest retrospektywa aktorska „I Bóg stworzył aktora…”.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu jest Andrzej Chyra.

Ilość komentarzy 0

Pod unijną ochroną

Pod unijną ochroną(2014-08-06)

Wyrabia się go ręcznie z pszennej mąki z dodatkiem masła i mleka. Przed pieczeniem pokrywa się go pokrojoną w grubą kostkę cebulą z makiem. Taki placek – cebularz lubelski – jako 37. produkt z Polski zyskał w końcu oczekiwaną unijną ochronę.

 

Ilość komentarzy 9

Bieg Szlak Trafi już w sobotę!

Bieg Szlak Trafi już w sobotę!(2014-08-06)

Szarość nuda, niech je szlag! Wkładaj buty, bieg na szlak! – A jeśli już nie bieg, to przynajmniej kibicowanie. W sobotę 9 sierpnia wystartuje druga edycja Biegu Szlak Trafi.

Ilość komentarzy 0

Środa na Dwóch Brzegach

Środa na Dwóch Brzegach(2014-08-06)

Niewidomy operator, polski Dante Alighieri, zderzenie biednych i bogatych – środa na Dwóch Brzegach to kolejny dzień pełen atrakcji.

Ilość komentarzy 1

Tydzień z Różewiczem na Dwóch Brzegach

Tydzień z Różewiczem na Dwóch Brzegach(2014-08-06)

Przez cały tydzień w „Kinie Pod Srebrną Gwiazdą” publiczność Dwóch Brzegów będzie oglądać sztuki Tadeusza Różewicza w adaptacji Teatru TV. Sprawdzimy, jak z teksty mistrza interpretowali Kazimierz Kutz, Stanisław Różewicz,  Jerzy Grzegorzewski, Andrzej Barański i Krzysztof Kieślowski.

Ilość komentarzy 0

Allan Starski i jego lekcja kina (video)

Allan Starski i jego lekcja kina (video)(2014-08-06)

Lekcje kina odbywające się w ramach Festiwalu Dwa Brzegi to wyjątkowe spotkania z wybitnymi twórcami. Jedną z nich poprowadził nagrodzony Oscarem scenograf - Allan Starski.

Ilość komentarzy 0

Kazimierz Dolny w fotografiach

Kazimierz Dolny w fotografiach(2014-08-05)

Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” i wydawnictwo Gaudium zapraszają na promocję nowego albumu pt. „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ”.

Ilość komentarzy 8

Kino za Rogiem

Kino za Rogiem(2014-08-05)

W "Kinie za Rogiem” filmy zarówno dla dzieci jak i koneserów polskiej kinematografii. Oryginalny projekt rozpoczął swoją działalność po dwóch stronach Wisły.

Ilość komentarzy 0

Wtorek na Dwóch Brzegach

Wtorek na Dwóch Brzegach (2014-08-05)

Czego szuka w kinie Andrzej Chyra? Co charakteryzuje twórczość Leosa Caraxa? Jakie utwory grają Dziady Kazimierskie? Odpowiedzi na te pytania już dziś na Dwóch Brzegach.

Ilość komentarzy 0

Polonezy Maseckiego na kazimierskim Rynku (video)

Polonezy Maseckiego na kazimierskim Rynku (video)(2014-08-05)

Polonez zarezerwowany tylko dla pasjonatów i melomanów? Nic bardziej mylnego. Marcin Masecki udowodnił, że można z powodzeniem połączyć tradycyjne melodie z współczesnymi trendami, otrzymując dzięki temu niezwykle interesującą nową jakość.

Ilość komentarzy 4

Rowerem w poszukiwaniu lokalnych smaków

Rowerem w poszukiwaniu lokalnych smaków(2014-08-05)

Dla smakoszów będących jednocześnie miłośnikami dwóch kółek mamy nie lada gratkę: w dniach 8-9 sierpnia odbędzie się Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Zgłoszenia do 6 sierpnia.

Ilość komentarzy 1

Nowy tydzień na Dwóch Brzegach

Nowy tydzień na Dwóch Brzegach(2014-08-04)

Początek retrospektywy Małgorzaty Szumowskiej, polonezy na Dużym Rynku, premiera islandzkiego „Metalhead”, jamajskie „Pieśni odkupienia” i Allan Starski zdradzający tajniki pracy scenografa –tak zaczynamy tydzień na Dwóch Brzegach.

Ilość komentarzy 0

Pamięci powstańców

Pamięci powstańców(2014-08-04)

150 lat temu na stokach warszawskiej cytadeli stracono Romualda Traugutta, ostatniego dyktatora powstania styczniowego. W Kazimierzu pod tablicą upamiętniającą kazimierskich powstańców styczniowych złożono wiązanki kwiatów.

 

Ilość komentarzy 0

Leśmian w stodole (video)

Leśmian w stodole (video)(2014-08-04)

Niedziela w Mięćmierzu upłynęła pod znakiem poezji Bolesława Leśmiana w nowej muzycznej odsłonie Andrzeja Struga i Stanisława Soyki. Na koncert w Galerii Klimaty przybyły tłumy.

Ilość komentarzy 6

Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza na Dwóch Brzegach

Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza na Dwóch Brzegach(2014-08-04)

Dziś ruszają tradycyjne prelekcje Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego na temat Miasteczka organizowane w czasie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jeszcze w tym roku w KOKPiT, niedługo już we własnej nowej siedzibie.

Ilość komentarzy 0

Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach (video)

Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach (video)(2014-08-03)

Pierwszy dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończył magiczny koncert na scenie pod gołym niebem. Na kazimierskim Rynku pod batutą Adama Klocka wystąpiła Młoda Polska Filharmonia.

Ilość komentarzy 5

Rusza Kino w Mieście-Bez-Kina! (video)

Rusza Kino w Mieście-Bez-Kina! (video)(2014-08-03)

 - Drodzy Państwo! Zaczynamy! O 16.30 rusza otwarcie. Pierwszy, drugi, potem trzeci, czwarty, piąty, szósty i tak do setnego, bo 107 filmów pełnometrażowych, bardzo dużo, bo 61 filmów krótkometrażowych w konkursie, ale także inne filmy dokumentalne w sekcji „Na krótką metę”. Zaczynamy! – mówi Grażyna Torbicka na zakończenie konferencji prasowej pierwszego dnia festiwalu.

Ilość komentarzy 0

Atak Torbogłowych, czyli KAF z Tomkiem Sikorą

Atak Torbogłowych, czyli KAF z Tomkiem Sikorą(2014-08-03)

Niezidentyfikowane osobniki z torbami na głowach żołnierskim krokiem maszerują przed siebie. Zbliżają się do Pana Jajo, porywają go i przenoszą w niewiadomym kierunku. Sceny z planu filmowego? Nie, to warsztaty Kazimierskiej Akademii Fotografii, które poprowadził Tomek Sikora.

Ilość komentarzy 12

Mały-wielki Festiwal czas zacząć!

Mały-wielki Festiwal czas zacząć!(2014-08-02)

Złota Palma z Cannes na otwarcie, początek retrospektywy Pirjo Honkasalo, Młoda Polska Filharmonia z najpiękniejszymi tematami filmowymi na kazimierskim Rynku. W mieście gdzie nie ma kina, zaczyna się święto X muzy.

Ilość komentarzy 1

Kazimierz w hołdzie Warszawie

Kazimierz w hołdzie Warszawie(2014-08-02)

Syrena kazimierskiej Ochotniczej Straży Pożarnej przypomniała Kazimierzowi o 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ilość komentarzy 52

W hołdzie Warszawie

W hołdzie Warszawie(2014-08-01)

Dziś mija 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Kazimierz – jak i cała Polska – uczci tę rocznicę. Spotkamy się o 16.55 pod studnią na Rynku.

Ilość komentarzy 15

Skarby w zasiegu ręki

Skarby w zasiegu ręki(2014-08-01)

Tradycyjne polskie zioła, choć przez lata zastępowane były innymi przyprawami z różnych zakątków świata, powoli wracają do łask. Gdzie ich szukać? I do czego je wykorzystać? Tego dowiedzieć się można podczas tegorocznych Warsztatów Archeologii Doświadczalnej na Grodzisku Żmijowiska.

Ilość komentarzy 0

Popularne tematy

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Bieg Szlak Trafi po raz drugi (video) Szarość nuda? Niech je szlag! Wkładaj buty! Bieg na szlak! Ponad 300...
V Kanał Sztuki: panta rhei (video) Do niedzieli – o ile aura pozwoli – oglądać będzie można...
Miasto 44 na Dwóch Brzegach (video) Film Jana Komasy "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym...
Rusza Kino w Mieście-Bez-Kina! (video)  - Drodzy Państwo! Zaczynamy! O 16.30 rusza otwarcie. Pierwszy, drugi,...
Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach (video) Pierwszy dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończył magiczny...
Na rodzinnym pikniku Dzieci skaczące na trampolinie i tańczące w rytm znanych przebojów,...

Ostatnie aktywności w serwisie

2014-08-27 21:30:27

nowy komentarz

Oj tam, oj tam, masz uprzedzenia zawodowe? Czekamy na konkurs "Jak leczą fotograficy" :)

Vincent Sztuka Wypoczynku

2014-08-27 20:12:23

Vincent Sztuka Wypoczynku

nowe zdjęcia

Willa Ostoja Serdecznie

Willa Ostoja Serdecznie

nowe zdjęcia

Ostatnio komentowane

Jak Mięćmierz i Okale o Budkę się p... - 2014-08-28 00:13
Festiwal Kolonii Artystycznych cora... - 2014-08-27 21:55
Jak fotografują lekarze - 2014-08-27 21:30
Koncert na cztery ręce: Federica I... - 2014-08-26 15:28